Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Transmisja z rejestratora lub kamery IP przez Play

04 Lut 2010 17:30 32633 48
  • Poziom 22  
    Witam
    Mój klient chciałby mieć kamerę IP lub rejestrator i przesyłać to przez sieć Play (limit 10GB miesięcznie) - brak możliwości podpięcia innego dostępu do internetu.
    Czy jest, a jeśli tak to jaka istnieje możliwość konfiguracji takiego zestawu.
    Pozdrawiam
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 13  
    Oczywiście kolego. Ja stosuję takie rejestratory tylko niestety z kompem. Jest to karta video firmy ALNET lub MSH Shafro. Jedna karta obsługuje 4 kamery analogowe.
    Alnet www.alnet.pl
    MSH Shafro www.guard.lv

Alnet oferuje obecnie nowy produkt o nazwie Net Station i działają na nim określone kamery IP. W tej sytuacji nie ma karty do kompa tylko specjalny klucz na USB i wszystko śmiga przez LAN (WAN).
    Ja łączyłem się kiedyś przez zwykły modem telefoniczny oraz z Plusa i kamery analogowe działały bez problemów.
    Kompa możesz kupić używanego z Allegro, np. HP D530 za 300 zł. Sam je stosuję i systemy nawet na 16 kamerach działają już od roku.
    Wiadomo jeżeli będzie słaby zasięg sieci i tylko zasięg GPRS to niewiele klient sobie poogląda przez NET.

Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Play ma tylko UMTS także będzie to szybki internet lub wcale jak nie będzie zasięgu. Z play dostaniesz modem USB także musisz albo dokupić router z wejściem USB np huawei d100 lub PC-ta z kartą video go której podłączysz kamery.
  • Poziom 9  
    A jak wygląda sprawa zewnętrznego IP w Play.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Ja się pytałem czy ma zewnętrzne ip, po co mi dyndns i inne takie rzeczy jak w niektórych przypadkach te usługi nic nie dają bo pod jeden ip podczepionych jest kilkadziesiąt komputerów.
  • Poziom 21  
    aniol20 napisał:
    Ja się pytałem czy ma zewnętrzne ip, po co mi dyndns i inne takie rzeczy jak w niektórych przypadkach te usługi nic nie dają bo pod jeden ip podczepionych jest kilkadziesiąt komputerów.

Ale jest coś takiego jak "port" i na jednym adresie IP może być kilkadzięsiąt tysięcy urządzeń rozróżnianych niezależnie.
  • Poziom 24  
    Ale jest coś takiego jak "port" i na jednym adresie IP może być kilkadzięsiąt tysięcy urządzeń rozróżnianych niezależnie.

kolego poczytaj trochę o internecie i o czymś takim jak NAT jeśli jesteś za natem to nic nie zrobisz

ja bym bardziej się przejmować czy play nie blokuje dostępu Z
    Zewnątrz jak to robi Orange
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 21  
    s6spn6 napisał:

kolego poczytaj trochę o internecie i o czymś takim jak NAT jeśli jesteś za natem to nic nie zrobisz

Ciekawe gdzie jesteś za NAT-em (chyba w jakieś radiówce lub sieci osiedlowej) każdy operator taki jak PLAY ,TP itd. dostajesz chwilowy adres zewnętrzny i tak jak ci wyżej pisali jest coś takiego jak np.dyddns. , a nawet w sieci osiedlowej jak nie masz zewnętrznego IP to prosisz o przekierowanie jakiegoś portu na twoje IP wewnętrzne i jesteś widziany z zewnątrz.Może właśnie wcześniej trochę poczytaj zanim coś napiszesz?
  • Poziom 20  
    Jesteś pewien że nie możesz być za natem? Piszesz głupoty, nawet mając neostradę możesz być za natem, zależy to tylko wyłącznie od operatora. Równie dobrze może blokować porty, i już nici z połączenia. Na pewno blueconnect ma zewnętrzne IP, co do orange możesz nawet mieć stałe zewnętrzne IP za dodatkową opłatą oczywiście, nie wiem jak jest w standardowym abo, co do pozostałych opów nie testowałem.
  • Poziom 21  
    joy napisał:
    Jesteś pewien że nie możesz być za natem? Piszesz głupoty, nawet mając neostradę możesz być za natem, zależy to tylko wyłącznie od operatora. Równie dobrze może blokować porty, i już nici z połączenia. Na pewno blueconnect ma zewnętrzne IP, co do orange możesz nawet mieć stałe zewnętrzne IP za dodatkową opłatą oczywiście, nie wiem jak jest w standardowym abo, co do pozostałych opów nie testowałem.

