Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative T6100 / subwoofer przepala bezpieczniki

zbynek18 04 Lut 2010 11:57 3176 7
  • #1 04 Lut 2010 11:57
    zbynek18
    Poziom 8  

Witam wszystkich. Posiadam głośniki Creative T6100 5.1.
    Jak większość z was wie, na śląsku niedawno nie było prądu przez długi okres. Podczas wznowienia dostawy prądu na krótki czas, uszkodził mi się subwoofer. Zasilacz działa prawidłowo. Po rozebraniu głośnika okazało się, że spalony jest bezpiecznik więc się ucieszyłem, bo myślałem, że go wymienię i po sprawie. Po wymianie bezpiecznika i włączeniu wtyczki bezpiecznik znów się przepalił i tak 3razy. Jeśli ktoś wie o co chodzi i jak naprawić, to proszę o rady.

• #3 05 Lut 2010 20:08
    staciwa
    Poziom 13  

Miałeś włączony subwoofer przed awarią prądu? Jeżeli tak, to mogło coś pójść na płycie .

• #4 05 Lut 2010 23:15
    zbynek18
    Poziom 8  

tak miałem go włączonego cały czas.. zasilacz daje stałe napięcie.. coś musi robić zwarcie na płycie... doszedłem do wniosku z jednym kolegą że to chyba jeden z małych kondensatorów robi zwarcie bo na drugiej stronie płyty od strony ścieżek jest widoczne przebarwienie pod jednym z nich który jest lekko spuchnięty...

• #5 06 Lut 2010 01:05
    Krzysztof L.
    Moderator Audio Serwis

Spoglądając na sprzęt wewnątrz (okiem szarego człowieka), można by wymienić całą garść sprawnych elementów.

• #6 08 Lut 2010 15:13
    zbynek18
    Poziom 8  

po wymianie zepsutego kondensatorka i zbadaniu jeszcze raz płyty okazało się że spalony jest też jeden z układów o symbolu TDA7379.. po jego usunięciu narazie mam głośniki 2.1 bo nie mogę dostać tego układu w żadnym sklepie..

• #8 26 Kwi 2011 13:32
    zbynek18
    Poziom 8  

Problem rozwiązany.. Wymieniłem dwa spuchnięte kondensatorki i po długich poszukiwaniach znalazłem w internecie Układ TDA7379 po jego wymianie znów mogę cieszyć się muzyką z wszystkich głośników... dzięki wszystkim za porady i pomoc... pozdro :D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME