Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe baterie Litowo-Jonowe wytrzymaja nawet 20 lat.

lukasker 05 Lut 2010 18:11 4596 9
  • Nowe baterie Litowo-Jonowe wytrzymaja nawet 20 lat.

Nowe gadżety w przeciwieństwie do starych takich jak liczydło czy klepsydra, działają tylko tak długo jak ich baterie. Wiele czasu i wysiłku zostało poświęcone opracowaniu alternatywy jak i polepszanie już istniejących i sprawdzonych baterii.
    Firma Eamex z Osaki w Japonii opracowała właśnie baterie litowo-jonową która starczy na 20 lat, regularnego używania.
    Nowa bateria może być ładowana do 10000 razy, czyli 10 razy więcej niż obecnie używane baterie.

Co jest sekretem nowej baterii?

W obecnych bateriach, cynę wewnątrz baterii która jest używana jako elektroda ujemna, jest osłabiana poprzez ciągłe ładowanie i doładowania. Nowy rodzaj baterii, używa nowego stopu cyny powleczony żywicą, która stabilizuje elektrodę i zapobiega pogarszaniu właściwości baterii.

Eamax planuje zacząć sprzedaż pod koniec 2010 roku, baterii o mocy 10000W na kilogram. Nowe baterie maja mieć zastosowanie, w samochodach elektrycznych i skuterach, ale będzie można je używać w każdej skali jak źródło przechowywania energii słonecznej lub do urządzeń przenośnych takich jak laptopy.

Dlaczego nikt z użytkowników forum o tym wcześniej nie pomyślał?

Zródło

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    lukasker
    Tłumacz Redaktor
    Specjalizuje się w: programowanie, strony www, sprzęt komputerowy
    lukasker napisał 2900 postów o ocenie 130, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Kielce. Jest z nami od 2010 roku.
    jeryw
    Poziom 18  
    nie wiem może ja jestem niedoinformowany ale w bateriach jako elektroda ujemna jest stosowany cynk a nie cyna
    lukas1121
    Poziom 17  
    Ja też skłaniam się ku wersji z elektrodą cynkową. A poza tym to wątpię w te 20lat
    DawwidW
    Poziom 15  
    20 lat regularnego używania, ale chyba kalkulatora :D
    qqrydza
    Poziom 11  
    20 lat...może wtedy gdy w baterii będzie uran i mikroskopijna elektrownia jądrowa :D
    Atos30
    Poziom 12  
    "baterii o mocy 10000W na kilogram"... to byłby chyba cud... tekst jest błędnie przetłumaczony... tam jest mowa o możliwości 10.000-krotnego ładowania... i oczywiście chodzi o akumulator a nie baterię...
    tadziu07
    Poziom 2  
    Niedługo będziemy do samochodów podlanczac paluszki :D hehe zgadzam sie z Atosem
    gulson
    Administrator Systemowy
    Atos30 napisał:
    "baterii o mocy 10000W na kilogram"... to byłby chyba cud... tekst jest błędnie przetłumaczony... tam jest mowa o możliwości 10.000-krotnego ładowania... i oczywiście chodzi o akumulator a nie baterię...

The company says it plans to introduce a lithium-ion battery with a power density of 10,000 W/kg by the end of this year.
    http://www.crunchgear.com/2010/02/04/new-technology-extends-lithium-ion-battery-life/
    lukasker
    Tłumacz Redaktor
    gulson napisał:
    Atos30 napisał:

The company says it plans to introduce a lithium-ion battery with a power density of 10,000 W/kg by the end of this year.
    http://www.crunchgear.com/2010/02/04/new-technology-extends-lithium-ion-battery-life/

Chociaż trudno w to uwierzyć, tak podaje, oficjalny komunikat producenta, firmy Eamex. Jak jest naprawdę zobaczymy jak nowe baterie wejdą do sprzedaży.
    Dodałem akapit o tym ,że baterie będzie można ładować do 10000 razy, aby uniknąć wątpliwości ,że chodzi o bateria które można ponownie ładować (akumulatory) i uniknąć nieporozumienia z końcówką tekstu.