Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Analizator widma do 3GHz, z generatorem śledzącym.

05 Lut 2010 19:17 1405 2
  • Poziom 10  
    Zastanawiam się nad kupnem analizatora widma do 3GHz, najlepiej z generatorem śledzącym, demodulatorem AM, FM i portem USB.

Może miał ktoś styczność z:

- Hameg HMS3010
    - Good Will GSP830

Według katalogów spełniają te wymagania i nie są strasznie drogie.
  • Poziom 19  
    tez się kiedyś z rok wstecz zastanawiałem nad Good Will GSP830, ale sprzedawca który miał z nimi do czynienia mi odradził,stwierdził ze nie poleca poniewaz jego pasmo (bez podania sygnału na wejście) ma zafalowania i jest dość niestabilny
    ze niema wykresu w linii prostej - takiej jak powinna być bez podawania sygnalu , a z sygnałem to jescze gorzej
    polecal tańsze HAMEG'i , które wtenczas byly tylko z lampą, tej nowej seri z LCD- model
    1010 i 3010 z generatorami jeszcze niebylo wtedy
    tu dość skąpy Opis HAMEG'a
    Hameg 3010 kupisz w Niemczech za 4 tys euro z VAT
    albo bierz lepszego
    Agilent - N9320B za 6tys euro z Vat
    Agilent - N1996A za 7300 Euro z Vat
    czy ręcznego Agilenta 9340B - w Niemczech po 6500 euro z VAT
    (te Agilenty niestety cena bez zamontowanego opcjonalnego generatora)
  • Poziom 29  
    HESTA napisał:
    Zastanawiam się nad kupnem analizatora widma do 3GHz, najlepiej z generatorem śledzącym, demodulatorem AM, FM i portem USB.

Może miał ktoś styczność z:

- Hameg HMS3010
    - Good Will GSP830

Według katalogów spełniają te wymagania i nie są strasznie drogie.

Ja pracowałem z Hamegiem HM5530 i jedno co mi się nie podoba to wolne przemiatanie, niezależnie od nastaw. Model Hameg HM5510 jest pod tym względem lepszy, przy strojeniu widać zmiany w widmie w czasie rzeczywistym, bo przemiatanie jest szybsze.
    Z HM5530 widmo można ściągnąć do komputera po kablu, więc widmo musi być trzymane w pamięci w postaci cyfrowej (cyfrowa część jesy widocznie wolna tutaj) - a model HM5510 to klasyczny analizator widma 'starego typu' czyli bez digitalizera za ostatnim mieszaczem.