Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Samsung DSR-7000 instalacja kana堯w cyfrowego polsatu

05 Lut 2010 12:16 7033 22
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam taki problem: od kilku dni przesta造 mi dzia豉c kana造 powi您ane z TVN (TVN, TVN 7, TVN 24..). To znaczy kana造 niby sie pojawia造 tylko, ze nie mo積a by這 ich poogl康a ze wzgl璠u na bardzo du瞠 zak堯cenia obrazu (tak jak w przypadku burzy, g瘰tego zachmurzenia itp.). Ca豉 reszta kana堯w funkcjonowa豉 w miar dobrze.
    Wczoraj pr鏏owa貫m wgra od nowa list kana堯w, i w tym problem 瞠 nie ma jak. Ot騜 w opcji : " Instalacja kana堯w Cyfrowego Polsatu" dekoder uruchamia szukanie na jakie 15 sek i resetuje si. W opcji: " R璚zne wyszukiwanie kana堯w" sytuacja jest podobna, tylko 瞠 nie resetuje si tylko menu szukania znika. W opcji " Automatyczne wyszukiwanie kana堯w" dekoder wyszukuje kana造 gdzie tak do 110 - 150 po czym wiesza si i menu r闚nie znika. Teraz kiedy szukanie by這 niedoko鎍zone wywali這 mi wszystkie kana造. 疾by mie jakikolwiek kana, wyszukiwa貫m w opcji automatycznego wyszukiwania do momentu chwilk przed zawieszeniem i przerywa貫m wyszukiwanie, wi璚 te kana造, kt鏎e dekoder znalaz zosta造 zapisane, ale s to kana造 strasznie pomieszanie i tych polskich jest bardzo ma這.
    Mam pytanie: czy to jest wina dekodera i czy trzema mu od nowa jakiego softa wgra?
  • Poziom 35  
    Witam, czy w tym dekoderze by這 co "grzebane" (wgrywane)? Jaki TP masz ustawiony jako podstawowy?
    Przyjrza豚ym si r闚nie kondensatorom w zasilaczu.
    Przeskanuj poszczeg鏊ne transpondery CP Link
    Pozdr
  • Poziom 12  
    W tym dekoderze nikt nie grzeba jeszcze.
    matzg napisa:
    Jaki TP masz ustawiony jako podstawowy?

Mo積a troszk ja郾iej prosi, co to jest TP ?
  • Poziom 12  
    12 188

ale co si dzieje, 瞠 wywala mnie podczas wyszukiwania kana堯w ?
  • Poziom 35  
    Spr鏏uj zmieni na 11158 V. Jak wygl康aj kondensatory w zasilaczu?
    Dobrze by by這 sprawdzi dekoder pod inn sprawdzona instalacj antenow (np. u s御iada).

ps. czy na wyszukiwaniu r璚znym poszczeg鏊nych TP te si resetuje?
  • Poziom 12  
    szuka貫m na:
    12 188 V
    10 757 V
    11 158 V
    Na tym 10 757 si nie zawiesi ale znalaz tylko te kana造 VOD.... kilkana軼ie pozycji,
    a na reszcie si wiesza niezale積ie czy na r璚znym trybie czy na automatycznym wyszukiwaniu.
    a patrz帷 na zasilacz to nie zauwa篡貫m tam jakiego widocznego 郵adu przypalenia czy uszkodzenia...

a czy to 瞠 te kana造 TVN wcze郾iej nie chodzi造 to mo瞠 mie z tym jakikolwiek zwi您ek?

Dodano po 10 [minuty]:

jest mo磧iwo嗆 wgrania od nowa softa do niego?
  • Poziom 35  
    Przecie na 10758 V nic niema poza VOD wiec bezsensowne by這 skanowanie tego transpondera.

Co do TVN-闚 przyczyn szuka豚ym w niedok豉dnym ustawieniu anteny b康 uszkodzonym konwerterze dlatego zasugerowa貫m sprawdzenie dekodera pod inn anten i przeskanowanie transpondera 11393 V.

Odno郾ie softu opcja "szukaj" si k豉nia ...;) jest sporo post闚 na ten temat na elektrodzie oraz w sieci Link1
    Link2
    Pozdr
  • Poziom 12  
    teraz tylko mam pytanie: czy wymiana dekodera b璠zie rozwi您aniem problemu? Czy mo瞠 problem jest r闚nie w konwerterze i by mo瞠 dzi瘯i niemu pojawi造 si w/w problemy
  • Poziom 17  
    Spr鏏uj usun望 wszystkie kana造 , przywr鏂i ustawiania Fabryczne i ponown aktualizacj oprogramowania z satelity.

Lub jak masz mo磧iwo嗆 i ch耩 to mo積a wgra przez Rs232 soft 109 , wtedy przywr鏂i ustawienia fabryczne wyszuka kilka kana堯w , sprawdzi czy dekoder si nie zawiesza , i po tym wgra r闚nie przez Rs232 nowsze oprogramowania 283.
    Na oprogramowaniu 109 nie b璠zie dzia豉豉 karta polsatu ! , ale jest tam inne oprogramowanie steruj帷e g這wic i przynajmniej by這 by wiadomo czy zawieszanie jest z winy tego nowego oprogramowania , czy dekodera , lub anteny.
  • Poziom 12  
    JacekTorun napisa:
    Spr鏏uj usun望 wszystkie kana造 , przywr鏂i ustawiania Fabryczne i ponown aktualizacj oprogramowania z satelity.

ta opcja nic nie daje bo robi貫m tak par razy i nic, to samo si dzieje
  • Poziom 35  
    Jinxajz napisa:
    teraz tylko mam pytanie: czy wymiana dekodera b璠zie rozwi您aniem problemu?

