Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.
 • #1
  jan12345
  Level 14  
  mam problem z mercedesem w124 jak otworze drzwi to szyby elektryczne działają jak zamknę drzwi to nie działają.jak przekręcę kluczyk w pozycję zapłon przy otwartych drzwiach to po zamknięciu drzwi szyby działają jak tozrobię przy zamknięyych to nbie działają/mercedes to w124 2,6 benzyna automat/
 • #2
  Gerri
  Mercedes specialist
  Czy samochód ma opcję komfortowego zamykania? (po zamknięciu drzwi i przytrzymaniu kluczyka w pozycję zamknij następuje domknięcie szyb i dachu, można to też poznać po dużym sterowniku wielkości piórnika, koloru przeważnie żółtego, pod tylnym siedzeniem po lewej stronie) Jest to ważne, bo układ jest wtedy zupełnie inny. Podaj ew. rok produkcji lub numer podwozia.
  Pzdr. Gerri
 • #3
  jan12345
  Level 14  
  sorry 1987 nie posiada takiej funkcji
 • #4
  Gerri
  Mercedes specialist
  No to układzik jest prosty. Z tyłu w skrzynce bezpieczników, pod dekielkiem jest przekaźnik, który zasila układ szyb. Obwód mocy podaje na szyby plusa, i nas nie obchodzi. Obwód cewki jeden przewód ma brązowy i jest połączony z masą, drugi przewód jest połączony primo po pierwsze z jednym z wyłączników lewych drzwi, nie z tym, który ma przewody brązowe, tylko z tym drugim. To powoduje zasilenie cewki plusem po otwarciu drzwi. Primo po drugie ten obwód jest również zasilony ze stacyjki, coby działał jak drzwi są zamknięte i pojazd się przemieszcza. Ale żeby uniknąć efektu, że po otwarciu drzwi załącza się zapłon, to ten kabelek ze stacyjki ma po drodze diodę. Dioda ta umieszczona jest w takiej wtyczkowej, dwupinowej oprawce i znajduje się również w skrzynce bezpieczników w tylnej części. Odpowiedni przekaźnik poznasz po tym, że "cyka" w momencie uchylania drzwi, zobacz jakie ma napięcie po otwarciu drzwi, i jakie po włączeniu zapłonu.
  Pzdr.