Mając neostrade może jesteś za NATem ale routera, a router ma zewnętrzne IP i jak się nie umie przekierować portów to póżniej się wipisuje głupoty że się nie ma zewnętrznego IP i rejestrator nie jest widziany z zewnątrz to samo dotyczy PLAY i Innych operatorów.
  • Poziom 26  
    Maher napisał:

Mając neostrade może jesteś za NATem ale routera, a router ma zewnętrzne IP i jak się nie umie przekierować portów to póżniej się wipisuje głupoty że się nie ma zewnętrznego IP i rejestrator nie jest widziany z zewnątrz to samo dotyczy PLAY i Innych operatorów.

Witam.
    NAT-ogólnie translacja adresów .
    A to ze ktoś ma zewnętrze --publiczne IP wcale nie znaczy ,że ma otwarte wszystkie porty.
    Tak jest praktycznie u każdego dostawcy neta czy to w kablówkach czy podobnych i tak cały ruch idzie przez serwer gdzie admin może przyblokować ci dane porty pomimo tego ,że masz publiczne IP.
    Podobnie jest w neo ,Play ,Iplus itp. jeden z ostatnich przykładów wprowadzonych przez TP blokada portu 25.

To dostawca decyduje co Masz otwarte a nie Ty.
    Samo publiczne IP to tylko część sprawy.

Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Kolego Maher proszę nie wypisuj takich bzdur, bo o pewnych rzeczach nie masz pojęcia, przeczytałeś chociaż ze zrozumieniem co napisałem, dalsza dyskusja z Tobą nie ma sensu. Niech wypowie się ktoś kto posiada play, ja z powodzeniem testowałem połączenia z wykorzystaniem ERY i ORANGE ale zaznaczam że karty był przypisany stały IP.
  • Moderator - Sieci, Internet
    joy napisał:
    Kolego Maher proszę nie wypisuj takich bzdur, bo o pewnych rzeczach nie masz pojęcia, przeczytałeś chociaż ze zrozumieniem co napisałem, dalsza dyskusja z Tobą nie ma sensu. Niech wypowie się ktoś kto posiada play, ja z powodzeniem testowałem połączenia z wykorzystaniem ERY i ORANGE ale zaznaczam że karty był przypisany stały IP.

interesuje mnie ten temat więc zapytam czy robiłeś te połączenia przez port 80 (przy zewnętrznym IP) czy przez jakiś inny? Chodzi mi właśnie o połączenia w sieci GSM, ponieważ mam zlecenia na monitoring a jedyna możliwość u klienta do jeden z operatorów GSM.
    A odnosząc się do wypowiedzi kolegi @Maher zawsze można zmienić port komunikacji z routerem nie koniecznie musi być to port 80.
  • Poziom 21  
    jimasek napisał:
    joy napisał:

interesuje mnie ten temat więc zapytam czy robiłeś te połączenia przez port 80 czy przez jakiś inny?

Nie każdy rejestrator ma wbudowany WEB działający na porcie 80, przeważnie jest dołączona aplikacja do netu na innym porcie. Przeważnie port 80 wykorzystywany jest do łączenia się z przez http z routerem przez to po ustawieniu portu w rejestratorze na 80 powoduje że z zewnątrz to nie działa a po przekierowaniu portów na 80 w routerze będzie się gryść z routerem. Najlepiej ustawić sobie jakiś inny port np 32000
    i na routerze go przekierować do wewnętrznego ip rejestratora.
  • Poziom 20  
    joy napisał:

Spróbuj z Orange Freedom Pro. Tam masz zmienne IP zewn, ale i tak nie dostaniesz się na rejestrator, bo dostęp z zewnątrz jest zablokowany.
    Jedyny ratunek dla takich sytuacji to stawiać rejestrator na kompie i łączyć się przez Hamachi.
  • Poziom 21  
    Andrzej Stachurski napisał:

Spróbuj z Orange Freedom Pro. Tam masz zmienne IP zewn, ale i tak nie dostaniesz się na rejestrator, bo dostęp z zewnątrz jest zablokowany.
    Jedyny ratunek dla takich sytuacji to stawiać rejestrator na kompie i łączyć się przez Hamachi.

