Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw touran 2.0 tdi 170km zgasł podczas jazdy/ nie odpala

04 Lut 2010 14:52 20425 10
  • Użytkownik obserwowany
    Witam! Mam problem z touranem 2.0 TDI 170km kod silnika BMN rok prod. 2007r. z DSG tak jak w temacie, podczas jazdy zaświeciła się kontrolka od świec żarowych, po czym zgasł i nie odpalił, po odpięciu akumulatora, dalej to samo, dodatkowo zaświeciły się kontrolki od ESP i wspomagania kierownicy, pompka paliwa działa, VAG wykazał błędy:

Adres 01: Silnik
    Numer seryjny sterownika: 03G 906 018 DB
    Komponent i/lub wersja: R4 2.0l PPD1.2 G 1186
    Kodowanie: 0000078
    Kod serwisu: WSC 00100
    2 - ilość znalezionych błędów. Oto one:

005399 - Przekaźnik główny => - J271: usterka elektryczna w obwodzie prądowym
    P1517 - 007 - Zwarcie z masą - Sporadyczny

008518 - Zasilanie zaworu / zaworów wtryskowych grupy A: przerwa
    P2146 - 009 - Przerwa / zwarcie z masą

po skasowaniu, wyskakują ponownie, sprawdziłem przekaźnik komputera sterującego gdy jest na zapłonie straszne się grzeje, ale jest sprawny. szukając trochę na forum znalazłem ten temat:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1375502.html

a dokładniej problem ciepaczek-a, miał podobne przyczyny, czy u mnie mogło by też coś takiego być? PS. narazie jeszcze nie sprawdzałem filtra paliwa. Proszę o jakieś porady, co robić, sprawdzić?
    pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Zwal pokrywę zaworów i próbuj odłączyć kolejno i zobacz czy zniknie błąd zwarcia przekaznika tak chyba będzie na razie najłatwiej
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Użytkownik obserwowany
    Slaby kontakt przekaźnika po oczyszczeniu i dogięciu blaszek na razie jest ok.Przy okazji później wymienię przekaźnik na nowy dla pewności a co do pompek to nie wykluczam ze któraś już się kończy [czasami kuleje na wolnych obrotach] może ktoś się orientuje jaka cena może być takiej pompki?
  • Poziom 19  
    Też byłbym wdzięczny za informację bo mam te same błędy i nie wiem który przekaźnik zasila pompowtryski (J271) ale który to jest Touran 2006 2.0TDI 170KM
  • Poziom 14  
    Jest to wina tylko i wyłącznie wtryskiwacza zrób jak kolega pisał odpinaj kolejno i odpalaj auto.W razie problemu naprawiam wtryskiwacze z uszkodzeniem elektrycznym.
  • Poziom 19  
    Więc tak jak kolega pisał po odpięciu pompowtryskiwacza nr 3 silnik odpalił gdy dopinam ten pompowtryskiwacz gaśnie .Rozumię że to wina elektryki pompowtryskiwacz
    03G130073M
    czy regenerowć
    i czy trzeba go jakoś specjalnie wyregulować
  • Poziom 15  
    Jak po odpięciu wtyczki z wtryskiwacza nr 3 odpala to ten wtryskiwacz robi zwarcie i jest do wymiany .
    Regulujesz tylko sworzeń wtryskiwacza .Przy krzywce na szczycie(na wałku) od tego wtrysku ,czyli wtryskiwacz max wciśnięty wkręcasz sworzeń maxymalnie i cofasz o 180 stopni .
  • Poziom 42  
    Przepraszam , że się wtracam , mam pytanie do Łysola ; czy te 180 stopni , są odpowiednie dla wszystkich silników na pomp.wtryskach? Mechanik ze mnie żaden , proszę o wyrozumiałość!
  • Poziom 19  
    Faktycznie padł 3 wtrysk po odpięciu autko zapaliło na 3 cylindrach. Jak dopinam uszkodzony wtrysk to gaśnie.
    Wtrysk padł elektrycznie około 40 omów do masy.
    Znalazłem gościa,który przyjechał i zregenerował ten wtrysk na miejscu .Sam go wyjął i po naprawie ustawił ( 500zł ) jak narazie jest git.
  • Poziom 19  
    Po 6 miesiącach ten sam problem z wtryskiem ale do gościa już nie dało się dodzwonić . Ale sami naprawiliśmy wszystkie pompowtryski ( usterka elektryczna) i narazie chodzi. Już dłużej niż po naprawie tego speca jak coś o piszcie jacekbebnowski(malpa)wp.pl