Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zebra TLP 2844 Problem z cofaniem

hurin 05 Lut 2010 19:13 2880 5
  • #1 05 Lut 2010 19:13
    hurin
    Poziom 2  

Kupiłem zebre 2844 i mam problem, ze podczas drukowania etykiet, drukarka nie potrafi zrobić tego w sposób ciągły, tylko co etykiete cofa się i zaczyna od nowa. Czy mogłby mi ktoś doradzić jak to zmienić i w jaki sposób drukować etykiety z programu OpenOffice.

Pozdrawiam

0 5
  • #2 05 Lut 2010 22:46
    endriuf
    Spec od drukarek

Używasz oryginalnych etykiet? Czasami są problemy z zamiennikami. Ja u klienta walczyłem z Zebrą i okazało się, że ich dostawca dostarczył złe etykiety.

0
  • #3 09 Lut 2010 19:53
    madman
    Poziom 12  

To może być wina etykiet o ile przerwy między nimi są nieregularne, może się tak dziać gdy producent użyje złego kleju (etykietki mają tendencje do przesuwania się na rolce). To "cofanie" o jakim piszesz to "wina" pozycjonowania etykiet, prawdopodobnie w programie którego używasz (a nie napisałeś o jaki program chodzi) jest włączone pozycjonowanie po każdej etykiecie, stąd to cofanie o pół cm co etykietę. Aby drukowało w sposób ciągły, musisz to wyłączyć.

0
  • #5 12 Lut 2010 22:19
    jurekszczurek
    Poziom 10  

Mam Datamax E-4203 program PC MARKET i ten sam problem.
    Instrukcja do drukarki po angielsku (trza się było uczyć). To pozycjonowanie
    zmienia się w sterowniku (używam pod XP) czy w samej drukarce?
    Ma ktoś pomysła. Byłbym wdzięczny.

0
  • #6 13 Lut 2010 09:42
    prologos
    Poziom 15  

Nie znam Programu PC Market
    Niektóre edytory etykiet mają w sobie sterowniki do drukarek a niektóre korzystają z windowsowych. W przypadku ZebraDesigner program sam instaluje drukarkę ale jest ona wśród innych drukarek. Parametry w tym przypadku można zmieniać poprzez panel sterowania-drukarki-drukarka lub w samym programie.
    Pozdrawiam

0