Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Antena do modemu internetowego z Cyfrowego Polsatu

04 Feb 2010 17:44 8577 1
 • Level 11  
  Witam.

  Zakupiłem internet z CP z modemem ZTE MF 668 i anteną zewnętrzną w zestawie.
  Po podłączeniu bez anteny w ogóle nie znalazło sieci (a mówili że antena będzie potrzebna tylko na obszarach mało zurbanizowanych a ja mieszkam w mieście), no ale nic podłączyłem antenkę wystawiłem przed okno i jest 1 kreska, za oknem 2 kreski i koniec. Dzwoniłem do BOK i powiedzieli mi że nadajnik jest ustawiony na północy a u mnie antenka jest na południe (kompa mam stacjonarnego i w tym miejscu już musi zostać). W antence jest kabel o długości aż 3 m, że naprawdę 0,5m w jedną stronę i tyle samo w drugą i koniec zakresu manipulacji położeniem :|. No i mam problem bo w modemie jest takie malutkie wejście na antenę zewnętrzną a kabel antenowy jest oryginalnie 3m i nie da się wykręcić ani nic, jest na stałe i jest zakończony małą końcówką specjalną do tego modemu.
  Nie wiem teraz czy cokolwiek mogę zrobić aby przedłużyć ten kabel stosując jakiś przedłużacz żeby miał taką samą końcówkę jak oryginalny aby go wpiąć w modem (o ile taki w ogóle istnieje) lub czy jest taka opcja kupić jakąś inną antenę najlepiej większą, zamontować ją na dach, kupić tyle kabla ile będę potrzebował tylko czy można gdzieś kupić taką końcówkę pasującą do tego modemu ?

  Pomóżcie bo nie wiem co mam zrobić, przeniosłem dla sprawdzenia kompa do drugiego pokoju i ustawiłem antenę na północ i faktycznie zasięg się zwiększył do 3 kresek.

  Podaję parametry techniczne oryginalnej anteny:
  Typ: AK PM/800/5
  Pasmo: 800-960MHz
  Zysk: 5dBi
  WFS: <1,5:1
  Impedancja: 50 Ohm
  Kabel: RG-174 x 3m
  Złącze: kompatybilne z Sierra Wireless 885 (kątowe)

  Z góry bardzo dziękuję za pomoc z anteną :)

  Pozdrawiam.

  Panowie jest w ogóle taka możliwość aby zmienić tą antenkę oryginalną na jakąś inną i że będzie lepiej łapać sygnał ??
 • Level 9  
  Jeśli chodzi o antenkę z dłuższym kablem to nie ma problemu. Pod podstawką anteny masz wszystkie "namiary" na jej producenta. Można zadzwonić i zamówić sobie antenkę z odpowiednio długim kablem.

  www.buro.pl
  22 / 720 38 09