Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyskakujacy pierwszy bieg w Ford mondeo 1.8td 1998r.

04 Lut 2010 11:36 4133 9
  • Poziom 9  
    Witam, jak w tytule, wyskakuje mi pierwszy bieg w fordzie mondeo 1.8td 1998r. Problemy zaczęły się niedawno, bylem u mechanika i stwierdził że powodem jest luz na poduszce skrzyni biegów. Wymieniłem poduszkę ale problem został, jak wrzucam jedynkę to czuć ze bieg wchodzi, ale jak ruszam to nagle, wyskakuje, muszę przytrzymać wajchę zmiany biegów, albo wrzucić jedynkę jeszcze raz. Czasem wchodzi bez problemu, reszta biegów wchodzi dobrze.
  • Poziom 11  
    wydaje mi sie że bedzie luz gdzieś na drążku lewarka zmiany biegów lub trzeba troche wyregulowac przy skrzyni biegów
  • Poziom 9  
    jesli chodzi o luz na drazku to byl ale zostal usuniety,ale jesli chodzi o regulacje przy skrzyni biegow to o co dokladnie chodzi?

Dodano po 2 [minuty]:

co mam wyregulowac
  • Poziom 11  
    niewiem jak jest w mondeo ale u mnie w volvo wystarczylo podkładeczke włożyc w miejscu mocowania lewarka przy skrzyni,tam można podkładą dużo zrobić :),jak włączasz bieg to nie wchodzi do końca i wyskakuje,to może być jeszcze skrzynia przestawiona troszke .Jak wkładasz 1-ke to popatrz jak wchodzi do przodu-może trzeba dopchnąć ,jak w tył to może conąć
  • Poziom 9  
    zobacze moze podkladka cos da,a bieg wchodzi co mnie dziwi ze wyskakuje,skrzynia nie jest przesunieta,sprawdzalem to bo tez mi to przyszlo na mysl:-)
  • Poziom 2  
    Witam! Mam ten sam problem z wyskakującą jedynką!!! Poradziłeś sobie z tym problemem??? Jeśli tak, to napisz co pomogło. GG 7940332 DZIĘKI!!!

Dodano po 9 [minuty]:

Ostatnio ktoś mi podpowiadał, że mogą to być luzy tych cięgien dźwigni zmiany biegów, ale zastanawiam się, czy czasem to, że sypnięta jest dwumasa i poduszka od silnika znów mi siadła i się wszystko poprzesuwało nie może być winne??? Co myślicie?
  • Poziom 19  
    Jeśli nie jest winne przeniesienie napędu z lewarka do skrzyni, to zostaje uszkodzenie wewnątrz skrzyni.Nie znam rozwiązań fordowskich ale w większości przypadków z którymi miałem do czynienia to problem uszkodzenia synchronizatora 1 biegu lub sterowania nim. Części można dostać tylko czy się opłaca w tym grzebać. Poza tym przydała by się serwisówka . Alternatywą oczywiście jest używka.
  • Poziom 2  
    Teoretycznie może mieć wpływ na to zjawisko złe zawieszenie skrzyni biegów lub silnika. Tylko jak z tym w rzeczywistości?
    Synchronizator, to jedna z najczęściej obstawianych opcji, ale w 95% takiej diagnozy ludzie nie decydują się na naprawę, tylko wrzucają używaną skrzynię za 400-500 ZŁ
    Ja szukam wszelkich możliwych do sprawdzenia alternatyw innych niż kupowanie używki w nie wiadomo w jakim stanie.
    PODPOWIADAJCIE...
  • Poziom 11  
    Slomka 8210.Może odłącz skrzynię od drążków i włącz jedynke ręką.Jeśli wina leży po stronie drążków,to bieg nie powinien wyskoczyć.Jeśli wyskoczy,to chyba lepiej będzie wymienić skrzynię.Powodzenia.
  • Poziom 9  
    witam
    w końcu uporałem się z problemem,zastosowałem najprostszy sposób a mianowicie odczepiłem mieszek od skrzyni biegów znajdujący się w kabinie i po psikałem smarem w sprayu na przekładnie,czy jak tak to się nazywa.
    Z dnia na dzień bieg wyskakiwał coraz rzadziej a teraz,czyli od jakichś 2 miesięcy nie wyskoczył ani razu.