Zarządzam koledze siecią w orange freedom pro na routerze Axesstel MV400 (problemy z kompem, Voip itd.) i nie miałem najmniejszego problemu z wejściem na router i urządzenia sieci wewnętrznej z zewnątrz po odblokowaniu i przekierowaniu portów. Także myśle że z rejestratorem nie byłoby najmniejszego problemu.
  • Poziom 24  
    Zarządzam koledze siecią w orange freedom pro na routerze Axesstel MV400 (problemy z kompem, Voip itd.) i nie miałem najmniejszego problemu z wejściem na router i urządzenia sieci wewnętrznej z zewnątrz po odblokowaniu i przekierowaniu portów. Także myślę że z rejestratorem nie byłoby najmniejszego problemu.[/quote]

mialem Orange freedom na karcie SIM

dostajesz zewnętrzny adres ip ale za nic sie nie połączysz z routerem z zewnątrz ! blokują porty i dostępne z zewnątrz !! wiem sprawdzałem i dzwoniłem do orange nie ma opcji odblokowania (teamviever tak)

stary nie masz pojęcia widzę o nacie... i jak operatorzy robią.. strasznie spadly ostatnie jakoś wypowiedz ludzi na tym Forum. makabra.

Moderowany przez inventco.eu:

Post edytowałem - regulamin p.10.8

• Poziom 20  
    Maher napisał:

Zarządzam koledze siecią w orange freedom pro na routerze Axesstel MV400 (problemy z kompem, Voip itd.) i nie miałem najmniejszego problemu z wejściem na router i urządzenia sieci wewnętrznej z zewnątrz po odblokowaniu i przekierowaniu portów. Także myśle że z rejestratorem nie byłoby najmniejszego problemu.

No to może uświadomisz nas tutaj (i przy okazji speców z Orange - bo oficjalnie jest dostępne info że blokowanie ma miejsce) jak ty to robisz:)
    Niektórzy by byli nawet skłonni za to zapłacić...
  • Poziom 21  
    Maher napisał:

No to może uświadomisz nas tutaj (i przy okazji speców z Orange - bo oficjalnie jest dostępne info że blokowanie ma miejsce) jak ty to robisz:)
    Niektórzy by byli nawet skłonni za to zapłacić...

Co do Orange freedom Pro kolega napisał oficjalne pismo z reklamacją ze zrywa umowę jak do 30 dni nie zostaną odblokowane wszyskie porty (potrzebne było bo na Voipa z zewnątrz nie można było zadzwonić). Następnie w routerze Axesstel MV400 trzeba było wymienić firmware na najnowsze bo pomimo wyłączenia firewalla i przekierowania portów nie chciało to działać. Co do zarządzania porty 80 w urządzeniach przekierowane są powyżej 32000 (na niższych czasami nie chciało to chodzić), komputery mają poinstalowane VNC a do urządzeń zawsze dostaje się przez dyndns (pomimo że w innych sieciach mam stałe IP).

Co do portu 25 w TP jest prosty sposób tego obejścia (nawet na stronach TP jest to opisane)

W międzyczasie zadzwoniłem do kolegi jak sytuacja z reklamacją wyglądałą i powiedział że po 2 tygodniach mógł się dostać do routera z zewnątrz i do dzisiaj nie dostał żadnej odpowiedzi także umowy nie zerwał po wszysko zaczeło działać (wcześniejsze rozmowy przed napisaniem reklamacji z pracownikami technicznymi infolinii nic nie dawały).

Podobnie było z play, też blokowali niektóre porty i dzwonienie nic nie dawało dopiero napisanie i wysłanie pisemnej reklamacji pomagała.
  • Poziom 24  
    Kolego ja dla Lasów państwowych montowałem Sieci i konfigurowałem serwery pod łącza na OrangeFree Dom te co wyżej wymieniłeś...

