Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawigacja w radiach blaupunkt co lepsze do VW?

05 Lut 2010 16:32 1968 2
  • Poziom 2  
    Witajcie, poszukuje od pewnego czasu radia do samochodu z wbudowaną nawigacją,
    jako że nie chcę wydać za dużo pieniędzy pomyślałem o radiach blaupunkt, lecz po przeczytaniu wielu komentarzy nie wiem jakie radio kupić:)
    głównie zależy mi na odpowiedzi który format map(o ile tak to można nazwać) jest bardziej przyszłościowy, oraz które modele radia obslugują właśnie ten rodzaj formatu mapy

kolejne pytanie czy w radiach blaupunkt(tu pisze ogolnie) podczas korzystania z nawigacji można korzystać z czytnika CD (czyli czy radio ma opcję zapamietania mapy)

Wracając do tematu znalazłem informację że do poniżej wymienionych modeli są mapy DX

TravelPilot DX-V (DX-V, DX-V Multimedia, DX-V TV), DX-N (DX-N, DX-Nonline, DX-N Multimedia, DX-N TV) , DX-R 5, DX-R 52, DX-R 70, DX-R 4, RNS 4

czytałem również o radiach blaupunkt z serii E lecz nie znalazłem informacji czy one również obsługuja format map DX czy może jakiś inny

Pytanie na koniec, czy radzicie bardziej kupić radio blaupunkta czy może pokusić się o MCD do vw polo z 2004roku

proszę wybaczyć i proszę o przeniesienie postu jeżeli zamieściłem post w niewłaściwej kategorii lecz ta właśnie kategoria wydała mi się najbardziej właściwa
  • Poziom 32  
    Po primo, to nawet nie wiadomo jakie masz auto. MCD to radio w DIN2, to jak juz masz inwestowac w cos w DIn2 to kup MFD ale wersje DX. Inacej to nie ma wieksego sęsu bo jazda ze strzałka nie jest komfortowa, bo nawet nie widzisz czy jest jakas droga obok czy nie.
  • Poziom 2  
    Wiem że MCD to radio zajmujące 2 diny, dla mnie jest to bez znaczenia.
    Myślałem o mfd lecz z 4 powodów odrzuciłem ten pomysł:
    -cena,
    -konieczność instalowania zmieniarki,
    -wielu użytkowników forum pisalo że miało problemy z jej instalacją i użytkowaniem
    -zbyt porządny wygląd i brak zdejmowanego panela - powoduje niemożność ubezpieczenia, a przez to też kusi złodzieji - auto trzymam na dworze.
    Mam polo z 2005roku.

Przeglądając forum natknąłem się na wiele pochlebnych opinii na temat wbudowanej w radio nawigacji strzałkowej blaupunkta (1dinowej), lecz po zagłębieniu się zauważyłem że były 2 albo i więcej dostępnych standardów i nie wiem do którego standardu (dx E etc. ) są dostępne aktualne mapy, a co za tym idzie, które radio wybrać.