Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

STOP: 0x0000007B i inne problemy

Piczkolot 05 Feb 2010 19:57 1753 1
    Piczkolot
    Level 2  
    Witam.

Ja mam częściowo taki sam problem, ale skoro już tu piszę to chciałbym wiedzieć też inną rzecz. Około 4.5 roku temu kupiłem sobie komputer stacjonarny oparty na oprogramowaniu Windows Vista. Po około 5 miesiącach użytkowania komputer mi sie zaczął resetować (był czarny ekran). Bardzo mnie to denerwowało i uznałem, że jak zmienię system operacyjny na Windows XP Professional to problem zniknie, lecz tak się nie stało i zamiast czarnego ekranu podczas samoczynnego restartu wyświetlał mi się Blue Screen Of Death tyle, że na ułamki sekund. Korzystałem tak z komputera przez 4 lata (oczywiście każdy restart mnie denerwował). Maksymalnie 10 razy BSOD zostawał a komputer się nie resetował. Nie próbowałem temu zapobiedz, a gdy mi taki BSOD zostawał to resetowałem komputer i nie zapisywałem kodu ponieważ miałem wtedy 9-10 lat. Jakoś 3-4 miesiące temu zaczeły mi się problemy typu : gdy wyświetla mi się miejsce, w którym mam wpisać hasło aby się zalogować to pokazywało mi "Zapraszamy" i tak zostawało, więc robiłem restart i potem już było dobrze. Dzisiaj gdy wpisywałem hasło to wyświetlała mi się tylko moja tapeta i żadnego paska startu i nic. Zrobiłem restart i nadal to było, więc gdy komputer się odpalał to wcisnąłem klawisz "Delete" i wszedłem w menu BIOS'u. Wybrałem przywróć ustawienia fabryczne, ponieważ według mnie to by było odpowiednie, gdyż jestem w założeniu, że jak się przywraca ustawienia fabryczne to powinno być tak jak jest gdy ktoś dostaje komputer ze sklepu/fabryki. Niestety nie stało się tak jak zakładałem i wyskoczył mi błąd Floppy disc (40), wcisnąłem F1 i miałem menu do wyboru jak uruchomić komputer wybrałem opcje uruchom normalnie i ku moim oczom ukazało się logo Windows XP i pasek ładowania (mam tak zawsze gdy odpalam PC) , a tu nagle BSOD, który po ułamku sekundy znikł i komputer sie samoczynnie zresetował. Przeczytałem ten temat i zrobiłem to co Wy tutaj napisaliście i wyłączyłem stacje dyskietek i już mi sie błąd nie pokazuje ale nadal mam BSOD w momencie ładowania Windows. Gdy już komputer się zresetował odpaliłem go jeszcze raz i w menu, w którym wybieram tryb jak ma zostać odpalony wcisnąłem klawisz "F8" i wszedłem w opcje zaawansowane i wyłączyłem reset po błędzie. Komputer się włączył i ukazał mi się BSOD (w tym samym momencie) tyle, że tym razem został. Spisałem błąd, który brzmi tak
    Code:
    STOP: 0x0000007B
    i poczytałem o nim w internecie. Z tego co przeczytałem moge mieć uszkodzony dysk, lub coś innego(ale to nie możliwe skoro wcześniej dobrze działało). Według mnie przywracając ustawienia fabryczne myślę, że coś mogło zostać wyłączone, i dlatego to nie działa.

Mam do Was prośbę abyście mi odpowiedzieli na pytanie, które poruszyłem na początku i powiedzieli co się stało, że tak jest i jak temu zapobiedz. Co zrobić aby teraźniejszy problem znikł, jeżeli ma być coś w BIOS'ie to proszę szczegółowe podanie a co mam wejść i co włączyć. Narazie najbardziej zależy mi na tym aby móc z niego korzystać.

Dodam, że nie instalowałem żadnego progamu.

Proszę o szybkie odpowiedzi.

Z góry dziękuje.