Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podpięcie SAMSUNG PS42C62H przez VGA do laptopa HP DV2166eu

Suram82 04 Feb 2010 13:31 4230 5
    Suram82
    Level 2  
    Witam, Mam problem z podłączeniem Laptopa HP DV2166eu (GeForce GO 6150) poprzez złącze VGA (15 pin męskie) do telewizora SAMSUNG PS42C62H. po podłączeniu kabla oraz zmiany źródła na PC, nie widać nic poza czarnym ekranem. Po wejściu w panel sterowania nVidia w zakładce zmiana rozdzielczości można zauważyć że system widzi telewizor (Monitor laptopa 1280x800 32bit 60Hz + Samsung 1024x768 32bit 60Hz) i te same ustawienia we właściwościach ekranu. Próbowałem ustawień kopiowania i powiększania pulpitu do rozmiarów monitora i wciąż nic - czarny ekran. Po odpięciu kabla vga z laptopa słychać takie cyknięcie w telewizorze i wyświetla się niebieskie tło. Obrazu na telewizorze nie ma nawet podczas ładowania systemu. Wczoraj podłączyłem przez ten sam kabel pożyczonego laptopa Gateway z Radeon i bez problemowo wszystko sie wyświetla na Telewizorze.

Inf dotyczące sterownika karty
    data sterownika: 2009-06-24
    wersja sterownika: 7.15.11.7991

Tv Plazma Samsung
    Model: PS42C62H
    Model Kod: PS42C62HX
    Typ No: LI42C6
    Wyprodukowany w kwietniu 2008
    Kraj produkcji: Słowacja

Dziękuje za zainteresowanie i proszę o pomoc
    hojlo1
    Level 35  
    Jak masz możliwość wybrania TV jako ekran główny, to spróbuj tak zrobić.
    Suram82
    Level 2  
    Niestety nie działa, zero reakcji.
    ---
    niestety dalej nic, powoli tracę nadzieje

Dodano po 1 [minuty]:

nie ma nowszego sterownika

Dodano po 16 [minuty]:

nie ma nowszego sterownika

Scalono!
    hojlo1
    Level 35  
    Zerknij na kombinację klawiszy funkcyjnych (Fn i chyba F5) do przełączania grafiki.

Sterownik nie musi być HP, ale od samej Nvidii (tylko dla urządzeń mobilnych).
    (mnie wielokrotnie "ratował skórę", ale przy HDMI)
    ------------------
    Można zrobić tak:
    Zapięty i TV (wł. na VGA) i Monitor.
    (nie wiadomo jaki to system , ale zakładamy ze XP)
    Usuwasz (manager urządzeń) sterownik grafiki (lub zastępujesz go standardowym VGA) i przeładowujesz komputer.
    XP zacznie odzyskiwać sterownik i może TV zaskoczy.

Dziwny masz ten objaw, jak TV widzi i reszty funkcji brak (uszkodzenie?).

Może ktoś dołączy, kto zna problem.

Ps - jeszcze jedno mi się przypomniało.
    Daj przy klonowaniu tę samą rozdzielczość
    Suram82
    Level 2  
    System jakiego używam to Vista Home Premium 32bit
    Jeżeli chodzi o sterownik to Windows Update go aktualizuje

Skrót klawiszowy Fn + F4 działa ale efekt widoczny jest tylko na laptopie na tv dalej czarny ekran, tak jak by port VGA nie przekazywał pełnego sygnału jeżeli tak to można nazwać.

Dodano po 19 [minuty]:

W instrukcji znalazłem jeszcze taką tabelkę i nie wiem jak sie mam odnieść w stosunku do niej.

W panelu sterowania jest nVidia jest jedna zakładka o nazwie zarządzanie dostosowaniem rozdzielczości, w której można wybrać ekran do którego chcemy dostosować dane taktowanie. Następnie możemy utworzyć taką rozdzielczość, która będzie dostosowana do telewizora.

hojlo1
    Level 35  
    Wszystko opisujesz prawidłowo.

Jednak sporo już kombinowałeś w ustawieniach grafiki (a powinno zadziałać z automatu), a często mieszanie w niestandardowych trybach ma wpływ na podstawowe (z autopsji).

Jednak Windows Update nie ma prawa (i nie robi zapewne) aktualizacji sterownika.
    (jakiś update z HP może to robić).

Dla mnie (jak nie ma uszkodzenia sprzętowego) - bez zmian, czyli wywalenie sterownika i tak, jak opisałem wcześniej... .

Oczywiście to mój punkt widzenia.