Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung DSR-7000 instalacja kana堯w cyfrowego polsatu

05 Feb 2010 12:16 7420 22
  • Level 12  
    Witam
    Mam taki problem: od kilku dni przesta造 mi dzia豉c kana造 powi您ane z TVN (TVN, TVN 7, TVN 24..). To znaczy kana造 niby sie pojawia造 tylko, ze nie mo積a by這 ich poogl康a ze wzgl璠u na bardzo du瞠 zak堯cenia obrazu (tak jak w przypadku burzy, g瘰tego zachmurzenia itp.). Ca豉 reszta kana堯w funkcjonowa豉 w miar dobrze.
    Wczoraj pr鏏owa貫m wgra od nowa list kana堯w, i w tym problem 瞠 nie ma jak. Ot騜 w opcji : " Instalacja kana堯w Cyfrowego Polsatu" dekoder uruchamia szukanie na jakie 15 sek i resetuje si. W opcji: " R璚zne wyszukiwanie kana堯w" sytuacja jest podobna, tylko 瞠 nie resetuje si tylko menu szukania znika. W opcji " Automatyczne wyszukiwanie kana堯w" dekoder wyszukuje kana造 gdzie tak do 110 - 150 po czym wiesza si i menu r闚nie znika. Teraz kiedy szukanie by這 niedoko鎍zone wywali這 mi wszystkie kana造. 疾by mie jakikolwiek kana, wyszukiwa貫m w opcji automatycznego wyszukiwania do momentu chwilk przed zawieszeniem i przerywa貫m wyszukiwanie, wi璚 te kana造, kt鏎e dekoder znalaz zosta造 zapisane, ale s to kana造 strasznie pomieszanie i tych polskich jest bardzo ma這.
    Mam pytanie: czy to jest wina dekodera i czy trzema mu od nowa jakiego softa wgra?
  • Level 35  
    Witam, czy w tym dekoderze by這 co "grzebane" (wgrywane)? Jaki TP masz ustawiony jako podstawowy?
    Przyjrza豚ym si r闚nie kondensatorom w zasilaczu.
    Przeskanuj poszczeg鏊ne transpondery CP Link
    Pozdr
  • Level 12  
    W tym dekoderze nikt nie grzeba jeszcze.
    matzg wrote:
    Jaki TP masz ustawiony jako podstawowy?

Mo積a troszk ja郾iej prosi, co to jest TP ?
  • Level 12  
    12 188

ale co si dzieje, 瞠 wywala mnie podczas wyszukiwania kana堯w ?
  • Level 35  
    Spr鏏uj zmieni na 11158 V. Jak wygl康aj kondensatory w zasilaczu?
    Dobrze by by這 sprawdzi dekoder pod inn sprawdzona instalacj antenow (np. u s御iada).

ps. czy na wyszukiwaniu r璚znym poszczeg鏊nych TP te si resetuje?
  • Level 12  
    szuka貫m na:
    12 188 V
    10 757 V
    11 158 V
    Na tym 10 757 si nie zawiesi ale znalaz tylko te kana造 VOD.... kilkana軼ie pozycji,
    a na reszcie si wiesza niezale積ie czy na r璚znym trybie czy na automatycznym wyszukiwaniu.
    a patrz帷 na zasilacz to nie zauwa篡貫m tam jakiego widocznego 郵adu przypalenia czy uszkodzenia...

a czy to 瞠 te kana造 TVN wcze郾iej nie chodzi造 to mo瞠 mie z tym jakikolwiek zwi您ek?

Dodano po 10 [minuty]:

jest mo磧iwo嗆 wgrania od nowa softa do niego?
  • Level 35  
    Przecie na 10758 V nic niema poza VOD wiec bezsensowne by這 skanowanie tego transpondera.

Co do TVN-闚 przyczyn szuka豚ym w niedok豉dnym ustawieniu anteny b康 uszkodzonym konwerterze dlatego zasugerowa貫m sprawdzenie dekodera pod inn anten i przeskanowanie transpondera 11393 V.

Odno郾ie softu opcja "szukaj" si k豉nia ...;) jest sporo post闚 na ten temat na elektrodzie oraz w sieci Link1
    Link2
    Pozdr
  • Level 12  
    teraz tylko mam pytanie: czy wymiana dekodera b璠zie rozwi您aniem problemu? Czy mo瞠 problem jest r闚nie w konwerterze i by mo瞠 dzi瘯i niemu pojawi造 si w/w problemy
  • Level 17  
    Spr鏏uj usun望 wszystkie kana造 , przywr鏂i ustawiania Fabryczne i ponown aktualizacj oprogramowania z satelity.

Lub jak masz mo磧iwo嗆 i ch耩 to mo積a wgra przez Rs232 soft 109 , wtedy przywr鏂i ustawienia fabryczne wyszuka kilka kana堯w , sprawdzi czy dekoder si nie zawiesza , i po tym wgra r闚nie przez Rs232 nowsze oprogramowania 283.
    Na oprogramowaniu 109 nie b璠zie dzia豉豉 karta polsatu ! , ale jest tam inne oprogramowanie steruj帷e g這wic i przynajmniej by這 by wiadomo czy zawieszanie jest z winy tego nowego oprogramowania , czy dekodera , lub anteny.
  • Level 12  
    JacekTorun wrote:
    Spr鏏uj usun望 wszystkie kana造 , przywr鏂i ustawiania Fabryczne i ponown aktualizacj oprogramowania z satelity.

ta opcja nic nie daje bo robi貫m tak par razy i nic, to samo si dzieje
  • Level 35  
    Jinxajz wrote:
    teraz tylko mam pytanie: czy wymiana dekodera b璠zie rozwi您aniem problemu?

