Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przedni spryskiwacz skoda fabia

goskod 05 Lut 2010 16:59 7521 6
  • #1 05 Lut 2010 16:59
    goskod
    Poziom 8  

Witam. Mam problem ze spryskiwaczem przedniej szyby - nie działa po przyciągnięciu dźwigni przy kierownicy - pompka milczy. Tylni działa poprawnie. Sprawdziłem bezpieczniki - są ok. Udało mi się sprawdzić drożność wężyków i dysz przednich, też są ok. Co jeszcze może być nie tak, gdzie mogę szukać usterki?

• #2 05 Lut 2010 17:02
    pawel16150
    Poziom 28  

Sprawdz czy jest zasiłanie na silniku spryskiwacza i sam silnik

• #3 05 Lut 2010 17:14
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Jest w prawym nadkolu z przodu - - obejrzyj '' wiążkę'' podłużnicy.

• #4 05 Lut 2010 17:34
    goskod
    Poziom 8  

Zasilanie na pewno dochodziło, gdy włączałem spryskiwacz tylnej szyby i pompka działała. Problem powstaje przy użyciu przedniego spryskiwacza a z tego, co się zorientowałem pompka musi chyba otrzymać odwrotnie spolaryzowane zasilanie, żeby działał przedni sprysk (do pompki dochodzą tylko dwa przewody, więc myślę, że wiązka powinna być ok).

• #5 05 Lut 2010 19:22
    rico37p
    Poziom 28  

To zostaje tylko włącznik wycieraczek

• #6 06 Lut 2010 15:46
    goskod
    Poziom 8  

Sprawdziłem włącznik na tyle ile mogłem. Otóż na tylni sprysk wychodzi zasilanie, natomiast na przód nie. Próbowałem zasterować zasilanie "na krótko" mostkami, ale wtedy niezależnie od polaryzacji działały wycieraczki z przodu a spryskiwacze ani z przodu ani z tyłu. Jakieś sugestie co mógłbym jeszcze sprawdzić?

• #7 05 Mar 2010 11:21
    goskod
    Poziom 8  

Nareszcie pogoda na zewnątrz pozwoliła na ponowne podejście do rozmontowania przedniego nadkola. Podmieniłem pompkę spryskiwacza i przedni spryskiwacz ruszył. Dziękuję za pomoc i podpowiedzi. Temat zamknięty.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME