Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Transmisja z rejestratora lub kamery IP przez Play

jacek528 25 Feb 2010 21:31 34271 48
Optex
    debillos
    Level 2  
    Wybaczcie z braku czasu moe przebrnąłem przez cały wątek ale podziele sie moim doświadczeniem.
    Rejestrator VTV 16 kam + Orange business everywhere + router linksys z hsdpa

Trzeba wykypic usługe VPN w orenge 5 zł netto miesiecznie (chodzi o omijanie proxy)

Potem juz tylko dyndns + przekierowanie portów i wszystko działa
    Efekt żenujący ale działa:)
  • Optex
    Marek31415
    Level 31  
    Witam,

Trochę spóźniony post, ale dopiero teraz trafiłem na tę dyskusję.
    Problem blokowania portów wejściowych (z Internetu) został w ciekawy sposób rozwiązany w oprogramowaniu monitoringu SelCamNet. W Internecie pracuje serwer pośredniczący (SelCamNet Proxy). Można również postawić własny proxy (dołączone oprogramowanie). Monitoring utrzymuje stałe połączenie z proxy, klient łączy się również z proxy, oczywiście na innym porcie.
    Serwer zestawia połączenie i można oglądać obraz z kamer.
    Zalety tego rozwiązania są oczywiste:
    - porty wejściowe mogą być zablokowane
    - IP może być dynamiczne
    - zbędna domena (dyndns, no-ip itd.)
    - zbędne przekierowania portów z bramy
    - działa w każdej sieci internetowej bez względu na operatora
    Dostępna wersja demo programu, można przetestować działanie.

Pozdrawiam
    Marek
  • Optex
    Marek31415
    Level 31  
    Hamachi jest darmowy do użytku prywatnego i to z ograniczonym transferem chyba do 10% przepustowości. Dodając do tego ograniczenie transferu przez połączenie tunelowe, dyskwalifikuje to praktycznie wykorzystanie go w systemach monitoringu.
    Ktoś wcześniej już napisał o połączeniu VPN i efektach. Tu jeszcze dodatkowe ograniczenie transferu przez wersję darmową.
    Może komuś wystarczy sam fakt, że się połączy. Ja jeszcze potrzebuję mieć obraz z monitoringu i to najlepiej z kilku kamer w tym samym czasie.
    crunky
    Level 32  
    k.marcin wrote:
    witam, pozwolcie ze sie wtrace. tez walcze z kamerami i orange ale tez pojawila sie neostrada i ich router zte w300, wszystko ok ale mi rputer nie odnawia ip w ddns automatycznie, jakie jest najlepswze rozwiazanie dla kamer zeby je wpuscicw siec
    i jak konfigutowac z zewnatrz nv400 accesstela?

Napisz to jeszcze raz, po ludzku, przecież tego się czytać nie da, a co dopiero zrozumieć co masz na myśli!
    k.marcin
    Level 18  
    Mam kamery, mam neostradę i z nią router ZTE W300, po restarcie routera i przydzieleniu przez TP nowego IP, ZTE nie wysyła mi automatycznie do DynDns.com swojego nowego IP. to pierwszy problem

Drugi to z orange i ich routerem V400, chciałbym mieć możliwość konfiguracji go z zewnątrz przez internet i też nie mogę sobie z tym poradzić, także ma sie logować do DDNS.

Mam nadzieję że wystarczająco jasno napisałem. wczoraj było późno i tak wyszło jak wyszło z pod klawiszy. Przepraszam.
    Marek31415
    Level 31  
    Nie znam tego router'a, ale testując różne urządzenia pod kątem obsługi DYNDNS zauważyłem, że wiekszość z nich:
    - wysyła lokalne IP, nie publiczne bramy tak jak programy klienckie na komputerze
    - wysyłanie jest raz na 24 godziny (a nie w momencie zmiany IP)
    Oczywiście te parametry dyskwalifikują tę funkcję w naszych warunkach.
    W innych krajach dynamiczne IP polega na zmianie raz w miesiącu, u nas często kilka razy dziennie.

