Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny problem z NEOSTRADĄ

wojteklt 24 Lip 2004 12:06 1104 3
  • #1 24 Lip 2004 12:06
    wojteklt
    Poziom 12  

W szkole w której pracuje założono Neostradę: modem/router (AD 4000) + ten switch (w sumie jest 10 komputerów). Internet działał kilka m-cy bez problemów. Potem czasem działał, czasem nie. W końcu nie działał juz wcale. Instalator który wszystko zakładał wziął modem do sprawdzenia ale był ok. Po założeniu powiedział że 'jesli chodzi o sprzęt wszystko jest ok ale hasło do neostrady jest odrzucane - pytac TPSA dlaczego'. Pytaliśmy więc w TPSA czy takie a takie hasło obowiazuje - 'Tak'- odpowiedzieli. 'A czy umowa aby nie wygasła???' - 'Wszystko jest ok'. Pomimo tego net nie działa a po uruchomieniu 'testu' na oprogramowaniu tego routera, pokazuje 'FAIL' przy '... layer connection' czyli brak autoryzacji. Korzystając z naszego ID i PIN (uprzednio wpisując ponownie jak przy zakładaniu 'rejestracja' w ustawieniach) zmienilismy hasło na inne i uzyskalismy jego potwierdzenie na infolinii. Ale znowu ten 'FAIL'. W miedzyczasie byli fachmani z tepsy z laptopem i na swoje haslo sie polaczyli u nas bez problemow (naszych komp. nie chcieli ruszac bo, jak powiedzieli, oni tylko linią sie zajmuja). Dodam tutaj ze lampka 'ADSL' ciągle sie swieci czyli linia faktycznie jest ok. Po pewnym czasie (znowu na infolinii) zalecili aby zresetowac ustawienia routera i ponownie wszystko ustawić. Zrobilismy tak - bez efektu.

Wszelkie firewalle nie wchodzą w grę gdyz jeden z komp. był reinstalowany od podstaw i efekt ten sam. Stworzyło się teraz błedne koło: nazwa użytkownika i hasło są prawidłowe (POTWIERDZONE w TPSA), sprzęt jest ok i jego ustawienia też. A internetu jak nie było, tak nie ma. Może ktoś zna jakieś cudowne zaklęcie aby to ruszyło, lub moze coś zasugerować ?

0 3
  • #2 24 Lip 2004 16:07
    ultragraf
    Poziom 16  

Witam
    Jeżeli chodzi o hasło dostępowe dla neo proponuję wpisać hasło standardowe 123456 . Router na pewno się wtedy połączy.
    Następnie wejść na stronę administracyjną i zmienić hasło na swoje własne.
    Pozdrawiam
    Krzysztof

0
  • #3 25 Lip 2004 12:45
    GD
    Poziom 22  

pozatym jesli to nie pomoże - jaki system (ewewntualnie edycja w pracowni, jeśli macie pracownie MENiS)??
    Pozdrawiam

0
  • #4 26 Lip 2004 11:39
    wojteklt
    Poziom 12  

Juz jest ok! Ale to wszystko dosyć dziwne było: byli spece z TPSA ponownie i nie mogli połączyć sie nawet na swoje hasło ale na ich modemie wszystko szło. Podejrzenie padło więc na nasz modem. Zauważyłem ze z tyłu jest otwór na 'reset' - nacisnąłem. Nic nie pomogło. Potem zacząłem 'na siłę' zmieniać mu inne wartości 'Encapsulation' i z powrotem wróciłem do właściwej. I wtedy RUSZYŁO! Nie wiem, widocznie coś w tym modemie się zawiesiło, potem się odblokowało - pytanie tylko na jak długo :)

0