Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Włącznik termiczny pompy w piecu węglowym

05 Lut 2010 16:41 5057 4
  • Poziom 16  
    Witam.
    Mam piec węglowy który współpracuje z pompką. Chciałbym aby ta pompka załączała mi się przy np. 50C a wyłączała przy np. 20C. I problem jest taki. Znalazłem u siebie taki element (Predom 1tz-2) ale o niestety działa na odwrót. Czy moglibyście podać mi przykład takiego włącznika (model) który by działał tak jak opisałem? Szukałem po rożnych sklepach i głównie to są takie jak ten 1tz-2 albo w ogóle jakieś rozbudowane. A mi zależy na takim najprostszym aby go przymocować do rury i wpiąć w obwód pompki.
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 16  
    Bardziej by mi zależało na czymś tańszym. Ten który podałem wyżej kosztuje na allegro ok 9zł ( http://www.... ). Właśnie taki element bym chciał tylko żeby działał odwrotnie.

Usunąłem link do aukcji - wartość nietrwała
    mod - mirrzo
  • Poziom 1  
    Szukaj wyłącznik termiczny otwarty (w tych cenach co podałeś) z określoną temp. załączania obwodu. Wyłącza jak ostygnie, do trochę grubo poniżej tej temp. z reguły +/-15 C to mała tolerancja. Najmniejszą temp jaka widziałem to 40 albo 50 C.

np.:

Wyłącznik termiczny bimetal 40°C 5A/250V zamknięty
    opis
    Przedmiotem aukcji jest wyłącznik bimetaliczny na temperaturę 40° Celsjusza. Maksymalny prąd: 5A, maksymalne napięcie: 250V AC. Normalnie zwarty (NC), w momencie przekroczenia określonej temperatury rozwiera obwód. Występuje w dwóch wersjach, z białymi przewodami (wymiary obudowy 17x7x4mm) i z czarnymi (21x9x5mm), zdjęcie niekoniecznie przedstawia aktualnie dostępną ponieważ w zależności od dostawy posiadam jedną lub drugą wersję, wersja nie podlega wyborowi przy zakupie, kupując wiele przedmiotów otrzymasz w miarę możliwości wyłączniki jednego typu.

Wyłącznik termiczny bimetal 40°C 5A/250V otwarty
    Opis
    Przedmiotem aukcji jest wyłącznik bimetaliczny na temperaturę 40° Celsjusza. Maksymalny prąd: 5A, maksymalne napięcie: 250V AC. Normalnie otwarty (NO), w momencie przekroczenia określonej temperatury zwiera obwód. Wymiary obudowy: 21x8x4,5mm, długość przewodów: 75mm.
  • Poziom 31  
    Dołóż przekaźnik na 230VAC ze stykami przełączanymi.