Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przerobienie skody na ruraka (Oplacalne?)

Gregory21 05 Lut 2010 18:24 1183 3
  • #1 05 Lut 2010 18:24
    Gregory21
    Poziom 1  

Witam
    Jestem nowym użytkownikiem forum jeżeli coś źle zrobiłem proszę od razu nie karzcie mnie.Otóż mam starą skode favorit wysłużona ale pomimo wielu lat silnik jest jak żyleta. Stoi w garażu juz od roku wiec moje pytanie jest nastepujace czy oplaca sie robic z skody ruraka. Czy dało by rade zrobić tylny napęd i czy ten silnik nie jest za duży? Czy po prostu jest sens? Chciałbym zrobić coś na tereny z niej bo mam fajną okolice.

0 3
  • #2 06 Lut 2010 10:25
    kamil907
    Poziom 28  

Na podstawie skody nie ma sensu budowania czegokolwiek bo to nie będzie jeździło jak trzeba. Jak już się za to brać, to trzeba by budować buggy od podstaw na podzespołach skody. Praktycznie wszystko co potrzebne mógł byś z niej wyciągnąć, jedynie zostaje spawanie ramy i dopasowanie tego wszystkiego. Np coś takiego można zrobić: http://www.youtube.com/watch?v=trHaEANmV-s
    W internecie można znaleźć dokładne plany z wymiarami i zdjęciami dokładnie takiego buggy. Silnik ze skody na pewno nie będzie za mocny bo oryginalnie do tego wkładają wysokoobrotowe silniki motocykli które mają grubo ponad 100KM.

0
  • #3 06 Lut 2010 23:57
    ptasior1988
    Poziom 12  

A ja bym proponował wywalić wszystko z skody i tak bawic sie po lesie a najlepiej bylo by wywlic nawet szyby drzwi klapy wszystko co sie da auto zrobi sie sztywniejsze i bedzie sie lepiej bujac. Propnował bym jednak wspawac klatke

0
  • #4 07 Lut 2010 08:19
    kamil907
    Poziom 28  

Chyba żartujesz, że auto po usunięciu blachy, drzwi, szyb, itd będzie sztywniejsze. W ogólne straci sztywnośc i zaraz sie rozleci. Poza tym jazda takim wynalazkiem to nic ciekawego, zawieszenie jest za niskie, za mała moc do i tak dużej masy więc nie nadaje się to w żaden teren.

0