Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakłócenia w senderze domowym

wielkidaniel 05 Lut 2010 22:10 1513 5
  • #1 05 Lut 2010 22:10
    wielkidaniel
    Poziom 9  

Witam
    Mam taki mały problemik. Zakupiłem tzw. sender(philipsa SLV3220) aby podłączyć pod satelitę drugi TV. Po podłączeniu okazało się że są jakieś zakłócenia typu: latajace pasy,trzaski i miganie obrazu. Próbowałem na wszystkich z 4 kanałów, różnych TV, DVD, w innych pokojach itp, wciaż to samo. Jesli nadajnik postawi się obok odbiornika zakłóceń prawie nie ma i jest ok. Więc próbowałem wyłanczać wszystkie odbiorniki w domu i nadal żadnej poprawy. Stwierdziłem więc że sender jest zepsuty. Jako że kupiłem go na aukcji, napisałem do sprzedawcy a on wysłał mi drugi. Podłaczylem i co?! To samo identyczne zakłócenia. Ma ktoś może pomysł co to może być i jak temu zaradzić.

0 5
  • #2 06 Lut 2010 07:50
    irekr
    Moderator

Urządzenie które kupiłeś pracuje w pasmie WiFi i ISM 433 MHz. Nie dziw sie że bele jaki telefon komórkowy, mikrofalówka, sterownik klimatyzacji, pilot garażowy, dziecięca zabawka i inne wynalazki używające tych zakresów uniemożliwiają Ci odbiór. Rzeczywisty zasięg tego urządzenia wynosi poniżej 20 metrów a to co piszą w instrukcji odnosi sie w zasadzie do terenów "bezludnych"...
    Sprawdziłeś telefonem komórkowym czy AP-kiem komputerowym czy w okolicy masz jakieś punkty dostępowe? Normalny AP-ek w odległości mniejszej niż 30 metrów może bardzo skutecznie unieruchomić transmisję..
    Zakłócenia jakie opisujesz to dokładnie to co widać na senderach a raczej ich odbiornikach pracujących w FM jeżeli w pobliżu pracuje coś do przekazów komputerowych.

0
  • #3 06 Lut 2010 10:15
    hojlo1
    Poziom 35  

Dodam do poprzednika, ze nawet Karta WiFi w notebooku potrafi zakłócenia dawać (i to takie,ze czasami nie ma sensu naraz używać).

Ostatnio miałem także chwilowy efekt, jak by ktoś zapłon w samochodzie maił popsuty.

Tak to jest (mam innego sendera).

Generalnie sprawuje się b.dobrze, jak zakłóceń nie ma, ale ustawienia anten czasami przeczą zjawiskom propagacji (by odbiór był czysty). ;)

0
  • #4 06 Lut 2010 10:21
    irekr
    Moderator

Powiem więcej: w niektórych odbiornikach telewizyjnych piloty zdalnego sterowania są nie na podczerwień, lecz sterowane radiowo w pasmie WiFi.
    Nie zostaje nic innego jak stary poczciwy kabel lub... sender na zupełnie innych częstotliwościach.

0
  • #5 06 Lut 2010 11:17
    wielkidaniel
    Poziom 9  

Mieliscie racje.
    To jest punkt dostępu i karta WiFi w laptopie. Poprzednio wyłąnczałem tylko router i nic nie dawalo muszą być wyłaczone obie rzeczy wtedy nie ma zakłóceń.
    Wielkie dzieki.
    Ale chciałem zapytać czy nie da się nic z tym zrobić aby wszystkie te domowe zabawki pracowały wspólnie?

0
  • #6 06 Lut 2010 11:27
    hojlo1
    Poziom 35  

Ja rozmieściłem , ale nie zawsze to możliwe, tak by tor sendera nie przecinał toru WiFi (i Router w innym pokoju.

Sam router mi nie przeszkadza już, ale np nadal przeglądanie internetu na laptopie potrafi trzaski dać. (okresowo).

Można oczywiście eksperymentować z antenami itp... (efekt różny, bo przecież mieszkania różne).

0