Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kupno telewizora CRT 28"- i więcej,Płaski kineskop.

waza47 05 Feb 2010 17:41 7725 37
    waza47
    Level 10  
    No właśnie jakie firmy modele możecie polecić(LG odpada nie lubię firmy).
    Tv raczej używany jak nowy to tylko na raty, musi być panoramiczny, mieć stereo, jak najlepszy kolor, milo jak by dało się sterować bez pilota ale to chyba nieosiągalne, miło widziane 100Hz, duży nacisk stawiam na bezawaryjność( jest jeszcze takie coś ?) po padzie Grundiga wróciłem do poczciwego i legendarnego zarazem Sony KV-2184MT który działa bezawaryjnie od nowości(są małe problemy ale nie chce mi się go otwierać nawet).
    Do telewizora będą podłączone Dekoder CP, konsola do gier więc 2 euro to minimum, to chyba wszystkie wymagania jak o czymś zapomniałem to napiszcie, dodałem ankietę z ciekawości jaka firma cieszy się największym uznaniem.
    Tv będę kupował mniej więcej za miesiąc więc czekam na sugestie :)
    Cena mniej więcej 300-400zł
    waza47
    Level 10  
    Hmm Philipsa nie brałem pod uwagę ale może i warto, czekam na dalsze opinie.
    hojlo1
    Level 35  
    Samsung 32WZ068P - jedyny TV sprzedawany w kraju, co miał np. progresywne skanowanie ze wszystkich źródeł.

Kiedyś ok. 6000 zł kosztował (z 7lat temu).

----------------------------

Licz się jednak z tym że każda awaria takiego ( Samsung , Philips...)to koszty , bo tam więcej układów cyfrowych niż analogowych.
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    User removed account  
    waza47
    Level 10  
    Dokładnie chodzi o używkę, nowe w sklepach też jeszcze są(tylko pokroju Daewoo ale są) poczytam o firmie Loewe bo słyszę o niej pierwszy raz a ten Samsung co kolega hojlo1 wspomniał raczej nieosiągalny nigdzie nie mogę znaleźć żadnego info na jego temat.
    Edit : znalazłem jeden model który mi odpowiada LOEWE AVENTOS 3781 ZW Ktoś miał styczność z tym modelem ? cena jest trochę wysoka(500+wysyłka) ale na zdjęciach wygląda super parametry też bdb.
    hojlo1
    Level 35  
    Przepraszam - mój błąd.
    WS32Z068P (czasami WS32Z68P - tak opisywany, bo modele różnie oznaczano)

Miałem takiego (wylądował w piwnicy uszkodzony) i chciałem kupić na allegro identycznego, jednak sprzedawca nie odpowiadał na emaile (transport).
    (...i skończyło się na PDP).
    waza47
    Level 10  
    Samsung WS32Z068P(lub WS32Z68P) faktycznie parametry świetne(nawet PiP ma ) po wklepaniu w google nazwy pierwszy link to ogłoszenie kolegi hojlo1 reszta to same śmieci typu co kupić itp. Na Allegro też lipa nawet śladu nie ma...
    Ps hojlo1 sprzedałeś ten tv czy dalej leżakuje u ciebie ?
    hojlo1
    Level 35  
    Leży.
    PIP jest 2głowicowy (czyli z jednej anteny 2 różne kanały) i do tego PAP( dzielenie na pół i 2 różne programy), czy multi (chyba 16 okienek z 16toma kanałami).

Jest uszkodzony (trzeba dobry zakład, bo moduł cyfrowy szwankuje tez).

Pisać emaila, lub na PW, jak zainteresowany (bo sprzedam go w cenie pilota). :)
    waza47
    Level 10  
    Co sądzicie o Sony ? podobno to już nie to samo Sony co kiedyś, prawda ?
    User removed account
    User removed account  
    AxelNext
    Level 38  
    Quote:
    jeśli Sony, to tylko z Pewexu.
    Albo z Baltony chociaż jeśli mowa o 32' w formacie 16:9 to nie te czasy :D
    waza47
    Level 10  
    Znalazłem jeden model Samsunga na Allegro : Samsung WS-32Z419P ma nawet HDMI :D

Specyfikacja:
    - Telewizor kineskopowy Slim Fit HD Ready z płaskim ekranem
    - Przekątna ekranu 32" (widoczna przekątna 76cm)
    - Format 16:9
    - Technologia Full 100 Hz
    - Wzmocnienie słabych sygnałów (Low Noise Amplifier)
    - Format wyświetlania Normal / Zoom / Wide
    - Prosty PIP/ Double Window/Obraz + tekst
    - Cyfrowa redukcja szumów (DNR)
    - Stereo z SRS TruSurround
    - Moc dźwięku: 2x10W
    - Menu na ekranie (OSD)
    - Pamięć 100 programów
    - Telegazeta (750 str.)
    - 1x HDMI, 2x Eurozłącze, 1x Component, 1x S-Video, 1xComposite (AV)
    - Plug & Play
    - Rodzaje przyjmowanego sygnału PAL : 1O8Oi(HD) 720P/ 576P(SD) /48OP(SD)/ 576i(Analog)/ 48Oi(Analog)

- Pobór mocy: 160W (w trybie czuwania poniżej 3W)

Jest tylko jeden problem - cena nie wiem jakim stylem ale jeden jest wystawiony za 949 a drugi za 999, jakim cudem kineskopowy telewizor ma tak wysoką cenę ? w dzisiejszych czasach gdzie za tyle możnaby już LCD łyknąć, one są jakieś wyjątkowe bo cena jest naprawdę "imponująca"

Ktoś coś wie o tym modelu ? jest awaryjny ?(podobno seria slim była ale może ten model nie) skąd ta cena ? jak z jakością odbioru ?
    Pamiętajcie, że wszystkie rady są dla mnie cenne, te negatywne opinie jak najbardziej też...
    User removed account
    User removed account  
    Hucul
    Level 39  
    waza47 wrote:

Ktoś coś wie o tym modelu ? jest awaryjny ?(podobno seria slim była ale może ten model nie) skąd ta cena ? jak z jakością odbioru ?
    Pamiętajcie, że wszystkie rady są dla mnie cenne, te negatywne opinie jak najbardziej też...

Z tego co wiem , to wszystkie slimy były bardzo awaryjne .
    waza47
    Level 10  
    I to jest ten ból nawet jakbym chciał się skusić(a ten Samsung to mój aktualny faworyt, poza tym lubię tą firmę) to te z Allegro nie mają gwarancji, i jak cokolwiek by się stało to byłbym w wielkiej...a nówki takiej nie dostanę raczej nigdzie...już sam nie wiem co myśleć, ale Samsung ma super wygląd i parametry ma BDB- dla mnie tv niemal idealny ale ryzyko jest spore.
    Pablo1964
    Moderator
    Koniecznie 100 Hz. Grundig miał doskonałe telewizory z chassis digi100. Ale tylko te, to były ostatnie "prawdziwe" Grundigi. Późniejsze po przejęciu marki przez Turków były już przeciętnej jakości.
    waza47
    Level 10  
    Pablo1964 to, że 100Hz to już przesądzone, powiedzcie co jest z tymi kineskopami typu slim ? kiedyś wszystkie kineskopy miały krótką szyjkę i było dobrze(np Helios). Teraz co patrzę to widzę, że te tv mają problem z geometrią ale inna sprawa, że każdy kineskop ma z nią problem czym większa przekątna tym gorzej, dla mnie taka wada jest do przyjęcia. Nie jestem jakimś maniakiem który włącza plansze testowe i się umartwia głupotami, w tych Samsungach padają podobno(wg tematów z Elektrody) często cewki odchylania one mają jakąś wadę fabryczna ?
    Definitywnie nie warto brać żadnego modelu typu slim ? bo żadnego tv z takimi funkcjami jak wyżej wspomniany Samsung na razie nie widziałem(ze zwykłym kineskopem) czy te cewki są częstą przyczyną awarii ? bo pewnie są nieosiągalne w handlu...Może jakiś użytkownik tv z kineskopem typu slim się wypowię, na pewno są tacy na Elektrodzie, dziękuje za dotychczasowe sugestie.
    hojlo1
    Level 35  
    Tym "płaskim' Samsungiem też się bawiłem (jak początki HDTV były).

Generalnie:
    - fatalna zbieżność na rogach (nie pomoże korekcja = działo zbyt blisko)
    - maskownica tak oszczędnie wykonana ,że przy dużym kontraście potrafi się odkształcać i chwilowe plamy na ekranie dawać.
    - itp itd.
    Nie sugerować się że przyjmuje np 1080i , jak kineskop wyświetla i tak ok 700linii (sprawdzone), czyli tak jak większość 100Hz klasycznych z górnej półki (kiedyś).

Z dobrym TV CRT przegra ten "slim" w przedbiegach (jakość obrazu).

