Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Magnetowid Panasonic NV-SD427 problem z nagrywaniem

komar2352 04 Feb 2010 20:54 1013 0
    komar2352
    Level 10  
    Od pewnego czasu mam problem z magnetowidem Panasonic NV-SD427. W trakcie odtwarzania nagranego w tym magnetowidzie programu (niezależnie czy w SP czy LP, oraz czy nagrywam za pomocą timera lub bez) na obrazie pojawiają się poziome zakłócenia, obraz znika z jednoczesnym trzaskiem w głośnikach i fonii. Po sekundzie sytuacja się powtarza, dzieje się to cyklicznie. Gdy odtwarzam kasetę nagraną w innym magnetowidzie (jakaś taśma z wesela lub film kupiony w sklepie) obraz i dźwięk są bez zastrzeżeń. Jednocześnie zauważyłem, że gdy wchodzę do menu magnetowidu, to w tle słychać dźwięk z kanału, którego numer jest w danej chwili na wyświetlaczu urządzenia, i ma on ten sam defekt co przy odtwarzaniu taśmy nagranej w tym magnetowidzie. Spróbowałem nagrać coś ze źródła innego niż antena (z komputera) by wykluczyć awarię tunera magnetowidu, lecz nagranie również posiadało wyżej wymienione wady. W opcjach nie zauważyłem żadnych anomalii, wyczyściłem także głowicę. Domyślam się, iż problem nie jest mechaniczny, lecz elektroniczny. Z pewnością pomocna byłaby informacja, jak inny magnetowid odczytuje kasetę nagraną w tym panasonic'u, lecz niestety nie dysponuję drugim magnetowidem. Mam nadzieję że problem opisałem w miarę jasno. Wie ktoś jak to naprawić?