Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy ktoś może wyrazić opinie o płycie gazowej i piekarniku

dudekm 05 Lut 2010 08:15 9182 10
  • #1 05 Lut 2010 08:15
    dudekm
    Poziom 10  

Witam jestem w trakcie doboru AGD do remontowanej kuchni, i prosze o wyrażenie opini o płycie gazowej ARISTON model Hotpoint-Ariston TD 640 S (ICE) IX/HA .
    Czy ktoś taką użytkuje i co może o niej powiedzieć.
    Drugim pytaniem jaki piekarnik do zabudowy, zależy mi na wkładkach pochłaniających zapachy, zegarze i minutniku, i opcjonalnie aby półki były na prowadnicach
    Dziękuje i pozdrawiam

• #2 05 Lut 2010 18:41
    Sławek K
    Poziom 22  

Kupując piekarnik zwróć uwagę aby w sterowaniu miał rozdzielność w wyłaczaniu grzałek; dół i góra razem, tylko dół , tylko góra. NIE WSZYSTKIE to mają , jak tego nie będzie to przy pracy będzie trudniej. Zwróć również uwagę na sterowanie termoobiegiem- aby sterownik miał jak najwięcej wariantów pracy.
    pozdrawiam Slawek

• #3 05 Lut 2010 20:40
    zwykły człek
    Poziom 20  

dudekm... wszystko zależy od tego do czego używasz piekarnika i co w nim robisz - to po pierwsze. Po drugie to nie słyszałem o niczym takim jak wkłady pochłaniające zapachy w piekarniku. Jak chcesz żeby Ci nie waliło w kuchni potrawą to musisz kupić piekarnik z katalizatorem spalin. Jeśli często brudzisz piekarnik tłuszczem to zdecydowanie polecam piekarniki z czyszczeniem pyrolitycznym - super sprawa.

• #4 05 Lut 2010 21:25
    dudekm
    Poziom 10  

A czy o jakiś model, markę mogę prosić do 1000pln
    chodzi o piekarnik bo nie wiem co sądić o Mastercook-ach i amice inne marki za drogie z taką opcją

• #5 05 Lut 2010 22:24
    zwykły człek
    Poziom 20  

tylko nie myl czyszczenia katalitycznego z katalizatorem oparów :)
    raczej w tych pieniądzach będzie ci ciężko kupić piekarnik z katalizatorem oparów.

• #6 06 Lut 2010 16:54
    dudekm
    Poziom 10  

Dzięki zwykły człeku doczytam na ten temat

• #7 06 Lut 2010 22:12
    zwykły człek
    Poziom 20  

Generalnie masz 3 rodzaje emalii:
    zwykła (czarna) - porowata trudna w czyszczeniu
    ceramiczna (szara) - szanujące się firmy ją mają
    pyrolityczna (zazwyczaj czarna) - droższe piekarniki, moim zdaniem przyszłość
    jak producenta nie stać na emalię ceramiczną stosuje zwykłą + wkłady katalityczne. jest to specjalna powłoka, która pod wpływem wysokiej temp. (ok. 240°C) w miejscu gdzie jest zabrudzona np. tłuszczem się wypala.
    Przestarzała technologia i na dodatek śmierdząca. Poza tym zazwyczaj chroni tylko 3 ściany - boczne i tylną; najbardziej brudząca się górna niestety nie ma takiej osłony więc trzeba jechać ścierą na kolankach :)

• #8 19 Lut 2010 14:03
    diorek82
    Poziom 2  

zwykły człeku :) a mógłbyś mi zobaczyć na model Bosch HBA43S450E bo chciałabym wybrac jakis piekarnik z boscha bez pyrolizy i tego katalizatora oparów z ta emalia ceramiczna i na opisie na stronie bocha nic nie pisze o tym.. a na stronie euro tak?? czy na euro maja błąd czy ten piekarnik ma ta katalize :/ bo juz sie pogubiłam jest tak duzo tych modeli i nie wiadomo który najlepiej wybrać http://www.euro.com.pl/piekarniki-do-zabudowy/opis-bosch-hba43s450e.bhtml#content_3c

• #9 20 Lut 2010 00:48
    popey111
    Poziom 21  

diorek82 napisał:
    zwykły człeku :) a mógłbyś mi zobaczyć na model Bosch HBA43S450E bo chciałabym wybrac jakis piekarnik z boscha bez pyrolizy i tego katalizatora oparów z ta emalia ceramiczna i na opisie na stronie bocha nic nie pisze o tym.. a na stronie euro tak?? czy na euro maja błąd czy ten piekarnik ma ta katalize :/ bo juz sie pogubiłam jest tak duzo tych modeli i nie wiadomo który najlepiej wybrać http://www.euro.com.pl/piekarniki-do-zabudowy/opis-bosch-hba43s450e.bhtml#content_3c
    Ten piekarnik ma czyszczenie katalityczne. Najlepiej pomyśl o jakimś innym:) np electrolux, mastercook(zwykły człek się ucieszy że tak piszę), beko, itd. Za porównywalną kwotę u innych producentów dostaniesz lepszy sprzęt.np.
    Whirlpool AKZ 449 IX
    Electrolux EOB63300X
    Electrolux EOB65300X

• #10 04 Mar 2010 17:49
    zwykły człek
    Poziom 20  

tak jak napisałem ja i popey (stary wyga) nie bierz katalizy, bo to kicha jest. Jak juz masz kupić coś porządnego to pyrolizę np. MF-770 CX z programem autopiroliza (2 tryby: eco i turbo), automatycznie (bezdotykowo) wysuwanymi wkładami i katalizatorem oparów. Za te pieniądze takie wyposażenie praktycznie nieosiagalne u innych. Wejdź na strone producenta, bo maja tam jakąś dodatkową promocje z tym piekarnikiem. Jęsli bedziesz uważać, że to za drogo to obejrzyj takie modele: MF-180X, MF-196CX, MF-800X lub te Electrolux'y o których pisał popey. Whirlpoola raczej bym odpuścił ze wzgledu na konstrukcje piekarnika.

• #11 09 Kwi 2010 14:03
    dudekm
    Poziom 10  

Po poczytaniu forum zdecydowałem na piekarnik Elektrolux 3300x i płytę aristona ice
    piekarnik rewelacja płyta ładnie wygląda, lecz koszmar w utrzymaniu czystości
    temat zamykam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME