Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grawitacja w CO i problemy z tym związane

kaaktus 04 Lut 2010 15:32 2469 6
  • #1 04 Lut 2010 15:32
    kaaktus
    Poziom 13  

Jak to jest z tą grawitacją zawsze myślałem że powinno być odwrotnie jak na rysunku ?Grawitacja w CO i problemy z tym związane czyli do pieca w górę a znalazłem parę schematów jak na powyższym rysunku i w zgłupiałem końcu nie wiem jak zrobić :?:

0 6
  • #2 04 Lut 2010 16:49
    hilzie
    Specjalista - systemy grzewcze

Schemat prawidłowy ,tzw rozdział górny .Wejście powrotu do kotła powinno być najniższym punktem instalacji.

1
  • #3 04 Lut 2010 17:52
    kaaktus
    Poziom 13  

a gdybym musiał do rozdziału górnego doprowadzić od kotła w poziomie około 5...7 metrów w którą stronę "doprowadzenie" powinno mieć spadek czy od pica do rozdziału górnego :?: a może zrobić równo w poziomie :?:

0
  • #4 04 Lut 2010 18:13
    12gucio
    Poziom 20  

Witam!
    Od kotła w górę.

0
  • Pomocny post
    #5 04 Lut 2010 18:27
    William Bonawentura
    Poziom 31  

Spadki mają za zadanie odpowietrzyć instalację i są prawidłowe. A rozdział górny powinien mieć dobrze zaizolowaną rurę wznośną od kotła i oraz jak najlepiej oddające ciepło rury poziome i zasilające grzejniki. Ich wychładzanie jest "silnikiem" krążenia w przypadku gdy kocioł i grzejniki są na jednym poziomie.

0
  • #6 04 Lut 2010 18:55
    kaaktus
    Poziom 13  

William Bonawentura napisał:
    Spadki mają za zadanie odpowietrzyć instalację i są prawidłowe. A rozdział górny powinien mieć dobrze zaizolowaną rurę wznośną od kotła i oraz jak najlepiej oddające ciepło rury poziome i zasilające grzejniki. Ich wychładzanie jest "silnikiem" krążenia w przypadku gdy kocioł i grzejniki są na jednym poziomie.

To mnie zaskoczyła ta odpowiedz , dzięki za szczegółową edukację :D

0
  • #7 05 Lut 2010 22:23
    ogi4
    Poziom 16  

Grawitacja jest pompą tylko bardzo wolną. Można ją wykonać w dowolny sposób zachowując zasadę odpowiedniej średnicy rur i braku możliwości zapowietrzenia grzejników. Ale odbiorniki ciepła tj. grzejniki muszą być zawsze na wysokości co najmniej zasilania kotła.

Pozdrawiam

0