Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wtryskiwacze benzyny bmw 520 czy wszytkie uszkodzone?

Piotr520 04 Lut 2010 19:17 5441 7
  • #1 04 Lut 2010 19:17
    Piotr520
    Poziom 22  

Witam.Szukałem na necie zdjęć lub jakiegoś opisu jak ma wyglądać paliwo rozpylone przez w tryskiwacze ale ciężko coś konkretnego znależć.Dziś sprawdzałem wtryskiwacze w bmw 520 m50.Z tego co wyczytałem w książce sam naprawiam e36 rozpylone paliwo ma mieć kształt stożka a u mnie sikają dwie stróżki paliwa dlugości około 5-6cm i dopiero paliwo leciutko się rozprasza.Wygląda to tak
    http://rb-aa.bosch.com/aa-pl/sondylambda/downloads/bosch_produkte_weniger_tanken.pdf
    strona 6 wtryskiwacze uszkodzone trzeci od lewej tylko u mnie jest jeszcze gorzej.Czy mogły paść wszystkie?Silnikiem po mocnym rozgrzaniu strasznie trzęsie i czuć jak nie pali na 1 cylinder.Silnik nie kopci na czarno jakby się zalewał tylko na szaro.

0 7
  • #2 04 Lut 2010 19:33
    misiozol
    Poziom 29  

Wszystkie na raz nie siadaja odrazu (ale jest takie prawdopodobienstwo ), ale ja bedzie duza roznica wtryskiwanego paliwa pomiedzy cylindrami to bedzie kulal bardzo a nawet moze wywalic kilka bledow wogule nie zwiazanych z wtryskami

0
  • #3 04 Lut 2010 19:35
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Jakie masz ciśnienie paliwa?

0
  • #4 04 Lut 2010 20:02
    Piotr520
    Poziom 22  

Ciśnienie sprawdze w sobote bo teraz nie mam czym to napisze.Dodam że szukam powodu padania sond lambda(3 w ciągu roku).Błędy są sondy i wypadania zapłonów(co chwila piernie w wydech).Przy mocnym przyśpieszaniu auto się dusi,jak odpuszczam pedał gazu to zaczyna się rozpędzać.

0
  • #5 04 Lut 2010 21:43
    Łysoldrift
    Poziom 15  

Bardziej pompa paliwa....sprawdź cisnienie paliwa.

0
  • #6 06 Lut 2010 17:01
    Piotr520
    Poziom 22  

Witam. Właśnie zakończyłem pomiar ciśnienia. Regulator 3 bary, bieg jałowy 2,75 bara, po odłączeniu podciśnienia 3,2 bara więc zawyża o 0,2 bara. Pompa daje ponad 5 barów. Po odłączeniu podciśnienia od regulatora ciśnienia i gwałtownym otwarciu przepustnicy ciśnienie nie spada więc pompa jest ok. Czy te 0,2 bara może tak namieszać bo mnie nie bardzo się chce wierzyć, sądzę że na mniejszym ciśnieniu te wtryski lały by jeszcze mocniej. Do 2 tys rpm jeden cylinder nie pali wcale. Na gazie (sekwencja) palą wszystkie, ale jest coraz gorzej. Wiadomo że jak z pb jest coś nie tak to komp od gazu rozjedzie mapę. Na pb jak i lpg po mocnym rozgrzaniu na jałowym słychać pierdnięcia w wydech i wypadanie zapłonów. Cewki sprawdzone, ciśnienie na cylindrach sprawdzałem około pół roku temu i było po 13 barów. Jedna rzecz mnie zastanawia że we wszystkich cylindrach ciśnienie ładnie rosło oprócz cylindra nr 2, tu musiałem kręcić o wiele dłużej. I jeszcze jedno, zdarzy się to raz na jakiś czas ale teraz coraz częściej, że przy gwałtownym otwarciu przepustnicy słychać głuche dość mocne stuknięcie tak jakby tłok sięgnął głowicy. Zanim ściągnę głowice może ktoś coś podpowie.

Dodano po 5 [godziny] 2 [minuty]:

Może kogoś naprowadzi to że problemy zaczeły się po użyciu środka STP do czyszczenia układów wtryskowych.Przed mrozami dolałem na około 30l pb pół butelki tego specyfiku i zrobiłem około 10km po czym zostawiłem auto na noc.Na drugi dzień nawet nie zapaliło(co wcześniej nigdy nie miało miejsca bez względu na temp).Po dwóch obrotach wału zalewało kompletnie świece,dosłownie benzyna się lała z nich ciurkiem.Po około 3 godzinach walk zapaliło i zaczeły się problemy.Padła sonda i myślałem że to jest przyczyna.Sonda wymieniona chwile było troszke lepiej ale do dziś auto pracuje coraz gorzej potrafi nawet na jałowym zgasnąć.

0
  • #7 07 Lut 2010 10:18
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 07 Lut 2010 11:44
    Piotr520
    Poziom 22  

Grzałki zawsze są ok. W pierwszej sondzie rozleciał się element pomiarowy (ta ceramika). Następne po prostu przestały działać, kolor końcówki sondy czarny, bez nalotu i sucha, brak oznak spalania oleju. Postaram się dodać fotkę.
    Wtryskiwacze benzyny bmw 520 czy wszytkie uszkodzone?
    Jeszcze jedno,jakim prądem są otwierane wtryskiwacze bo chciałbym je spokojnie sprawdzić na wydajność,powiedzmy otworzyć na minute i sprawdzić po kolei czy wyleją tyle samo pb.Wtryskiwacze 16 ohm.Bo patrząc na takie cykanie podczas kręcenia to niezbyt wiele można stwierdzić.

0
  Szukaj w 5mln produktów