Co do V400, to jest tylko potwierdzenie, że porty wejściowe (z Internetu) są przez dostawcę zablokowane. Pozostaje wymusić odblokowanie lub skorzystać z Hamachi lub SelCamNet.
    bandi401
    Level 13  
    Napiszcie chociaż czy cokolwiek działa.
    Czy można się połączyć z jakimś rejestratorem na play online i jak.
    rokycky
    Level 23  
    Mozna, odpowiedz padła juz kilkukrotnie, trzeba ja tylko umieć zinterpretować. Niezależnie od operatora. Podstawowym warunkiem jest zestawianie połączenia od wewnatrz. Czy to będzie proxy, hamahi, teamviewer, VPN czy VNC zasadz jest ta sama, inicjacja połączenia musi zachodzic po stronie łącza z modemem 3G. Rożnica jest tylko w sposobie realizacji połączenia, czy jest zestawiane pośrednio za pomocą "obcego" serwera, czy bezpośrednio punkt-punkt. Wszystko zależy od konkretnej potrzeby inwestora.
    Ja omijam szerokim łukiem usługi dodane w postaci zewnętrznych (cudzych)proxy itp.
    tkruk
    Level 10  
    Witam!
    Zauważyłem ciekawą rzecz: wszyscy uczestnicy dyskusji opisują metody zestawiania połączeń na zasadzie "żeby zobaczyć cokolwiek", ale nikt nie podpowiedział jeszcze koledze, że aby w Play'u miała sens transmisja video, należy używać najlepiej modemu HSUPA, a nie zazwyczaj sprzedawanego HSDPA. Różnica polega na tym, że nacisk kładziony jest na upload, a nie na download (Wikipedia: HSUPA - "[...]technologia, która usprawnia przesyłanie danych z terminala do sieci[...]"). Bądź co bądź, rejestrator kolegi jest jakby serwerem, nieprawdaż?
    bandi401
    Level 13  
    Panowie!!!
    Temat brzmi: Transmisja z rejestratora lub kamery IP przez Play.
    Więc proszę podać sprawdzone rozwiązanie Następującego przypadku:
    1. Kamery analogowe + rejestrator + Router + PLEY
    Odpowiedź w formie:
    Nie da się ponieważ ...
    Da sie tak .... na takim sprzęcie testowałem....
    Mam np. przypadek kilku kiosków i potrzebuje super tanie coś tan działające rozwiązanie (np. rejestrator BCS i router Tplink TL-MR3220) z braku miejsca w kiosku komp nie jest mile widziany. Z powodu limitów i ceny i plus era i Orange nie jest mile widziane.
    2. Kamera ip + router + Pley
    Nie da sie ponieważ ...
    Da sie tak .... na takim sprzęcie testowałem....

Odpowiedzi na powyższe pytania pozwolą zakończyć idącą kreta drogą dyskusję.

Odpowiedzi typu mówiłem ze sie da wystarczy komp router , Orange pro z wykupionym ip i jakiś program sieciowy nie są na temat.[/u]
    Pawel2420
    Level 30  
    bandi401 wrote:
    Transmisja z rejestratora lub kamery IP przez Play.

To nie jest kwestia konkretnego sprzętu tylko sposobu jego użycia. W takiej konfiguracji jaką chcesz zastosować nie ma szans na sukces.

bandi401 wrote:

2. Kamera ip + router + Pley

Tu masz działający przykład kamer GSM wysyłających dane przy użyciu typowych kart SIM przez publiczny APN: http://telekamery.net/
    Podobnej funkcjonalności nie uzyskasz przy pomocy "zwykłych" kamer IP

Standardowe kamery IP mogą:
    1. Okresowo (np. co 1 min.) wysyłać obrazki przez FTP na wskazany serwer. To zadziała przez GSM.
    2. Odbierać połączania z zewnątrz i przez to połączenie wysyłać obraz. To nie zadziała przez GSM
    Marek31415
    Level 31  
    bandi401 wrote:
    ... z braku miejsca w kiosku komp nie jest mile widziany...

Komputer typu Nettop jest mniejszy od rejestratora i w podobnej cenie. Bez problemu obsłuży 1 - 2 kamery IP. Modem na USB z Play i oprogramowanie Selcamnet. Jest to sprawdzone i działające rozwiązanie (testowane również w placówce sprzedaży PLAY-a).
    Pawel2420 wrote:

Tu masz działający przykład kamer GSM wysyłających dane przy użyciu typowych kart SIM przez publiczny APN: http://telekamery.net/
    Podobnej funkcjonalności nie uzyskasz przy pomocy "zwykłych" kamer IP

Rzecz dyskusyjna.
    Według mojej oceny jest dokładnie odwrotnie.
    Kamery IP, odpowiednie oprogramowane i nawet bardzo mały komputer dają o wiele więcej możliwości.
    Pawel2420 wrote:

Standardowe kamery IP mogą:
    1. Okresowo (np. co 1 min.) wysyłać obrazki przez FTP na wskazany serwer. To zadziała przez GSM.
    2. Odbierać połączania z zewnątrz i przez to połączenie wysyłać obraz. To nie zadziała przez GSM

Są kamerki wysyłające obraz częściej niż co 1 minutę (raster 1 sekunda).
    Oprogramowanie monitoringu z wbudowany serwerem (!) FTP obsługuje takie kamery jak przy klasycznym połączeniu.
    Pawel2420
    Level 30  
    Marek31415 wrote:

Kamery IP, odpowiednie oprogramowane i nawet bardzo mały komputer dają o wiele więcej możliwości.

