Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault laguna 1,8 95r lpg nie pali.

rafi40 04 Lut 2010 18:15 3877 5
  • #1 04 Lut 2010 18:15
    rafi40
    Poziom 9  

Witam
    Problem jak w temacie.Auto nie odpala pomimo ,że jest iskra, paliwo(także awaryjnie na lpg).Kręci ale w ogóle nie "łapie",tylko jak puszczam kluczyk na chwilę się odezwie.
    Gdzie leży najprawdopodobniej przyczyna? W aucie jest imobilajzer.

0 5
  • #2 04 Lut 2010 20:46
    edward.iskra
    Użytkownik obserwowany

Moze być w nim przyczyna a zobacz czy kontrolka od imo gaśnie

Dodano po 2 [godziny] 13 [minuty]:

Wez pod uwagę jeszcze przeskok paska rozrządu kiedy był wymieniany?[ przyczyn może być kilka] napisz co sprawdziles

0
  • #3 04 Lut 2010 21:12
    thomas__1
    Poziom 22  

Sprawdź kompresję na każdym cylindrze - manometr z dorobioną gumową końcówką w gniazdo świecy. Może zawór poleciał.

0
  • #4 05 Lut 2010 18:54
    rafi40
    Poziom 9  

Dziś zaskoczył .Chodził parę minut równo,wkręca się na benzynie jak i na lpg aż pojawia się szarpanie i gaśnie .Wtedy nie mogę go odpalić mimo że jest iskra i paliwo. To nie jest uszkodzenie mechaniczne .Podmieniałem rozdzielacz zapłonu ,kable ,czujnik położenia wału na dobre i bez zmian .Pozostaje cewka wn.( chyba z modułem)no i ten imo centralka jest podobno pod szyberdachem z centralnym zamkiem.Jak jest wilgoć to są z tym problemy .

Dodano po 3 [minuty]:

Dziś zaskoczył .Chodził parę minut równo,wkręca się na benzynie jak i na lpg aż pojawia się szarpanie i gaśnie .Wtedy nie mogę go odpalić mimo że jest iskra i paliwo. To nie jest uszkodzenie mechaniczne .Podmieniałem rozdzielacz zapłonu ,kable ,czujnik położenia wału na dobre i bez zmian .Pozostaje cewka wn.( chyba z modułem)no i ten imo centralka jest podobno pod szyberdachem z centralnym zamkiem.Jak jest wilgoć to są z tym problemy .
    Ps.kontrolka "serv" oraz ta wyżej z symbolem spirali gasną .

1
  • Pomocny post
    #5 06 Lut 2010 14:19
    lukaszgolembka1981
    Poziom 13  

Jeżeli immobilizer by się nie załączył to nie miałbyś iskry. A z tego co piszesz to iskra jest. Więc to nie jest immobilizer.

2
  • #6 06 Lut 2010 17:43
    rafi40
    Poziom 9  

Na razie jej przeszło dziękuję za rady.:|

0