Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwykłe kolumny jako monitory odsłuchowe w domowym studio

AbuseArt 04 Lut 2010 14:41 2377 5
  • #1 04 Lut 2010 14:41
    AbuseArt
    Poziom 12  

Witam!

Nagrywam muzykę w domu, jednak uważam że obecnie nie słyszę, co robię. Posiadam wieżę samsunga, która nie posiada głośników wysokotonowych, są to atrapy! zaś potężne bass reflexy z przodu robią duużo basu, nawet zdarzyło się raz że profesjonalnie wyprodukowana płyta dudniła(!). [zdjęcie tego modelu]

Czy dobrym pomysłem byłby zakup do domowego studia, np. na giełdzie kolumn, w celu otrzymania bardziej standardowego brzmienia z ładną górą? Chodzi o nagrywanie, miksowanie muzyki, mastering ale także słuchanie muzyki na codzień.

Mógłbym:
    a ) zapiąć nowe kolumny do tej wieży którą mam
    b ) zakupić jeszcze jakąś końcówkę i nie korzystać z wieży w ogóle.

Czynnik finansowy ma ogromne znaczenie, po prostu wiecznie nie mam pieniędzy.

Proszę o pomoc, pozdrawiam.

0 5
  • #2 04 Lut 2010 14:57
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 04 Lut 2010 16:45
    DjMapet
    Poziom 43  

Kup chociaż używane, ale monitory aktywne! Niejednokrotnie widziałem na serwisach aukcyjnych. Pakowanie się w tanie Kolumny i końcówkę nie ma sensu. "Muzyki na co dzień" tez można z nich słuchać.

Pozdrawiam.

0
  • #4 04 Lut 2010 16:47
    AbuseArt
    Poziom 12  

Widziałem takie tansze patenty, chocby m-audio studio pro. tylko czy to sensowne?

0
  • #5 04 Lut 2010 18:28
    DjMapet
    Poziom 43  

Bardziej niż ten Samsung, jednak miałem na myśli coś używanego z wyższej półki z ośmio-calowym niskotonowcem. :-)

Pozdrawiam.

0
  • #6 14 Lut 2010 14:13
    AbuseArt
    Poziom 12  

Dzięki, dużą pomocą byłoby jakbyś pokazał jakie to są monitory, ogólnie czy tam przykładami.
    Pozdrawiam

0