Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PHILIPS 25PT5301 GR2.4-próbkuje

chres37 11 Jan 2003 09:43 2678 11
    chres37
    Level 16  
    BU2500 i wszystko w koło niego podmieniłem ale zachowuje się dalej tak samo , napiecie na +B siada z 145V na jakieś 75-80V i próbkuje.
    Włączyłem żarówkę 75W w szereg i to samo !
    Z kolei jak obciążyć +B samą żarówką to wchodzi na 145V ale najpierw jakby próbkuje przez jakieś 3sek a żarówka wtedy ledwo świeci - tak samo jest na standby.
    Myslę że to bedzie coś w przetwornicy , ale wszystkie napiecia pomierzyłem i wydaja się byc prawidłowe , podmieniac w ciemno CNR50 i TDA8385 ?
    slawek.as
    Level 18  
    Sprawdziłbym elka po obu stronach przetwornicy,CNR 50 to też się zdarza,ale także pomyślałbym b]nad trafopowielaczem pomimo tego co piszesz
    Telo
    Service technician RTV
    Sprawdz przetwornice na żarówce jak chodzi to wymień 390nF przy cewkach, czasami pada trafo ale wtedy by nie próbkowało, podstaw nowy tranzystor w odchylaniu,miałem ostatnio taki przypadek ,że wstawiłem tranzystor z dobrego na miernik na nowy i TV zadziałał.
    GK
    Level 24  
    Witam!
    Patrzę na schenat Philipsa z chassis GR 2.2 (przetwornica prawdopodobnie ta sama).
    Sprawdż R3625 - 560k; R3624 - 330k; R3628 - 330k czy nie zmieniły rezystancji.
    Sprawdź DZ6617 5.1V
    Pozdrawiam.
    chres37
    Level 16  
    :arrow: Telo
    390nF przy cewkach i nowy tranzystor w odchylaniu podstawiłem od razu,niestety bez skutku...
    :arrow: GK
    podmienię te elementy i dam znać o wynikach
    :arrow: slawek.as
    niestety coraz bardziej zaczynam sie przekonywac do Twojej diagnozy zwłaszcza że przetwornica chodzi na żarówce i trzyma ładnie 145V, tylko gorzej jak go przełączę na standby... :cry:
    chres37
    Level 16  
    Ustarka usunieta , przyczyną nie był ani zsailacz ani trafopowielacz tylko mały bezpiecznik w korekcji EW , którego rozwarcie spowodowało podanie dodatniego potencjału na szynę PROT i jej zadziałanie a co za tym idzie próbkowanie przetwornicy .
    ando
    Level 17  
    W moim przypadku przy identycznych objawach uszkodzony był elek 2611 po stronie pierwotnej.
    brancek
    Level 12  
    Nie mogę namierzyć tego bezpiecznika, a objawy mam identyczne. Jeśli to możliwe prosze o podaniu symbolu na schemacie i miejsca występowania w realu ...
    Pozdrawiam.
    Rubinh
    Level 24  
    Zewrzyj B z E tego tranzystora i zmierz napięcie na C. Jeżeli będzie prawidłowe to usterki szukaj w samym generatorze linii (trafopowielacz i elementy współpracujące).
    brancek
    Level 12  
    Rubinh wrote:
    Zewrzyj B z E tego tranzystora i zmierz napięcie na C. Jeżeli będzie prawidłowe to usterki szukaj w samym generatorze linii (trafopowielacz i elementy współpracujące).

Bla bla bla i kolega ma więcej sztuk wypowiedzi. Jakiego tranzystora ! A może tego w odchylaniu linii ? Może uruchomić przetwornicę bez obciążenia (a jesli tranzystor jest OK ?). W tedy to dopiero może pójść dym. W każdym razie gratuluję pomysłu i nie radzę młodszym kolegom korzystać z porad Rubinha, chyba, że poradzi na Elektrona lub prawdziwego Rubina. Poprzednik wyraźnie pisał o co tu chodzi !!!

Odnalazłem bezpiecznik, zresztą na schemacie oznaczony wykrzyknikiem(o ja głupi !). Jego numerek to 1534, czym prędzej go zmostkowalem ... ale niestety dalej to samo ... Napiszę co jeszcze znajdę, ale to jutro !.
    PS. Ten bezpiecznik, to z wyglądu zwykły, marny, czerowny kondensator !!!
    Kapusta
    Level 17  
    brancek wrote:

Odnalazłem bezpiecznik, zresztą na schemacie oznaczony wykrzyknikiem(o ja głupi !). Jego numerek to 1534, czym prędzej go zmostkowalem ... ale niestety dalej to samo ... Napiszę co jeszcze znajdę, ale to jutro !.
    PS. Ten bezpiecznik, to z wyglądu zwykły, marny, czerowny kondensator !!!

Po co ta fabryka daje bezpieczniki podobne do kondensatorów?
    Nie mogli to ich od razu czym prędzej zmostkować, jak kolega brancek? Odważny ten gość, wcale się nie bał, że dymy pójdą z płyty, jak zmostkuje...
    pawcio
    Level 26  
    :arrow: brancek Sprawdź diode zenera która idzie na bezpiecznik(68V).Jak dioda zwiera to odpala bezpiecznik.
    Pozdrawiam.