STADO PISM... od Lasów państwowych nie dało żadnego rezultatu mimo ze był oto sam zerwanie umowy.i to kilkudziesiecu łącz, dla Orange 100 klientów w tą czą w tą to żadną różnica wiec coś ci nie wieże.

Zapewne nie podasz namiarów (adres ip bać domena) z orange free dom zęby sprawdzić ;)
  • Poziom 21  
    s6spn6 napisał:

Zapewne nie podasz namiarów (adres ip bać domena) z orange free dom zęby sprawdzić ;)

Będe miał w sobotę chwilę czasu to przygotuje dane abys mógł jednorazowo sobie wejść i sprawdzić (tak abyś nie mógł nic zmienić), potrzebne mi też twoje IP żeby ustawić adres który router przepuści.

Dziwi mnie też że robiąć duży projekt nie byliście sobie poradzić w inny sposób, zawsze można zestawić połączenie od wewnątrz dokładająć dodatkowy odbiornik SMS lub GPRS. Zresztą w pracy zajmuję się podobnymi rzeczami i tam gdzie inne firmy nie dają sobie rady my to robimy za dużo wyższe wynagrodzenie. Także niewiem czy jest sens udostepniania ci adresu IP do sprawdzenia bo niewiemr jak bedziesz to sprawdzał i powiesz że coś nie gra , a również moge zrobić w taki sposób że bedzie ci się wydawać że łączysz się z IP orange a bedzie to zupełnie inny adres.
  • Poziom 24  
    a kto ci powiedział ze nie jest to zrobione ? :)

Dodano po 9 [minuty]:

Maher napisał:

a również moge zrobić w taki sposób że bedzie ci się wydawać że łączysz się z IP orange a bedzie to zupełnie inny adres.

w większości przypadkach na to wystarczy traceroute ;) ewentualnie odpowiednio wysłany pakiet ;) i śledzenie jego trasy.

mi wystarczy adres ip ;) reszta pozostaw mnie ;) już sobie sprawdzę po swojemu.
    adresy ip podam ci dwa
    85.128.107.245
    217.173.193.11
  • Poziom 20  
    Maher napisał:

Dziwi mnie też że robiąć duży projekt nie byliście sobie poradzić w inny sposób, zawsze można zestawić połączenie od wewnątrz dokładająć dodatkowy odbiornik SMS lub GPRS. Zresztą w pracy zajmuję się podobnymi rzeczami i tam gdzie inne firmy nie dają sobie rady my to robimy za dużo wyższe wynagrodzenie.

Kolego, ale od wewnątrz zestawić połączenie to nie problem - na dowolnym łączu. Rozpisujemy się tu jednak o prostym dostępie z zewnątrz do routera Orange Freedom Pro (na Axesstelu żeby było precyzyjnie) i nie zależy nam na rozwiązaniach wysokobudżetowych lecz odwrotnie. W ten sposób ja mówię że się nie da - Ty twierdzisz co innego - więc nie zmieniaj teraz wersji, tylko mów jak jest, skoro już zacząłeś:)
  • Poziom 24  
    no ja na sobotę czekam z utęsknieniem... ;) (ale jak znam życie to pewnie nie znajdzie się nawet chwilka na wystawienie dostępu)
  • Poziom 21  
    Patrzyłem w ustawienia routera i nie ma możliwości ustawienia tylko podgłądu dowonych ustawień, jedyna możliwość to muszę zajechać do kolegi podłączyć jakiegoś np. AP i przekierować na niego jakiś port i będzie można dowolnie na niego wchodzić.
  • Poziom 24  
    witam dostałem adres ip ;) Orange CDMA
    ;) fajnie
    tylko teraz tak

router na tym orange nie jest to MV400 tylko jaki Huawei

ogólnie dostać się da na telnet.. bądź www.
    Hmm ale nie jestem w stanie stwierdzić czy to OrangeFreeDOm czy inna usługa.

