Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 5550 pogarszająca się jakość z kartridżem koloru HP 57

05 Lut 2010 12:59 1207 6
  • Poziom 2  
    od początku- drukarkę mam parę lat i nie było z nią wcześniej żadnych poważnych problemów, aż do teraz kiedy kupiłem zestaw oryginalnych/nowych tuszy do niej i zacząłem drukowanie w trybie "foto"- drukując serię zdjęć po parunastu idealnych fotek ostatnie wyszły takie jak by tusz się kończył(choć tak nie było).
    Sprawdziłem poziom i nie zużył nawet połowy,- spróbowałem różnych trybów i nośników, i efekt był ten sam, ale w międzyczasie pojawił się komunikat że coś jest nie tak z kartridżem 57, i żeby go wyjąć i zamontować ponownie(może 3 razy)- to mi zasugerowało że jest coś nie tak ze stykami, no ale kartridże były nowe(nawet rozpakowałem drugi nowy i efekt był ten sam)- więc wskazywało to na styki w gnieździe drukarki które potraktowałem Kontaktem S61,- niestety z żadnym skutkiem.
    Czarny drukuje normalnie, a z kolorem problem- na wydruku testowym co ciekawe pierwsza linia kontrolna kolorów jest ok, ale już druga poniższa jest ledwo co zabarwiona- tak jakby(znowu) brakowało tuszu.
    Program HP diagnostyczny pokazuje że wszystko jest Ok,- tak więc czy jest to usterka techniczna samej drukarki, i czy mogę jeszcze coś zrobić czy myśleć już o kupnie nowej??.
    Muszę jeszcze dodać że raz lub dwa razy udało mi się wydrukować coś w kolorze z dobrym rezultatem, ale też nie wiem czym było to spowodowane.
    Z góry dziękuje za wszelkie sugestie.

Pozdr.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Witam
    Możesz spróbować rozebrać ją i przeczyścić zwłaszcza taśmę łączącą karetkę z tuszami z płytą gł oraz jeszcze raz styków w samej karetce. Przyglądnij się dobrze czy tonery są dobrze dociśnięte. Powinno pomóc jeżeli nie będą już bardziej skomplikowane instrukcje gdzie przydadzą Ci się miernik i ewentualnie lutownica :)
    Pozdro
  • Poziom 2  
    dzięki-
    tak też sobie myślałem, ale czy samą taśmę trzeba wypinać z karetki i płyty drukarki, czy wystarczy czyszczenie powierzchowne.
    Niestety w tych tematach serwisu jestem laikiem?.

Pozdr.;-)
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Z przedstawionego opisu stawiał bym na uszkodzenie elektroniki samej karetki.
    Proponowałbym sprawdzenie wkładów 57 na innym sprzęcie - u znajomego bądź w serwisie i jeśli wkłady sa OK to należy wymienić karetkę ( sa dostępne na Allegro ).
  • Poziom 16  
    Powierzchowne niestety nie wystarczy trzeba ją rozebrać i dobrze wyczyścić - chodzi głównie o te metalowe końcówki taśmy. Tam jak Ci zaśniedzieje albo jakiś brud podejdzie to nie będzie miało połączenia. Postaraj się to zrobić dosyć dokładnie bo od tego zależy czy drukarka wróci do życia czy trzeba będzie wymieniać części ;)
    Pozdro
  • Poziom 2  
    Dziękuje Stan-S11- wymieniłem karetkę i wszystko działa TIP-TOP :D
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Niezmiernie mi miło że pomogłem uzdrowić uszkodzoną drukarkę i postawiona diagnoza okazała się trafna. Pozdrawiam.