Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Simson s53, zalewa świece...

05 Lut 2010 15:43 4662 10
  • Poziom 9  
    Witam. Nie dawno w moim Simsonie zrobiłem remont... Wymieniłem głowicę, cylinder, tłok, pierścienie, moduł, cewkę zapłonową, i chodził dobrze aż do pewnego czasu, stał na wolnych obrotach i zgasł... Teraz nie chce mi odpalić ponieważ zalewa świecę, próbowałem może na dziesięciu świecach go odpalić i nic... Jeżeli wyjmę świecę wytrę to trochę pokopię i odpali, ale od razu gaśnie, a jak już trochę załapie to dymi jak lokomotywa białym dymem. Dolałem trochę czystej benzyny i nic to nie dało, na popchnięcie tez nie idzie. Zauważyłem że z pod kolanka cieknie chyba olej. Co może być powodem zalewania świecy i tego wycieku oleju z cylindra? Z góry dziękuję
  • Poziom 22  
    Wykręć i wyczyść gaźnik. To nie jest jakiś skomplikowany silnik, także nic strasznego tam sie nie mogło wydarzyć. Być może zimmering jest do wymiany, ale najpierw zajmij się gaźnikiem :D
  • Poziom 9  
    Ale opisz jasniej co dokładnie wyczyścić w tym gaźniku i jak to zrobic.
  • Poziom 16  
    Oj chyba problem leży w zapłonie bo by nie zgasł tak po prostu. Może niepotrzebnie wymieniłeś cewkę i moduł (obstawiam że były dobre) bo te nowe chińskie są bardzo złej jakości i cewki nawet nowe zdarzają niesprawne.

A co do gaźnika do go rozkręcasz na części pierwsze czyścisz dysze i cały syf który w nim jest i składasz.
  • Poziom 9  
    Musiałem wymienić cewkę i moduł, bo nie było w ogóle iskry... a może to wina ssania, co o tym myślicie?
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Czyszczenie gaźnika to w przypadku jakby nie dostawał paliwa.

Gaźnik może tylko dawać za dużo mieszanki wtedy należy wyregulować na blaszce od pływaka.
    Piszesz, że strasznie kopci to lepiej sprawdź czy nie wywaliło zimering na wale.
  • Poziom 9  
    Jaka może być przyczyna, tego tajemniczego, wycieku z cylindra?
  • Poziom 16  
    Z wydechu? To, że nie spala benzyny i podczas prób rozruchu tamtędy ją wyrzuca.
    A jaki kolor ma iskra, na świecy?
  • Poziom 9  
    no taki jasno niebieski i iskra nie jest zbyt duża.

Dodano po 3 [godziny] 42 [minuty]:

A jak będę wymieniał ten simering to muszę rozbierać cały karter czy tylko odkręcić lewy dekiel i zdjąć kosz sprzęgłowy?
  • Poziom 25  
    wojewnik1 napisał:
    A jak będę wymieniał ten simering to muszę rozbierać cały karter czy tylko odkręcić lewy dekiel i zdjąć kosz sprzęgłowy?

Odkręcasz najpierw kopnik i przekładnie zmiany biegów. Zdejmujesz tylko lewy dekiel, i odkręcasz małą zębatkę na wale. Kosza sprzęgłowego nie ruszasz. Bardzo prosta sprawa.
  • Użytkownik usunął konto