Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Astra 1.7 D (Isuzu) odpalenie i nierówna praca na jałowym

mustafaols 05 Feb 2010 16:53 5456 7
 • #1
  mustafaols
  Level 10  
  tytułem wstępu:
  OPEL ASTRA 1.7 D, silnik ISUZU, rocznik 93.

  objawy:
  rano po nocy (nawet przy duzych minusach) autko odpala prawie na dotyk, bez wiekszych problemów. niestety przy powrocie z pracy (czyli postój auta ok. 7-8h na powietrzu) autko ma problemy z odpaleniem. kręcić kręci ale brakuje mu jakby momentu aby odpalić. kiedy już załapie, często dopiero za 4-5 razem, pracuje bardzo nie równo na jałowym. Czasem przy podgazowaniu go na jałowym po krótkim czasie wskakuje na równą pracę i jest już ok. W trakcie jazdy bez problemu. Moc, przyspieszenie, praca silnika - wszystko w normie.

  Według mnie dziwne jest to że objawy występują nie przy każdym odpaleniu...

  W miedzy czasie sprawdzono: Świece, akumulator i filtr paliwa ok.
  Auto serwisowane co roku (filtry, oleje itp...)

  Na koniec rozbroił mnie "mechanik: stwierdzeniem "może to jakiś przekaźnik tam gdzieś na silniku przy podaniu paliwa".

  Ma ktoś może pomysł co to może być? Ewentualnie co jeszcze sprawdzić?
 • #2
  stawarzallegro
  Level 12  
  Pod kompa podpiąc w czasie rozruchu i zobaczyć na dawki podawane przez wtryski.

  Moderated By robokop:

  Pod jakiego tego kompa podpiąć silnik z czysto mechanicznym wtryskiem?

 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  Gabriel1102
  Level 11  
  Może przeczyszczenie gaźnika coś da.

  Moderated By robokop:

  To forum jednak chyba kolegę przerasta. Gaźnik, w dieslu ?

 • #6
  mustafaols
  Level 10  
  dopiero dziś odpisuje na sugestie użytkowników, ale dopiero w dniu dzisiejszym rano dałem auto do warsztatu i juz odebrałem. Poszedł "czujnik podgrzewania świec żarowych" przez to kiepsko odpala na zimnym. Przy czym poszedł tzn. bimetal który jest w czujniku pękł i przez to jak mu zagra tak albo: przesyła (odpala na dotyk) albo nie przesyła impulsu/informacji (nie odpala na zimnym).

  Oryginalna część kosztuje 695zł w Oplu (salon), w jednym ze sklepów internetowych udało mi sie namierzyć za 495zł (przy czym informacja o braku na stanie). Wiec wydaje mi sie że kompletnie nie kalkuluje się robocizna. Bo jak miałem wcześniej plan aby na wiosnę/lato autko puścić na części (hehe ktoś zainteresowany:P) to raczej nie ma sensu robić napraw za prawie tysiaka.

  Na zakończenie, wielkie dzięki za chęć pomocy i liczne sugestie!


  dodano: 04.05.2010 - udało się obejść cały czujnik robiąc ręczne podgrzanie świec żarowych na zasadzie włącznika z deski rozdzielczej - czas podgrzania reguluje sam w zależności od tego jak po odpaleniu pracuje silnik. Koszt czujnika z robocizną u elektromechanika - 120zł. więc ponad 500zł w kieszeni w stosunku do ceny katalogowej czujnika.
 • #7
  BorsukRudy
  Level 10  
  Pewnie są tu mądrzejsi ode mnie (więc może mnie skorygują) ale wydaje mi się że nie ma czegoś takiego w tym silniku jak czujnik temperatury świec żarowych. Coś ci namieszał ten fachowiec lub ty coś namieszałeś
 • #8
  mustafaols
  Level 10  
  Niestety drogi kolego jesteś w błędzie. W tym silniku jest coś takiego jak czujnik temperatury świec żarowych numer katalogowy bodajże 13 38 464 cena w jednym ze sklepów internetowych (nie będę robił reklamy) 590zł + przesyłka.

  U mnie pomógł kumaty elektromechanik i podłączenie tego czujnika poprzez ręczne sterowania podgrzaniem świec żarowych. problem minął bezpowrotnie i auto odpada na dotyk.