Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak zasilania pompy paliwa Peugeot 406

05 Lut 2010 00:51 11228 3
  • Poziom 17  
    witam.moze ktos sie spotkął z taka usterka jest to peugeot 406 97r 2,0 16V sterownik silnika MP5.2 bosch. brakuje zasilania na pompke paliwa, zaczeło sie to od tego ze klient za mało jej nalał:) po uzupełnieniu juz autko nie zapaliło. przeleciałem to pokolei wstrzasówk ok, bezpieczniki ok, pompka ruszyła ale jak cos to ja zmienie ,napieczia na przekazniku dwufunkcyjnym graja oprócz bodaj ze masy podawanej z sterownika silnika, przeciłaem ten kabel i jak podam mu mase wszystko jest ok, wejscia na sterowniku pomierzone niby wszystko gra, to autko miało immo klawiaturke ale widziałem ze ktos juz tam majstrował bo jest rozpieta a po schematach jak zerakałem napiecie jest na sterowiku po immo chyba ze cos to jeszcze odcina?z góry dziekiza podpowiedz
  • Poziom 39  
    Jak wiadomo każdy model samochodu i silnika posiada swoje specyficzne rozwiązania. Nie powiem żebym znał ten akurat. Ale spodziewam się, że jak w innych pompa otrzymuje napięcie tylko wówczas, kiedy zarządzi sterownik silnika. A ten podaje: przy włączeniu zapłonu na czas ok 3 sek, po uruchomieniu silnika (impulsy z czujnika położenia wału korbowego i zanik ciśnienia na magistrali 9regulator ciśnienia). Załączenia w dodatku mają charakter czasowy. Czyli jeśli oczekujesz, że to napięcie będzie zawsze to się mylisz.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    juz sobie poradziłem- immo, którego klient upirał sie ze jest usuniete nawala,okazało sie ze tylko był wklepany kod,odpieta wtyczka i ucieta masa od klawiaturki, pospinałem kable, kod odczytałem,wklepałem i zapalił bez podawania masy na przekaznik. Wszystko ozyło. skoro działa teraz tylko zebym juz do tego nie wracał nigdy, chce je usunac i mam problem z odczytaniem B85221, mam seeproga alecos sobie z tym nie radzi