Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki oraz zwrotnica do obudowy po magnum 345 ala mackie

pixi 04 Lut 2010 18:48 2073 12
  • #1 04 Lut 2010 18:48
    pixi
    Poziom 12  

Dziękuję za zainteresowanie moim problemem.
    Mianowicie posiadam dwie paczki po kolumnach alphard magnum 345 bez głośników.Chciałbym włożyć nowe przetworniki o mocy ponad 1000wat rms. Mam na myśli 2 razy eminence delta 15 lf lub ewentualnie eminence kappa lf i do tego oczywiście głośnik średnio i wysokotonowy.I teraz moje pytania: czy nadawać się będzie oryginalna zwrotnica z kolumn magnum 345 ( jeśli nie to gdzie można odpowiednią kupić) i jakie głośniki wybrać jeśli chodzi o średni i wysoki ton do kwoty 500zł.Chciałbym aby mocowo przypominały mackie sa1232 i były o wiele mocniejsze od oryginalnych magnum 345.

0 12
  • #2 05 Lut 2010 19:53
    Damcio_s
    Poziom 16  

1. Nie kupuje się głośnika pod obudowę.
    2. Zwrotnice się wylicza pod konkretne przetworniki. Owszem można kupić uniwersalna lecz to nie spełni zadania.

0
  • #3 06 Lut 2010 00:44
    Mitur23
    Poziom 23  

Dokładnie.. łamiesz podstawową zasadę.. obudowe sie robi pod głonik nie odwrotnie.. wybierz głośniki i zrób obudowy a z tymi.. to możesz sprzedac je.. albo wstawic oryginalne głośniki.. słyszałem te magnumy i nie grają aż tak tragicznie.. po mimo napisu'' Alphard''

0
  • #4 06 Lut 2010 02:28
    DjHeniuu
    Poziom 22  

Podaj wzmiary tych paczek (objętość i wy miary BR) i może jednak uda się coś dopasować.
    Oczywiście oryginalna zwrotnica nadawać się NIE będzie... Kupić gotową to średni pomysł... Trochę wiedzy teoretycznej+pomiary powinny dać radę...
    Tylko jeszcze jedno... Uważaj bo na moich oczach obudowa magnum, tylko ta z jedną 15" rozkleiła się w trakcie grania... Trzeba by pomyśleć jeszcze o wzmocnieniach.

0
  • #5 06 Lut 2010 09:22
    pixi
    Poziom 12  

ok jeśli mówicie że coś się dopasuje to bardzo mnie to cieszy. Później zamieszcze potrzebne wymiary na rysunku.

0
  • #6 06 Lut 2010 12:13
    Greg1702
    Poziom 20  

Damcio_s napisał:
    1. Nie kupuje się głośnika pod obudowę.
    2. Zwrotnice się wylicza pod konkretne przetworniki. Owszem można kupić uniwersalna lecz to nie spełni zadania.

Popieram autora.
    Sam robię dla kolegi prawie identyczne kolumny jak Magnum 345. Tyle tylko, że nie będzie obudowy trapezoidalnej i jako sredniotonowy będzie EM-801 oraz jako wysokotonowy D-800-Ti. Zwrotnice są oryginalne z tych kolumn.

0
  • #7 07 Lut 2010 16:44
    wiewior_kg
    Poziom 26  

Moim zdaniem jeżeli pixi zna litraż i wymiary BR w tych kolumnach to co za problem dobrać odpowiednie głośniki ?? Przecież jeżeli wsadzimy tam powiedzmy 2xKappa15LF to też zagrają z tym, że trzeba by się ewentualnie pobawić z BR.
    Gorzej jeżeli chodzi o zwrotnice bo za dobre zwrotnice pasywne zapłacisz kupę kasy i w tej cenie można by już pomyśleć nad podziałem aktywnym. Z tym, że wtedy osobna końcówka na każde pasmo co dodatkowo zwiększa koszty. Nie wiem czy jest sens się w to bawić i czy nie lepiej włożyć tam takie głośniki jakie były w oryginale i ewentualnie sprzedać te paczki i kupić cos mocniejszego.

0
  • #8 07 Lut 2010 18:01
    Greg1702
    Poziom 20  

Właśnie. Ja za te oryginalne obie zwrotnice zapłacilem 200 zł.

0
  • #9 10 Lut 2010 12:32
    pixi
    Poziom 12  

Wkońcu zdecydowałem się wsadzić oryginalne głośniki, a jak zdobedę więcej kasy to zrobię dodatkowe kolumny na przetwornikach eminence. A te magnum 345 nie graja rzeczywiście tak źle.

0
  • #10 10 Lut 2010 15:41
    Greg1702
    Poziom 20  

No widzisz. Magnumy to dobre kolumny. Dobrze zrobisz jak wsadzisz oryginalne głośniki do nich. Ten MW-15 nie jest taki zły. Mam dwie kolumny zrobione na tym przetworniku i jestem zadowolony z z tego jak on gra.

0
  • #11 10 Lut 2010 22:47
    Damcio_s
    Poziom 16  

To chyba najrozsądniejsze wyjście.

0
  • #12 11 Lut 2010 23:34
    pixi
    Poziom 12  

Korzystając z okazji zapytam się jeszcze o jedną rzecz bo chce zrobić owe 1kW na stronę w jednej kolumnie a jak bym zrobił taką konstrukcje jak na zdjęciu na tych głośnikach co podawałem.Jak takie kolumny grają???Głośniki oraz zwrotnica do obudowy po magnum 345 ala mackie

0
  • #13 12 Lut 2010 00:31
    wiewior_kg
    Poziom 26  

Nie wiem czy takie kolumny to dobre wyjście. Mobilne to to za bardzo nie będzie a brzmienie i tak zapewne lepsze uzyskasz przy konfiguracji sub + nadstawka z podziałem aktywnym + osobna końcówka na dół i górę, oczywiście z podobnych jakościowo przetworników.
    Poza tym jak chciał byś zaprojektować zwrotnicę do takiej kolumny ?? To znowu duże koszty a bez doświadczenia i wiedzy dobrej zwrotnicy nie zaprojektujesz.
    Także przemyśl sobi czy nie lepiej zrobić poprostu zestawu subwoofer 18" + nadstawka 12"+1" lub 15"+2" jeżeli mialy by grać czasami bez subwoofera.

0