Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Acer Aspire 5610z - paski wyświetlane na matrycy

geru1 05 Feb 2010 20:31 4176 13
    geru1
    Level 9  
    Witam,

ostatnio włączyłem swojego laptopa i na ekranie zauważyłem tylko takie coś:

Acer Aspire 5610z - paski wyświetlane na matrycy

Co mogło się stać? Laptop ani mi nie upadł ani nic z tych rzeczy.
    Jak połączam tv/monitor do laptopa to działa normalnie.

Może spotkaliście się kiedyś z takim zjawiskiem?
    geru1
    Level 9  
    orientujecie się jaka cena takiej taśmy?

kupić nową czy używaną?

i czy to na 100% ona?
    Afcht
    Level 30  
    Moim zdaniem matryca padła.
    KamilSz
    Level 17  
    Moim zdaniem również padła matryca - poniekąd możesz to sprawdzić po dociskaj laptopa w górnej części matrycy (ale staraj się robić to tak a żeby matryca sie nie ruszała na zawiasach) jeśli obraz się zmieni tzn że matryca. Zamykaj i otwieraj matryce ale nie łap u góry tylko na dole matrycy jeśli obraz się zmieni to może oznaczać że taśma.
    geru1
    Level 9  
    jak otwieram klapę, ruszam nią to nic się nie dzieje, cały czas ten sam widok,

wyciągałem taśmę ale nic dziwnego w niej nie zauważyłem żadnych przetarć ani nic
    Afcht
    Level 30  
    Wymień matryce i zobacz efekty.
    geru1
    Level 9  
    radek2007 - wspaniała odpowiedz wymień matryce i zobacz czy będą efekty! a jak nie będzie to co? będzie 350zł wyrzucone w błoto.

Myślałem że już ktoś z was miał taki przypadek i będzie wiedział co się mogło stać.
    KamilSz
    Level 17  
    Radek dobrze Ci podpowiedział tylko ty pewnie nie zajmujesz się tym na co dzień i to jedyny twój laptop jakiego robisz stąd Twoje oburzenie:) - dociskałeś górna część matrycy? tam gdzie masz płytkę i taśmy idące od pcb? tam zazwyczaj tkwi
    geru1
    Level 9  
    tak dociskałem, wyciągnąłem nawet tą taśmę przeczyściłem styki podłączyłem z powrotem ale to pogorszyło sprawę bo teraz to tylko czarny ekran z szarymi prążkami się pojawia, u góry matrycy jak ruszam ta płytką to tez nic nie reaguje..

wiec może najpierw taśmę kupić i sprawdzić bo to mniejsze koszty niż matryca
    albo zawieść do jakiegoś serwisu żeby sprawdzili? jak sądzicie?
    Afcht
    Level 30  
    Lepiej daj do serwisu jak nie masz innej matrycy na podmianę.
    geru1
    Level 9  
    tasme podmieniłem z tego samego modelu i dalej to samo... matryce kupiłem dzialajaca ale zbita zeby sprawdzic i tez nic
    darus
    Level 10  
    Witam, "podłączyłem" się do istniejącego wątku, ponieważ mam ten sam sprzęt i ten sam objaw. Naciśnięcie matrycy z lewej u góry powoduje włączenie ekranu i normalną pracę (jedynie przy trzymaniu)
    Zdaję sobie sprawę z tego, że czasem pytanie laika może irytować, dlatego z góry przepraszam.
    Matryca padnięta w tym przypadku?
    Pozdrawiam
    Darek

Sprawdziłem ; to matryca. Może się komuś ta informacja przyda. Miałem problem z odpaleniem tego laptopa na zewnętrznym monitorze. Niby automatycznie monitor zewnętrzny był wykrywany (botowanie na nim się wyświetlało) ale zasadniczo przełączał na matryce laptopa. Za Chiny nie mogłem poradzić sobie skrótem klawiszowym, dlatego odłączyłem całkowicie matryce Acera i automatycznie zewnętrzny monitor stał się podstawowym.

Pozdrawiam
    Darek

Temat zamknięty z mojej strony