Niestety nie b璠zie to rozwi您aniem problemu... poniewa jest to dekoder CP wi璚 karta jest przypisana do tego dekodera i w innym dekoderze nie b璠zie dzia豉.
  • Level 12  
    czy soft 283 mog wgra przez rs232. je郵i tak to jakiego programu b璠 potrzebowa?
  • Level 17  
    Sprawd najpierw instalacj tzn. kabel, konwerter. Je郵i masz mo磧iwo嗆 pod陰cz inny dekoder.
  • Level 15  
    JacekTorun wrote:

Lub jak masz mo磧iwo嗆 i ch耩 to mo積a wgra przez Rs232 soft 109 , wtedy przywr鏂i ustawienia fabryczne wyszuka kilka kana堯w , sprawdzi czy dekoder si nie zawiesza , i po tym wgra r闚nie przez Rs232 nowsze oprogramowania 283.
    Na oprogramowaniu 109 nie b璠zie dzia豉豉 karta polsatu ! , ale jest tam inne oprogramowanie steruj帷e g這wic i przynajmniej by這 by wiadomo czy zawieszanie jest z winy tego nowego oprogramowania , czy dekodera , lub anteny.

Napisa kolega kt鏎y w temacie Samsung DSR 7000 ma najwi璚ej do powiedzenia i nie trzeba wi璚ej ...
  • Level 34  
    matzg wrote:
    Jinxajz wrote:
    teraz tylko mam pytanie: czy wymiana dekodera b璠zie rozwi您aniem problemu?

Niestety nie b璠zie to rozwi您aniem problemu... poniewa jest to dekoder CP wi璚 karta jest przypisana do tego dekodera i w innym dekoderze nie b璠zie dzia豉.

Z tego akurat b璠zie :P
    Na czym linuxowy z obs逝g nagravision.
    Potrzebny jest tylko komp i pod陰czenie do niego dekodera DSR-7000.

Wgrywasz soft 109 .

Wy陰czasz dekoder.
    Konfigurujesz windowsowy hyper terminal na komunikacj z dekoderem.
    W陰czasz dekoder.
    Dekoder 豉dnie si przedstawia i podaje BOXkey , rsa nie ma.
  • Level 2  
    Witam, mam identyczny problem. Dzi wykasowa貫m ca陰 list by zrobi porz康ek i po dodawa wszystko od nowa i te na transponderach CP resetuje mi si tuner.

Czyli jak, my郵icie 瞠 podany wy瞠j soft co pomo瞠?

Obecnie mam soft 283 2007-12-03. Z satelity inny si nie 豉duje.
    Z g鏎y dzi瘯uj
  • Level 21  
    Witam
    Przy陰czam si do temau. Mam idntyczny problem. Czy uda這 si komu rozwi您a j ten problem? Pozdrawiam
  • Helpful post
    Level 17  
    To powinno pom鏂.
    Wgrywa si soft 115 , on ma list kana堯w w formacie takim jak nowe oprogramowania , a szukanie (program) jak w 109 , je郵i wpisze si w szukaniu r璚znym 12284 , to pobierze list polsatu , po tym mo積a przeszuka Automatycznie i r璚znie (U篡tkownik)i ju b璠zie nowa aktualna lista kana堯w.

Po wgraniu przez Rs232 (z satelity nie da si pobra!!!) softu 283 lista powinna zosta i dekoder b璠zie dzia豉.

Nie sprawdza貫m , ale powinno zadzia豉 , je郵i kto to sprawdzi to prosz o potwierdzenie , lub zaprzeczenie , 瞠 lista zostanie.
  • Level 12  
    Wszystko by這 tak jak napisa貫. Po wgraniu softu 115 nie by這 problemu z zainstalowaniem listy kana堯w a p騧niej po wgraniu 283 kana造 zosta造. Teraz mam wszystkie kana造 :) Dalej jednak pozosta problem kana堯w skojarzonych z TVN (TVN, TVN7, TVN24, TVN Turbo..) na wszystkich tych kana豉ch powstaj zak堯cenia uniemo磧iwiaj帷e poogl康anie ich. Czym to mo瞠 by spowodowane?
  • Level 17  
    Pisa貫m ci ju aby sprawdzi ustawienie anteny i kabel.
    TVN-y generalnie wymagaj dok豉dnie ustawionej anteny.
    W jednym z przypadk闚 z jakimi mia貫m do czynienia ci璚ie i szatkowanie na TVN-ach spowodowane by這 przetarciem izolacji przewodu na dachu.
  • Level 12  
    A dlaczego tak jest, 瞠 na starszym oprogramowaniu kana造 si za豉dowa造 a na 283 nie? tego te nie rozumiem.
    a odno郾ie tych ustawie anteny to postaram si jutro co zrobi bo wcze郾iej nie mia貫m mo磧iwo軼i gdy oczywi軼ie TVN-u nie mia貫m. by mo瞠 troch 郾iegu napada這 i mog這 "wzruszy" delikatnie anten na tyle ma這, ze reszta kana堯w dzia豉.

dodano:

No i ca造 ten temat powsta w wyniku przesuni璚ia si anteny o p馧 centymetra w d馧. Oczywi軼ie wszystko ju dzia豉 (TVN r闚nie) a przyczyn by豉 zmiana ustawienia anteny dos這wnie o p馧 centymetra. Dzi瘯uj wszystkim za pomoc .