Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samoczynne rozłączanie się Neta po 5-10 minutach

05 Lut 2010 18:32 1136 4
  • Poziom 1  
    Witam
    Mianowicie mam taki problem musiałem od nowa wgrać Windowsa dlatego ze miałem kompa strasznie zawalonego wirami ale mniejsza oto
    Gdy wgrałem nowego Windowsa i zainstalowalem wszystkie sterowniki i podlonczylem internet ( 2mb Netia) pojawil się problem po 5 minutach servowania w necie internet się rozłącza tzn tak jak by go nie było gdy chcę połączyć się to nie moge bo okienko nie chce się włączyć dopiero jak zresetuje komputer internet śmiga ale na zaledwie 5 -10 minut
    za pomoc w rozwiązaniu problemu był bym bardzo wdzięczny
  • Poziom 14  
    Podaj więcej danych takich jak :
    1: jaką dystrybucję windowsa posiadasz
    2: parametry komputera ( + model karty sieciowej )
  • Poziom 13  
    Sprawdź ustawienia karty sieciowej (lub modemu).
    Sprawdź ustawienia Windows.
  • Poziom 11  
    michu504 napisał:
    Witam
    Mianowicie mam taki problem musiałem od nowa wgrać Windowsa dlatego ze miałem kompa strasznie zawalonego wirami ale mniejsza oto
    Gdy wgrałem nowego Windowsa i zainstalowalem wszystkie sterowniki i podlonczylem internet ( 2mb Netia) pojawil się problem po 5 minutach servowania w necie internet się rozłącza tzn tak jak by go nie było gdy chcę połączyć się to nie moge bo okienko nie chce się włączyć dopiero jak zresetuje komputer internet śmiga ale na zaledwie 5 -10 minut
    za pomoc w rozwiązaniu problemu był bym bardzo wdzięczny

Sprawdziłbym czy nie masz jakichś robaków które zapychają całe łącze.

Start > uruchom > cmd > netstat -an

jeżeli liczba aktywnych połączeń jest duża tzn. więcej niz 10 na różne porty - to w systemie znów masz jakiegoś wirusa, robaka, który wysyca całe łącze.
  • Poziom 9  
    a to rozłączanie neta nie jest poprzedzone błędem jakiejś aplikacji?
    bo mój znajomy się na to skarżył i prosił żeby mu do tego zajrzał... może to wina sterownika?