Niestety nie b璠zie to rozwi您aniem problemu... poniewa jest to dekoder CP wi璚 karta jest przypisana do tego dekodera i w innym dekoderze nie b璠zie dzia豉.
  • Poziom 12  
    czy soft 283 mog wgra przez rs232. je郵i tak to jakiego programu b璠 potrzebowa?
  • Poziom 17  
    Sprawd najpierw instalacj tzn. kabel, konwerter. Je郵i masz mo磧iwo嗆 pod陰cz inny dekoder.
  • Poziom 15  
    JacekTorun napisa:

Lub jak masz mo磧iwo嗆 i ch耩 to mo積a wgra przez Rs232 soft 109 , wtedy przywr鏂i ustawienia fabryczne wyszuka kilka kana堯w , sprawdzi czy dekoder si nie zawiesza , i po tym wgra r闚nie przez Rs232 nowsze oprogramowania 283.
    Na oprogramowaniu 109 nie b璠zie dzia豉豉 karta polsatu ! , ale jest tam inne oprogramowanie steruj帷e g這wic i przynajmniej by這 by wiadomo czy zawieszanie jest z winy tego nowego oprogramowania , czy dekodera , lub anteny.

Napisa kolega kt鏎y w temacie Samsung DSR 7000 ma najwi璚ej do powiedzenia i nie trzeba wi璚ej ...
  • Poziom 34  
    matzg napisa:
    Jinxajz napisa:
    teraz tylko mam pytanie: czy wymiana dekodera b璠zie rozwi您aniem problemu?

Niestety nie b璠zie to rozwi您aniem problemu... poniewa jest to dekoder CP wi璚 karta jest przypisana do tego dekodera i w innym dekoderze nie b璠zie dzia豉.

Z tego akurat b璠zie :P
    Na czym linuxowy z obs逝g nagravision.
    Potrzebny jest tylko komp i pod陰czenie do niego dekodera DSR-7000.

Wgrywasz soft 109 .

Wy陰czasz dekoder.
    Konfigurujesz windowsowy hyper terminal na komunikacj z dekoderem.
    W陰czasz dekoder.
    Dekoder 豉dnie si przedstawia i podaje BOXkey , rsa nie ma.
  • Poziom 2  
    Witam, mam identyczny problem. Dzi wykasowa貫m ca陰 list by zrobi porz康ek i po dodawa wszystko od nowa i te na transponderach CP resetuje mi si tuner.

Czyli jak, my郵icie 瞠 podany wy瞠j soft co pomo瞠?

Obecnie mam soft 283 2007-12-03. Z satelity inny si nie 豉duje.
    Z g鏎y dzi瘯uj
  • Poziom 21  
    Witam
    Przy陰czam si do temau. Mam idntyczny problem. Czy uda這 si komu rozwi您a j ten problem? Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    To powinno pom鏂.
    Wgrywa si soft 115 , on ma list kana堯w w formacie takim jak nowe oprogramowania , a szukanie (program) jak w 109 , je郵i wpisze si w szukaniu r璚znym 12284 , to pobierze list polsatu , po tym mo積a przeszuka Automatycznie i r璚znie (U篡tkownik)i ju b璠zie nowa aktualna lista kana堯w.

Po wgraniu przez Rs232 (z satelity nie da si pobra!!!) softu 283 lista powinna zosta i dekoder b璠zie dzia豉.

Nie sprawdza貫m , ale powinno zadzia豉 , je郵i kto to sprawdzi to prosz o potwierdzenie , lub zaprzeczenie , 瞠 lista zostanie.
  • Poziom 12  
    Wszystko by這 tak jak napisa貫. Po wgraniu softu 115 nie by這 problemu z zainstalowaniem listy kana堯w a p騧niej po wgraniu 283 kana造 zosta造. Teraz mam wszystkie kana造 :) Dalej jednak pozosta problem kana堯w skojarzonych z TVN (TVN, TVN7, TVN24, TVN Turbo..) na wszystkich tych kana豉ch powstaj zak堯cenia uniemo磧iwiaj帷e poogl康anie ich. Czym to mo瞠 by spowodowane?
  • Poziom 17  
    Pisa貫m ci ju aby sprawdzi ustawienie anteny i kabel.
    TVN-y generalnie wymagaj dok豉dnie ustawionej anteny.
    W jednym z przypadk闚 z jakimi mia貫m do czynienia ci璚ie i szatkowanie na TVN-ach spowodowane by這 przetarciem izolacji przewodu na dachu.
  • Poziom 12  
    A dlaczego tak jest, 瞠 na starszym oprogramowaniu kana造 si za豉dowa造 a na 283 nie? tego te nie rozumiem.
    a odno郾ie tych ustawie anteny to postaram si jutro co zrobi bo wcze郾iej nie mia貫m mo磧iwo軼i gdy oczywi軼ie TVN-u nie mia貫m. by mo瞠 troch 郾iegu napada這 i mog這 "wzruszy" delikatnie anten na tyle ma這, ze reszta kana堯w dzia豉.

dodano:

No i ca造 ten temat powsta w wyniku przesuni璚ia si anteny o p馧 centymetra w d馧. Oczywi軼ie wszystko ju dzia豉 (TVN r闚nie) a przyczyn by豉 zmiana ustawienia anteny dos這wnie o p馧 centymetra. Dzi瘯uj wszystkim za pomoc .