Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny zamek w Corsie i pilot

23 Lip 2004 23:48 3258 10
  • Poziom 17  
    Mam Opla Corsę z fabrycznym centralnym zamkiem, lecz bez pilota zdalnego sterowania. Chciałbym założyć takie sterowanie, ale tak, aby podłaczyć się do oryginalnego układu sterowania centralnymi zamkami. Czy ktoś może mi w tym pomóc :?:
  • Poziom 17  
    Cześć.
    O który mode Corsy chodzi? Czy centralny jest fabryczny czy może dostawiony w salonie??
    Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Mam Corsę B. (3-drzwiowa). Centralny zamek chyba fabrycznie montowany, chcociaż nie jestem pewien, bo nie jestem pierwszym jego właścicielem. :D
    Nie wiem, jak się mam o tym przekonać, chyba tylko zobaczyć gdzie idą przewody elektryczne od drzwi (od siłowników).
  • Poziom 17  
    A czy zamek ma funkcję ryglowania? tzn. czy jak się przekręci zamek przy zamykaniu drugi raz, to można otworzyć drzwi od środka??
    jeżeli tak to masz zamek oryginalny, a jeżeli nie to prawdopodobnie dostawiany.
    pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Jeśli zamknę kluczykiem drzwi, to bez problemu od środka mogę odtworzyć drzwi. Oczywiście najpierw muszę odblokować zamek, a dopiero później pociągnąć za klamkę. Gdzieś w innych samochodach widziałem, żę wystarczy od razu pociągnąć za klamkę, i automatycznie zwalnia się blokada zamka, ale to nie w Corsie. Wracając do mojego auta, to nic nie daje podwójne przekręcanie kluczyka. Efekt jest ten sam.
  • Poziom 17  
    To masz pewnie zamek bez rygla. Żeby namierzyć które przewody sterują centralnym weź kontrolkę do sprawdzania instalacji w samochodzie(zaróweczka zakończona z jednej strony igłą a z drugiej kabelkiem), podłącz do masy i wkłuwaj się po kolei do kabli wychodzących z drzwi kierowcy. Na jednym przewodzie znajdziesz zamykanie centralnego a na drugim otwieranie. W te właśnie przewody będziesz musiał wpiąć się ze sterownikiem pilotowym. Poza tym do sterownika będziesz musiał podpiąć +12 V i masę. Powodzenia.
  • Poziom 17  
    Czyli z tego wynika, że sterowanie odbywa się poprzez "podanie" napięcia +12V na odpowiedni przewód. :)
    Dziekuję za informację. Jak tylko podłacze się z pilotem to dam znać :roll:
  • Poziom 17  
    Nie,nie!!
    Sterowanie odbywa się minusem.
  • Poziom 17  
    :D
    Dzięki wwojciula oczywiście, że od masy.
  • Poziom 17  
    Do ogólnej wiadomości, już założyłem sterowanie pilotem centralnych zamków. :D
    Jeśli to kogoś będzie interesowało, to trzeba poszukać dwa przewodu, które wychodzą z drzwi od kierowcy. jeden koloru brązowo-czerwony a drugi brązowo-biały. To są kable o małych przekrojach 0,35mm, więc takich trzeba szukac. Podanie na krótko sygnału masy na brązowo-czerwony zamyka drzwi, a podanie takiego samego sygnału na drugi otwiera go.
    :wink:
    Oczywiście pomógł mi w tym szukaniu schemat instalacji, który oczywiście znalazłem w tym portalu.
  • Poziom 17  
    :D z rozstargnienia zapomniałem dodać, że oczywiście pomocne były też podpowiedzi tych, którzy odpowiedzieli na mój post. :wink: