Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stałe Napięcie na wyjściu Diora WS442

DjDamian 11 Jan 2003 11:55 2721 6
    DjDamian
    Level 11  
    Mam taki problem na jednej z końcówek mocy występuje stałe napięcie nawet 6V, druga jest wporządku, ale oba kanały buczą i nie da się nic słuchać. Wymieniłem rezystory drutowe, ale nic to nie dało. Czy ktoś może mi powiedzieć czego tak sie dzieje i co może być przyczyną ?

Pozdrawiam
    TOMI
    Service technician RTV
    Sprawdź czy są napięcia równe zasilające stopień końcowy. Jeśli nie to do wymień elkę w zasilaczu 2x4700 uF. Jeśli jest ok napisz.
    Limi
    Level 18  
    Sprawdź tranzystory końcowe 2N i BD-ki.Jak napięcia zasilające?Buczenie może być wynikiem złej filtracji C511-C512,mostek.
    DjDamian
    Level 11  
    Wymieniłem wszystkie BD-ki, bo jak sie okazało zwarcie ktoś zrobił na końcówce i wolałem wymienić, wymieniłem kondensatory przed końcówką i zamiast 47uF było 4,7uF. Stałe napięcie nadal jest. Wymienię te kondensatory i sprawdzę. Jeśli nie to pewnie główny 2x4700uF. Pozdrawiam i dziekuje za pomoc !!
    mipik
    Level 11  
    Spróbuj wymienić tranzystory końcowe. Jeżeli ktoś zrobił zwarcie mogą być uszkodzone. Możesz jeszcze wymienić tranzystory sterujące. One zwykle "lecą" razem z końcówką.