Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnetowid Panasonic NV-SD427 problem z nagrywaniem

komar2352 04 Lut 2010 20:54 869 0
  • #1 04 Lut 2010 20:54
    komar2352
    Poziom 9  

Od pewnego czasu mam problem z magnetowidem Panasonic NV-SD427. W trakcie odtwarzania nagranego w tym magnetowidzie programu (niezależnie czy w SP czy LP, oraz czy nagrywam za pomocą timera lub bez) na obrazie pojawiają się poziome zakłócenia, obraz znika z jednoczesnym trzaskiem w głośnikach i fonii. Po sekundzie sytuacja się powtarza, dzieje się to cyklicznie. Gdy odtwarzam kasetę nagraną w innym magnetowidzie (jakaś taśma z wesela lub film kupiony w sklepie) obraz i dźwięk są bez zastrzeżeń. Jednocześnie zauważyłem, że gdy wchodzę do menu magnetowidu, to w tle słychać dźwięk z kanału, którego numer jest w danej chwili na wyświetlaczu urządzenia, i ma on ten sam defekt co przy odtwarzaniu taśmy nagranej w tym magnetowidzie. Spróbowałem nagrać coś ze źródła innego niż antena (z komputera) by wykluczyć awarię tunera magnetowidu, lecz nagranie również posiadało wyżej wymienione wady. W opcjach nie zauważyłem żadnych anomalii, wyczyściłem także głowicę. Domyślam się, iż problem nie jest mechaniczny, lecz elektroniczny. Z pewnością pomocna byłaby informacja, jak inny magnetowid odczytuje kasetę nagraną w tym panasonic'u, lecz niestety nie dysponuję drugim magnetowidem. Mam nadzieję że problem opisałem w miarę jasno. Wie ktoś jak to naprawić?

0 0