Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LCD Medion md9462 ch 151C6

fest 24 Jul 2004 11:58 3295 13
    fest
    Level 22  
    Cześć monitorek po naprawie inwertera ( inwerter startuje ) jednak monitor niezależnie od podłączenia do kompa nie ( świeci tylko dioda na dwa kolory jak przed naprawą). Nie ma sprzężenia zwrotnego, po kablu od inwertera, które by mogło mówić o jego działaniu. Może matryca wie że ma podświetlenie. W każdym razie wydaje misię że w eepromie zapisał się jakiś błąd. Zapełnienie pamięci ( 24c04) wartościami ff nic nie daje. Obok niej stoi również scalony opisany LC21 to rówiez wyglada mi na pamiątkę. Gdzie szukać wsadu do tego monia ?? Ewentualnioe może się mylę i ktoś ma sugestie co do dalszego działania w innym kierunku.
    air_il
    Level 11  
    cze sprobuj wlaczyc kompa ale wylacz monitor nastepnie go wlacz i wylacz na 5min. Po 5min. włącz go ponownie i zobacz czy na ulamek sekundy zaswieci(potem pogadamy dalej :wink: )
    fest
    Level 22  
    Czy przed tą operacja wgrać stara zawartośc pamięci ???
    air_il
    Level 11  
    witam to nie ma znaczenia sprobuj zrobic tak jak Ci powiedziałem i daj znac czy zaswiecił. :lol:
    fest
    Level 22  
    Ok sory że się nie odzywałem ale byłem na urlopie sprawdzę to :)
    fest
    Level 22  
    Nie świeci nawet na chwilkę nadal jest martwy zobaczę gościa na oscyloskopie co pokaże.
    fest
    Level 22  
    Na procesorze M6759 zima oprócz wyjścia /Psen nie ma żadnych przebiegów zmiennych. Reset działa i to dość pewnie to też sprawdzone. Moim skromnym zdaniem uwalił się firmware od tego proca :( Ściągnąć go pewmie z nikąd nie mozna. Obok proca siedzi jeszcze jeden eeprom ale raczej na niego bym niestawiał ze względu na brak życia z procesora.
    gwene
    Level 12  
    z tych prockow firmy ali m6759 bardzo czesto krzaczy sie zawartosc pamieci w nim zawartej tylko nigdzie osobiscie nie moge znalesc zawartosci do niego uklad jest zalokawany i nie ma go ja zczytac
    oczywiscie po podmianie ukladu ze sprawnego lcd wsio jest ok
    pozdrawiam
    gwene
    gbyby ktos cos mial do jakiegos lcdtv lub nawet samego lcd (do testow ) opartego na takiej kosci to bylbym dozgonnie wdzieczny za pomoc
    fest
    Level 22  
    Układ ma wyjście RS 232 przez które jest mozliwe programowanie go spróbuję się wgryźć w ten temat jeżeli coś z tego wyjdzie poproszę cię o sprawny do zczytania zawartości najlepiej u ciebie w warsztacie.
    Kris35
    Level 16  
    Witam !! Mam podobny problem z takim samym monitorkiem i tez wydaje mi sie ze to cos z pamiecia.Jak cos ruszylo sie w tym temacie to bardzo prosze o pomoc.Pozdrawiam Kris.
    pivvo
    Level 22  
    Dla wszystkich którzy mają programator i czas na eksperymenty udało mi się zgrać soft ale zastrzegam procek jest uszkodzony i zgrywanie było po zamrożeniu go di – 65 C (no powiedzmy około), ale był na tyle stabilny że się udało. Opiszę jak się zachowywał panel LCD w normalnej temperaturze pokojowej obraz w rozdzielczości 800x600 zawężał się i po5-10 minutach wyłączał w 1024x768 robił się pasek po przekątnej i wyłączał się w tym samym czasie, ( o tym że OSD nie działało to nie wspomnę ) i teraz najciekawsze po założeniu wentylatorka od procka (486) w rozdzielczości 800x600 przestał się wyłączać i trzymał obraz do czasu próby zmiany ustawień za pomocą karty, więc poszedłem za ciosem i zmroziłem go (tym siurfaksem do zimnych lutów) no i zostałem mile zaskoczony zaczął działać normalnie obraz na 100% natomiast OSD nie przetestowałem do końca. Dlatego zaznaczam wsad może nie do końca jest OK. Jeśli komuś się uda to bardzo proszę o informację, ja osobiście zamówiłem procka w Nort i czekam.
    Aldik210
    Level 10  
    Witam wszystkich !
    Czy ktoś z szanownych grupowiczów orientuje sie czy podświetlenie matrycy jeżeli jest sprawne to powinno swiecić niezależnie od tego czy uszkodzone jest sterowanie matrycą czy jest to zależne i sterowane przez procesor.
    satgal
    Level 40  
    Są różne rozwiązania sterowaniem inwertera wszystko zależy od konstruktora ale można nieraz zmusić sztucznie sprawny inwerter.Jedynego
    Mediona co usiłowałem naprawić to tylko poprawnie włączał się inwerter a na
    matrycy jakieś śmieci. Co do Medionów to na Allegro jakaś firma je sprzedaje ze zwaloną matrycą po 399zł i dają podobno gwarancję na trzy miesiące może mają procesory na wymianę, bo ich oferują dużo.
    fachman
    VIP Meritorious for electroda.pl
    :arrow: pivvo
    jakim progiem/softem można czytać/programować te procki ?

mój monitor jest identyczny,
    więc nie zakładam nowego tematu bo usterka również jest niemalże identyczna, jedyna różnica to tylko tyle że u mnie obraz pojawia się na ułamek sekundy chwilę po włączeniu z podpiętym kablem z kompa, dokładnie jest to w momencie kiedy LED z żółtej przechodzi w zieloną

dużą pomocą byłoby jakby ktoś podpowiedział jak wymusić pracę invertera, bo wygląda na sprawny, ale podświetlenia brak, jest blokowane przez proca