a oto cos dla zweryfikowania

Code:

inetnum:         79.162.192.0 - 79.162.223.255
    netname:         PL-IDEA-CDMA-NET19-1
    descr:           PTK CENTERTEL CDMA data services
    country:         PL
    org:             ORG-PA19-RIPE
    admin-c:         CS5254-RIPE
    tech-c:          IK1123-RIPE
    tech-c:          SG11452-RIPE
    remarks:         ! - ! - ! - ! - ! - ! - ! - ! - ! - ! - ! - ! - !
    remarks:         Please send spam and abuse notification only to
    remarks:         abuse@centertel.pl
    remarks:         ! - ! - ! - ! - ! - ! - ! - ! - ! - ! - ! - ! - !
    status:          ASSIGNED PA
    mnt-by:          AS12743-MNT
    source:          RIPE # Filtered

organisation:    ORG-PA19-RIPE
    org-name:        PTK-Centertel
    org-type:        LIR
    remarks:         trouble: Abuse and spam notification: abuse(malpa)centertel.pl
    remarks:         trouble: Network and routing problems: registry(malpa)centertel.pl
    address:         PTK Centertel Sp. z O.O.
                    Slawomir Granat
                    Skierniewicka 10 A
                    01-230 Warszawa
                    Poland
    phone:           +48 22 5947001
    fax-no:          +48 22 5946033
    e-mail:          registry(malpa)centertel.pl
    admin-c:         IK1123-RIPE
    admin-c:         MO1683-RIPE
    admin-c:         RB4707-RIPE
    admin-c:         SG11452-RIPE
    mnt-ref:         AS12743-MNT
    mnt-ref:         RIPE-NCC-HM-MNT
    mnt-ref:         MNT-IDEA
    mnt-by:          RIPE-NCC-HM-MNT

person:          Centertel Security
    address:         PTK-Centertel SPAM/Security incident notification
    address:         PTK-Centertel Sp. z o.o.
    address:         Skierniewicka 10a
    address:         01-230 Warsaw
    address:         Poland
    phone:           +48 22 594 60 12
    fax-no:          +48 22 594 60 33
    e-mail:          abuse(malpa)centertel.pl
    nic-hdl:         CS5254-RIPE

person:          Slawomir Granat
    address:         PTK Centertel SP. Z O.O.
    address:         POLAND
    address:         01-230 Warszawa
    address:         Ul. Skierniewicka 10 A
    phone:           +48 22 5947745
    fax-no:          +48 22 5947766
    e-mail:          slawek.granat(malpa)centertel.pl
    nic-hdl:         SG11452-RIPE

person:          Igor Kulkowski
    address:         PTK Centertel
    address:         ul.Skierniewicka 10 A
    address:         01-230 Warszawa
    address:         Poland
    phone:           +48 22 594 77 56
    fax-no:          +48 22 594 77 66
    e-mail:          igor.kulkowski(malpa)centertel.pl
    nic-hdl:         IK1123-RIPE

% Information related to '79.162.200.0/21AS43447'

route:           79.162.200.0/21
    descr:           (POP Poznan)
    origin:          AS43447

% Information related to '79.162.192.0/19AS43447'

route:           79.162.192.0/19
    descr:           (POP Katowice)
    origin:          AS43447

Code:

traceroute 79.162.207.*
    traceroute to 79.162.207.* (79.162.207.*), 30 hops max, 38 byte packets
     1  gateway.greenlan.pl (85.128.107.241)  1.845 ms  1.606 ms  1.846 ms
     2  r3-wro-ge000-2-m120-xe000.crowley.pl (62.111.157.209)  9.549 ms  10.607 ms  9.829 ms
     3  m120-2-mx1-tpnet.crowley.pl (89.171.251.13)  8.973 ms  9.187 ms  8.401 ms
     4  z-crowley.tpnet.pl (80.50.237.245)  43.126 ms  10.444 ms  9.338 ms
     5  poz-ar1.tpnet.pl (195.205.0.106)  17.036 ms  16.546 ms  15.919 ms
     6  80.50.125.222 (80.50.125.222)  17.318 ms  17.310 ms  16.867 ms
     7  public53217.cdma.centertel.pl (79.162.207.225)  17.857 ms  18.332 ms  18.853 ms
     8  public5.cdma.centertel.pl (79.162.207.*)  18.817 ms  18.377 ms  18.315 ms

