Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CK-28C7VD brak korekcji

04 Lut 2010 20:26 1364 7
  • Poziom 9  
    Witam.
    Brak E\W, wymieniłem TDA8844, KA4558 i nic, napięcia są OK ale -16.5V ma 13.5V a +16.5V ma 17.5V.Chassis S51A na procesorze SAA5553PS\M3\0059, pamięć wgrana nowa.
    Proszę o pomoc.
    Dzięki.

Proszę poprawić pisownię- po znakach przestankowych stawiamy spację. Słowo "problem" nie opisuje uszkodzenia- proszę konkretnie opisać na czym polega. Regulamin p. 11 i 15 [bogred]
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Spec od monitorów
    Kol. napisałeś
    "wymieniłem TDA8844"

Jaki na jaki?
    Przy zamianie 8844 > na 8844:
    1Y - = 1N
    2Y - = 2N

jesli był Twój pierwszy scalak (ten wymieniany0 bez indeksu to jest to 2Y lub 2N (N2)
    tak wynika z biuletynu
    TDA8844 [TDA8844/N2] PH SDIP-56 69,54)

popatrz na elemnety przypin.42/43
    pin.12,37 8844=8V?
    częstobyl D303 dzwoni jak normalan dioda /zamian tylko
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 9  
    Witam.
    TDA8844S1 2Y wymieniłem 1 do 1, sprawdzałem wszystkie elementy w HOT-cie, obraz jest beczkowaty i rozciagniety a co do sprawdzenia tych elementow wskazanych przez ciebie to sprawdze i dam odpowiedz.
  • Poziom 43  
    Cytat:
    sprawdzałem wszystkie elementy w HOT-cie,

Widocznie nie wszystkie. Ponadto sprawdzenie dla mnie i wielu innych = wymiana. Żaden inny sposób nie jest w pełni miarodajny.
    Wyszczególnij zatem z grubsza co odpowiada za regulację? Co sprawdziłeś/wymieniłeś? Numerkami to podaj.
    Cokolwiek reguluje w trybie czy nic?
    Podaj choć jeden powód aby korekcja w tytule była napisana wielką literą. Pamiętaj, że zasady pisowni obejmują również "ogonki".
  • Poziom 9  
    Sz. kolego mirex.
    Jeśli co do pisowni to omylny każdy jest, spójrz sam co napisałeś.
    Sorry za HOT-a, moja pomyłka, bo robiłem w tunerze SAT przetwornice.
    Chodziło mi o blok odchylania poziomu, co do pinów 42,43 są ok. W trybie reaguje wzrokowo pion, szkoda że nie mam oscyloskopu mój poszedł do kubła.
    Wymieniłem następujące elementy:
    TDA8844, KA4558, C407, C408,C427, C414, C415, C416, C417, C404, C405.

Przy pisaniu jest dostępna opcja "pisownia", która pozwala na usunięcie ewentualnych błędów- warto z niej korzystać. [bogred]
  • Poziom 43  
    Cytat:
    Sorry za HOT-a, moja pomyłka, bo robiłem w tunerze SAT przetwornice.

A co to jest według ciebie HOT?
    Nadal brak odpowiedzi czy w ogóle wiesz co odpowiada za zniekształcenia E/W i regulację tego. Bo ani słowa o sprawdzeniu podstawowych elementów. Coś było spalone, że aż xx4558 musiałeś wymieniać?
  • Poziom 9  
    Widzę że kolega mirex bawi się w nauczanie podstaw elektroniki a nie pomaganie.
    Usterka polegała na uszkodzeniu L401.
    Temat jest zamknięty.
  • Moderator TV
    Zamknięty będzie, gdy się kliknie na kłódkę. Tym razem mogę to zrobić za Ciebie...