----------------------
    W tej cenie już nowe LCD się pojawiają. ;)
    waza47
    Level 10  
    Czytałem dobrnąłem do 50 strony więcej nie było sensu bo już same LCD były mam coraz większy mętlik w głowie, slima nie kupie raczej bo jak mają być jakieś cyrki z kineskopem do wole dać spokój, coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że nie ma już trwałych tv. A to kineskop padnie a to cewki, a to trafo które jest nieosiągalne lub kosztuje sporo, Sony mając najlepsze kineskopy spadło na psy, Philips też...Kupiłbym nowy na raty ale w sklepach są tylko jakieś Daewoo i no-name.
    No nic trzeba myśleć dalej :)

Co myślicie o tym ? http://s135.allegro.pl/item913980950_okazja_panorama_28_krajowy_daewoo.html

Wiem, że to Daewoo ale jest tani(więc jak padnie to mała strata) i sprzedający daje 3 miesiące gwarancji, poza tym panorama 28 cali.
    hojlo1
    Level 35  
    Jak Cię zadowoli, czemu nie. ;)

Ps - Każdy dobry, jak Cię zadowoli.
    Adarkar
    Level 15  
    Dwa miesiace temu mialem ten sam problem, czyli jaki telewizor CRT z odzysku. Po analizie cen na Alledrogo wyszlo mi na to ze zakup LCD lub plazmy moze i drozszy o 50% ale gwarancja 24 miesiace, przekatna 42", sport znacznie fajniej sie oglada (zwalaszcza od momentu gdy zaczeli pokazywac obraz w ujeciu panoramicznym), filmik z napisami tez rewelka. Dalem sobie spokoj z CRT.
    PS. Za chwile kanaly naziemne beda nadawane cyfrowo (w wielu miejscach juz mozna ogladac).
    waza47
    Level 10  
    Adarkar nie mam nic do LCD tylko taki jak ja bym chciał to wydatek 4k i więcej więc odpada. Telewizja naziemna mnie nie interesuje.
    hojlo1 Daewoo tak średnio mi pasuje przydałby się większy i innej firmy ale w sumie to sam nie wiem czy opłaca się wydawać większy pieniądz na CRT, ten Loewe mi się podobał ale sprzedawca daje tylko(!) tydzień gwarancji.
    Tak przy okazji wchodzę dziś do sklepu(komis serwis) i gadam z właścicielem na temat tych slimów, mówię, że cewki padają i trafa podobno, on się tak patrzy i pokazuje mi dwa LG i mówi daleko nie trzeba szukać(w jednym poszły cewki w drugim trafo). Także slim definitywnie odpada.
    Sam nie wiem ale tak sobie myślę, że LCD ciągle tanieje to może lepiej kupić jakiś Daewoo żeby pociągnął 2-3 latka a potem zmiana na LCD i już ...

Edit : znalazłem coś co na pewno jest lepsze od Daewoo i podoba mi się z wyglądu(napisałem do sprzedawcy o model tego tv).

http://www.allegro.pl/item912065597_telewizor_kineskopowy_toshiba.html

Mieliście do czynienia z tą firmą ?
    User removed account
    User removed account  
    waza47
    Level 10  
    Niestety znowu pech ta Toshiba co podałem wcześniej(model 28Z05B) ma 50 herców, więc odpada...
    Stef
    Level 31  
    Witaj...
    Napiszę krótko, szukasz dziury w całym..... Za 500PLN chcesz dobry sprzęt kupić? Obudowa do Bang&Olufsen tv więcej kosztuje. Podam Ci jeszcze kilka dobrych marek, popularnych, Nordmende, Luxor, Finlux.....
    Postaw tv lcd i crt koło siebie i porównaj obraz z anteny, dowiesz się prawdy.

"ten Loewe mi się podobał ale sprzedawca daje tylko"

Nie jest to znana firma u nas, tak jak i Bang&Olufsen..... Ale są to firmy produkujące sprzęt lepszy niż znany u nas Sony.... Tylko że kilkukrotnie droższy....

pozdro z Krakowa

Stefan
    waza47
    Level 10  
    Stef Słuchaj chcę kupić tv postawiłem sobie pewne wymagania, według twojego toku rozumowania mogę kupić Neptuna czarno białego no bo przecież za 500 nie kupię nic dobrego...obudowa do Bang&Olufsen mnie nie obchodzi może sobie kosztować i 50000zł.
    Tak myślę, że za 500zl można kupić dobry tv kineskopowy...ale z tygodniową gwarancją to mogę kupić garnek nie telewizor.
    Proponuję tak się nie spinać bo to ty szukasz dziury w całym, inni potrafią mi coś doradzić wiem, że Loewe to dobra firma ale co jeśli będę miał pecha ?
    Pozdro z Chorzowa.

Co do tych dwóch Panasoniców rozejrzę się, dzięki.