Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Logowanie w MBO Alpha 1650 CT

24 Lip 2004 09:16 4071 17
  • Poziom 13  
    Mam telefon MBO Alpha 1650 CT.Właściwie nie telefon a stację bazową i słuchwkę,każde z innego zdródła.Czy kto zna procedurę logowania w tym telefonie lub instrukcję do niego
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Panowie,nikt nie wie???? A może jsakieś sugestie?????
  • Poziom 2  
    Witam, mi też bardzo zależy na instrukcji do jednego z modeli telefonów MBO. Konkretnie chodzi mi o Alpha 1680 CT. Mój problem tkwi w tym, że telefon wybiera tylko pierwsze trzy cyfry 7-mio cyfrowego numeru i nie wiem, czy jest to kwestia zaprogramowania słuchawki, czy też jest ona uszkodzona. Niemiecka instrukcja nie pomaga mi, bo "ni w ząb" nie znam tego języka. Za wszelkie sugestie wielkie dzięki. Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    A możesz zzeskanować tę instrukcję i przesłać na maila????
  • Poziom 23  
    Te telefony to nie są decty. Nie ma logowania.
  • Poziom 13  
    Ale jakaś instrukcja tych telefonów by się przydała,bo nic na ten temat nie spotkałem w necie,może być po niepolsku!!!!!!
  • Poziom 2  
    Mam niemiecką instrukcję do Alpha 1680 CT, ale nie zeskanowaną, gdyż paskudnym zbiegiem okoliczności spalił mi się skaner. Załączam link. Widzę, że dzięki Zybexowi pojawiła się możliwość ściągnięcia wersji angielskojęzycznej, która bardzo by mi się przydała, lecz "nie dla psa kiełbasa", brakuje mi punktów...:( Pozdrawiam...

http://www.jet-apolda.de/jetweb/render.php?sess_pid=260
  • Poziom 11  
    Też potrzebuje praktycznie na wczoraj polską instrukcje. Mam też problem z bateriami do tego fona, są wsadzone zwykłe alkaliczne, a na akumulatorkach nie chce działać. Wie ktoś dlaczego?
  • Poziom 1  
    A CZY TE TELEFONY MOŻNA PODŁĄCZYC NORMALNIE DO POLSKICH LINI TELEFONICZNYCH NP. SZEPTEL
  • Pomocny dla użytkowników
    Te telefony często wymagają przerobienia kabla z wersji niemieckiej na polską.
  • Specjalista od telefonów
    RAny Boiskie!!!
    Litości!!
    Tysiące razy opisywane o ktoś dalej pyta...
    Linia ma 2 druty. kabelek telefonu cztery. Ile jest wzajemnych kombinacji??
    I to jest forum dla poetów..
    A tak w ogóle to wywal to dziadostwo i kup na Allegro Gigaseta za 30 pln..
    Odpowiem grzecznie raz jeszcze na to pytanie, bo mam dziś dobre serce (mam urodziny). Przeróbka kabla polega na tym, że z czterech żył wybieramy dwie skrajne, czyli zewnętrzne i podłączamy je do linii telefonicznej (konkretnie do gniazdka). Jeżeli dysponujemy zaciskarką wtyków RJ to musimy zrobić taki oto kabelek, nawet może to być przewód dwużyłowy.
    https://obrazki.elektroda.pl/0_1198519533.jpg

Korzystając z okazji życzę Wszystkim użytkownikom Elektrody Zdrowych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia.
  • Poziom 2  
    Witam. Potrzebuję pomocy. Posiadam kabelek (w nim 2 żyły), który z jednej strony ma rozstaw zewnętrzny, a z drugiej pozbawiony jest wtyku. Pozostaje mi zakupić owy plastik i zacisnąć. Tutaj pojawia się problem, bo nie wiem skąd wytrzasnąć zaciskarkę. Czy można tę czynność wykonać bez tego narzędzia? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
    Pierwsza opcja to zesztukowanie ze sobą owego kabelka z innym, który posiada na końcu zaciśnięty już wtyk RJ. Druga opcja, to użycie nowego wtyku RJ i zaciśnięcie kabelka za pomocą płaskiego wkrętaka. Sam tak kiedyś robiłem gdy nie miałem zaciskarki. Oczywiście miałem kupionych więcej wtyków RJ i mogłem sobie pozwolić na ewentualne zniszczenie takiego wtyku.
    Musisz tylko sobie przygotować miejsce dla tego wtyku, aby się nie przemieszczał. Wtedy wkładasz kabelek (dwie żyły) w środkowe wewnętrzne piny i tak wciskasz te pozłacane blaszki aby wbiły się w kabelki. Możesz spojrzeć jak to wygląda w tym dobrym wtyku. Potem wgniatasz taką trójkątną pleksę, która dociska zewnętrzną powłokę kabla.
  • Specjalista od telefonów
    Skąd wziaźć zaciskarke??
    Kupic sobie za kikanaście pln w pewnym serwisie aukcyjnym. Nazywa sie to cudo "zaciskarka do RJ" wraz z woreczkiem wtyków..
  • Poziom 2  
    zybex napisał:
    Pierwsza opcja to zesztukowanie ze sobą owego kabelka z innym, który posiada na końcu zaciśnięty już wtyk RJ. Druga opcja, to użycie nowego wtyku RJ i zaciśnięcie kabelka za pomocą płaskiego wkrętaka. Sam tak kiedyś robiłem gdy nie miałem zaciskarki. Oczywiście miałem kupionych więcej wtyków RJ i mogłem sobie pozwolić na ewentualne zniszczenie takiego wtyku.
    Musisz tylko sobie przygotować miejsce dla tego wtyku, aby się nie przemieszczał. Wtedy wkładasz kabelek (dwie żyły) w środkowe wewnętrzne piny i tak wciskasz te pozłacane blaszki aby wbiły się w kabelki. Możesz spojrzeć jak to wygląda w tym dobrym wtyku. Potem wgniatasz taką trójkątną pleksę, która dociska zewnętrzną powłokę kabla.

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Postąpię wg powyższych wskazówek. Pozdrawiam

W.Wojtek napisał:
    Skąd wziaźć zaciskarke??
    Kupic sobie za kikanaście pln w pewnym serwisie aukcyjnym. Nazywa sie to cudo "zaciskarka do RJ" wraz z woreczkiem wtyków..

Pomyślę nad tym. Pozdrawiam