Pytający chyba wyraźnie napiał:
    "Odpowiedzi typu mówiłem ze sie da wystarczy komp [...] nie są na temat."

Marek31415 wrote:
    Są kamerki wysyłające obraz częściej niż co 1 minutę (raster 1 sekunda).
    Oprogramowanie monitoringu z wbudowany serwerem (!) FTP obsługuje takie kamery jak przy klasycznym połączeniu.

Jeśli kamery będą cały czas wysyłały obraz z taką prędkością to nie ma szans zmieścić się podanych pakietach danych.
    Marek31415
    Level 31  
    Pawel2420 wrote:

Pytający chyba wyraźnie napiał:
    "Odpowiedzi typu mówiłem ze sie da wystarczy komp [...] nie są na temat."

Pytający wyraźnie napisał dlaczego, ze względu na brak miejsca.
    Proponowany komputer jest mniejszy od rejestratora i to kilka razy (wielkość standardowej książki).
    Pawel2420 wrote:

Jeśli kamery będą cały czas wysyłały obraz z taką prędkością to nie ma szans zmieścić się podanych pakietach danych.

Testowałem, nie ma problemu.
    Jeżeli się nie mieści, to wysyła z maksymalną możliwą prędkością.
    Zresztą takie systemy są sprawdzone i pracują.
    Jest to oczywiście opcja bez komputera w miejscu kamer.
    Pawel2420
    Level 30  
    Chodziło mi o wielkość pakietów danych dostępnych w ofertach operatorów GSM. Gdy kamera będzie cały czas przesyłała dane z dużą prędkością to wyśle np. 1GB dziennie. Chyba Play oferuje max 7 GB/mies. w abonamencie.
    bisiu
    Level 17  
    Mam doświadczenie z kamerami IP działającymi online przez IPlusa (jedyna sieć moim zdaniem realnie nadająca się do tych spraw) Oczywiście działam na stałym zewnętrznym IP ( 15zl do abonamentu). Sprawy typu DYndns nadają się tylko do zabawy i domowych doświadczeń. Jeżeli chodzi nam o w miare stabilne połączenie pozostaje tylko stałe IP.
    U mnie działa to na kamerach IP Foscam + router Edimax 620n + Modem Huawei 1750 .
    Konfiguracja wszystkiego bezproblemowa, kamery działają po wifi.
    Ogolnie jeżeli zasięg 3G jest dobry jestesmy w stanie uzyskac prawie płynny obraz 640x480.
    Jeżeli zasięg słabszy mamy mocne klatkowanie.
    Taka konfiguracja nie nadaje sie do stałego podglądu lub nagrywania na FTP. Transfer na Iplusie szybko się skończy.
    Co do stabilności tez jest roznie. Czasami działa cały dzień ok, czasami coś się przywiesi plus i trzeba resetować.
    Generalnie taka konfiguracja jest mało profesjonalna.
    Marek31415
    Level 31  
    bisiu wrote:
    ...U mnie działa to na kamerach IP Foscam + router Edmiax 620n + Modem Huawei 1750 .
    ...
    Co do stabilności tez jest roznie. Czasami działa cały dzień ok, czasami coś się pprzywiesi plus i trzeba resetować.
    Generalnie taka konfiguracja jest małoprofesjonalna.

Zgadza się, ta konfiguracja jest zupełnie nieprofesjonalna.
    Systemy np. do monitorowania budowy montuje się z markowego sprzętu, nie wieszają się i przekazywany obraz jest wysokiej jakości (kamery 2-5Mpix).
    Nie używa się w takich systemach modemów na USB.
    Tylko markowy modem-router 3G daje gwarancję bezobsługowej pracy.
    Nie jest tu istotny transfer, obrazy są rejestrowane co kilka, kilkanaście minut.
    Z takiego materiału, po wybudowaniu obiektu (np. 6 miesięcy) powstaje np. krótki film reklamowy.
    neotp
    Level 2  
    No dobrze, ogrzejmy temat. Czy w Play coś się zmieniło czy nadal "opcja niedostępna"? i pozostają inni operatorzy?
    Blokują te porty czy coś odpuścili?