Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ACER Aspire 9500 - biały pas na matrycy po upadku ze schodów

Towr 04 Lut 2010 18:30 3280 5
  • #1 04 Lut 2010 18:30
    Towr
    Poziom 18  

Witam!

Koledze spadł laptop ze schodów, model taki jak w tytule.
    Przedstawiam zdjęcia jak to wygląda - nie widać, żeby matryca gdzieś pękła, ale na ekranie pokazuje się biały szeroki pionowy pasek i chcę się upewnić czy to matryca padła czy może gdzieś coś innego na płycie się poluzowało? Jeszcze go nie rozkręcałem - zrobię to jutro, chciałem się tylko wstępnie zapytać, moze ktoś miał identyczny przypadek.

ACER Aspire 9500 - biały pas na matrycy po upadku ze schodów ACER Aspire 9500 - biały pas na matrycy po upadku ze schodów

Z góry dziękuję i pozdrawiam
    Tomasz

0 5
  • Pomocny post
    #2 04 Lut 2010 19:12
    zbychmg
    Poziom 28  

Wyłączony jeden segment, albo jest mikropęknięcie i uszkodzone połączenie górnego paska z matrycą, albo uszkodziło się połączenie zasilania segmentu ze sterownikiem matrycy. Musisz delikatnie rozebrać i obejrzeć uszkodzenia wewnątrz. Na 90% czeka cię wymiana matrycy na sprawną....

0
  • #3 04 Lut 2010 19:22
    Towr
    Poziom 18  

Dzięki wielkie, jutro rozkręcę to i sprawdze dokładnie w środku. Jeszcze jedno, znacie gdzieś w necie w miarę tani sklep z matrycami?

Model matrycy to: LG Philips LP171WX2

Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #5 04 Lut 2010 19:47
    zbychmg
    Poziom 28  

Sprawdź typ matrycy, odpisz oznaczenie, u dystrybutorów możesz poszukać zamienników no i szukać najtańszej oferty, ale nie ryzyku okazji (cena odbiegająca od reszty) możesz dostać bubla, a potem będziesz musiał udowodnić, że to nie ty go zepsułeś przy wymianie.
    Ja rozebrałem wyswietlacz laptopa, podjechałem do klienta podpiąłem matrycę do wystających kabelków. Jak zaświeciła, zapłaciłem i resztę dokończyłem w domu.
    Czasami jest w matrycy scalak(malutka pamięć EEPROM typu 24C02lub podobna) , który rozpoznany przez laptopa, pozwala na uruchomienie matrycyna. Wtedy tańszy odpowiednik matrycy można zastosować kopiując wkład pamięci z uszkodzonej, lub przelutowująć kostkę. ACER chyba tego nie robi.

0
  • #6 05 Lut 2010 08:57
    Towr
    Poziom 18  

ravenn to jest matryca 17 a nie 15 i ceny ich są trochę przerażające... model matrycy: LG Philips LP171WX2. Dzięki za odpowiedzi.

Matryce kupiłem na Allegro za 370zł z przesyłką, ten sam model i działa idealnie :D Dziękuję Wszystkim za pomoc. Temat zamykam.

0