Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault 19 migająca dioda po otwarciu/zamknięciu centralnego

caro111 05 Lut 2010 16:06 1648 4
  • #1 05 Lut 2010 16:06
    caro111
    Poziom 9  

Witam. Nie wiem czy dobrze umieściłem ten temat ale problem jest następujący. Czy jest możliwość podłączenia diody LED, która po zamknięciu centralnego zamka zaczęła by migać a po jego otwarciu wyłączałaby się? Jeśli jest możliwe takie podłączenie to proszę o rady/schematy itp. Pozdrawiam

0 4
  • Relpol
  • #2 05 Lut 2010 16:10
    pawel16150
    Poziom 29  

A nie szybciej było by podłączyć LED i jakiś ukryty wyłącznik, rozumiem że chodzi o tak zwany pseudo alarm.

0
  • Relpol
  • #3 05 Lut 2010 16:15
    caro111
    Poziom 9  

Tak chodzi o pseudo alarm. O włączniku myślałem, ale można czasami zapomnieć wyłączyć czy włączyć diodę. Chodzi mi właściwie o element wykonawczy który załączałby/rozłączał diodę po podaniu sygnału z centalnego zamka.

0
  • Pomocny post
    #4 05 Lut 2010 23:03
    skiba-26
    Poziom 10  

No ja bym to zrobił tak żeby układ wyłączał się jak się światła zapala. Wystarczy wyprowadzić ze styku włącznika świateł 12V które pojawia się podczas włączania świateł i dać to na cewkę przekaźnika. Reszta to już pestka.
    Wiadomo że potrzeba jest ta dioda jak nikogo nie ma w pojeździe. Na światłach się nie zostawia auta. To samo jak się jedzie teraz na światłach obowiązkowo całą dobę. A i drugi plus taki że jak będziesz jechał i zobaczysz diodę mrugającą to będziesz wiedział od razu, że zapomniałeś świateł zapalić. 2 pieczenie na jednym ogniu.

0
  • #5 06 Lut 2010 07:55
    caro111
    Poziom 9  

Pomysł dobry. Jednak wolałbym to podłączyć pod centralny zamek. Potrzebny mi jest taki "elektryczny włącznik" który by włączał i wyłączał diodę impulsem z centralnego. Jeśli ktoś zna takie urządzenie to proszę o schematy itp.

0