Code:

nmap 79.162.207.*

Starting Nmap 4.11 ( http://www.insecure.org/nmap/ ) at 2010-02-10 22:07 CET
    Interesting ports on public*.cdma.centertel.pl (79.162.207.*):
    Not shown: 1678 closed ports
    PORT   STATE SERVICE
    23/tcp open  telnet
    80/tcp open  http

Nmap finished: 1 IP address (1 host up) scanned in 4.192 seconds

jak widać sa odblokowane 2 porty... i tylko 2 Porty... przeskanowałem cala klasę i na wszystkich dostępnych modemach są otwarte tylko te 2 porty co przypuszczam ze sa to jedyne które Orange nie blokuj zęby zarządzać routerem

niestety albo i na szczęście nie posiadam już żadnego Orange. i nie jestem w stanie i sprawdzić tej teoria... jeśli ktoś takowa ma to bardzo proszę.

wiec sprawa jest póki co nierozwiązana.. ale ze względu na zagorzała dyskusje wysłałem Oficjalne Pismo Firmowe do Orange. ;) Jako Jedna z największych firma ubezpieczeniowych(A...a) w Polsce z wyjaśnieniem tej sytuacji. gdyż posiadają od nich wiele kart z internetem i telefonem. (dostałem zgodę dyrekcji papier firmowy i pieczątki) i pozostało mi czekać na odpowiedz. jak tylko odstane odpowiedz niezwłocznie umieszczę informacje oficjalna

PS> informuje iż dzisiaj tez kontaktowałem się ze swoim opiekunem w Plusie i tez chce uzyskać informacje czy blokują jak Orange porty. j/w udziele odpowiedzi jak tylk odostane
  • Poziom 9  
    Kolega zapytał o Play Online a wy mu o Orange Freedom (czyli rozumiem ADSL..) piszecie...echh...
    Poniewaz mam podobny problem to dorzucę 2 słowa od siebie. Tylko w Iplusie i Orange Free jest opcja wykupienia zewnętrznego zmiennego IP za 5zł netto/mies lub zewn. stałego za 15zł netto/mies. W play online i Blueconnect NIE MA takiej możliwości - z tego co udało mi się dowiedzieć. Aktualnie testuję rejestrator podłaczony do modemu Globesurfer II z Iplusem i stałym IP i działa OK. Niestety jest to drogie rozwiazanie, no i limity w tanich Iplusach sa małe - 2GB. Majac wiele lokalizacji do podłaczenia to sa spore koszty... Dlatego też interesuje mnie Play Online ze wzgledu na cenę i duże limity. Próbowałem walczyć z Play online + hamachi, działało ale niestety zbyt wolno... ciągle i szukam rozwiazania problemu.
    Pozdrawiam i apeluję -piszcie na temat
  • Poziom 24  
    no nie koniecznie ADSL
    OrangeFree DOm ma opcje. tez po GSM/GPRS wiec mobilne tylko maja jedne problem blokują porty
  • Poziom 24  
    No i w końcu nadszedł sądny dzień gdyż odpisał mi Orange na moje zapytanie wysłane w/w sprawie ;)

a oto treść Listy wyjaśniająca wszystko ;)

Cytat:

Szanowny Panie,

Uprzejmie informuję, że parametry techniczne usługi Orange Freedom Pro nie pozwalają na zewnętrzny dostęp. Przekazywanie obrazu z kamer za pośrednictwem oferty Orange Freedom Pro nie bedzie możliwe.

Z poważaniem
    Monika Roczniak
    Starszy Doradca w Departamencie Obsługi Klienta Indywidualnego
    PTK Centertel sp. z o.o.
    tel.: *100, 510 100 100

Jeżeli skończyła Ci się umowa lub zakończy się w trakcie najbliższych 3 miesięcy możesz ją przedłużyć.
    Mamy dla Ciebie atrakcyjną Propozycję, zadzwoń na *100 a przekonasz się, że warto zostać z Nami dłużej.

--------------------------------------------------------------------------------

„Polska Telefonia Komórkowa Centertel Spółka z o.o.” z siedzibą w Warszawie, adres: 01-230 Warszawa ul. Skierniewicka 10 a, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy – Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000006107, o kapitale zakładowym 2.690.501.964,00 PLN, (NIP 527-020-68-72)