Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mondeo mkI zablokowane koła

05 Lut 2010 22:36 2812 18
  • Poziom 9  
    Witam!!!Mam spory problem.Mianowicie jechałem autem wspomnianym w tytule i nagle poczułem kilka szarpnięć , zjechałem od razu na pobocze , obszedłem go dookoła ale nic niepokojącego nie zauważyłem.Ruszyłem dalej , ujechałem może 1 kilometr , nagle kilka mocnych szarpnięć i zblokowały się przednie koła... Ani ruszyć do przodu , ani do tyłu, pchnąć na luzie też się nie da.Koła ruszają się tyle jak byśmy wrzucili auto na bieg...Auto przywieźliśmy lawetą pod dom.Błagam pomóżcie co można z tym zrobić???
  • Poziom 18  
    zdjąc koła i sprawdzić zaciski/klocki, jeśli ok zainteresowac sie skrzynią
  • Poziom 9  
    Hamulce są ok bo kołami da się trochę ruszyć a jak nacisnę hamulec to ani drgną...
  • Poziom 29  
    Kolego zrzuć półosie i zobaczysz czy kręcą sie koła a wtedy skrzynia na zewnątrz i rozbiórka. Możesz spuścić olej i zobaczyć czy nie jest "taki metaliczny" ,może przypuszczalnie poszedł mech. różnicowy. Ale jak to mówią "rozbierzesz to zobaczysz". Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    No więc przed chwilą postawiłem przód auta na kobyłkach i koła się kręcą , tylko jak kręcę jedno do przodu to drugie się kręci do tyłu...... Ma ktoś jakiś pomysł???????????
  • Poziom 35  
    Mechanizm różnicowy. Czyli bez wyjęcia skrzyni biegów się nie obędzie.
  • Poziom 29  
    Kolego skrzynie masz do rozbiórki! Tak jak napisał kolega Jarosx9 musisz ją wyjąć! Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Serdecznie dziękuję za rady.W poniedziałek się za to wezmę z pomocą bo samemu mogło by być ciężko :) Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Mam jeszcze pytanko odnośnie tego mechanizmu różnicowego...Czy jest realna i opłacalna naprawa tego w warunkach domowych , czy lepiej kupić i wymienić całą skrzynię?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Że prosto nie jest to wiem bo od piątku mi to sen z oczu zdejmuje i przestudiowałem całą literaturę na temat demontażu i montażu skrzyni.Tylko nie bardzo mogłem znaleźć opis wymiany tego mechanizmu i narzędzi do tego potrzebnych (tzn. czy nie trzeba mieć jakichś specjalistycznych sprzętów do tego).
  • Poziom 9  
    Witam.Kolego mam pytanie czy auto stoi jeszcze na kobylkach to sprobuj odpalic auto i wlacz 3 bieg i zobaczysz co sie dzeje .Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Evilleczo napisał:
    No więc przed chwilą postawiłem przód auta na kobyłkach i koła się kręcą , tylko jak kręcę jedno do przodu to drugie się kręci do tyłu...... Ma ktoś jakiś pomysł???????????

Tak działa mechanizm,no chyba że ma "szpere"wtedy koła kręcą się w tą samą stronę.
  • Poziom 15  
    Zgadza się, ale tak czy inaczej skrzynia do wyjęcia. Zablokowana a przyczynę poznamy po rozebraniu.
  • Poziom 9  
    JanuszB131 napisał:
    Witam.Kolego mam pytanie czy auto stoi jeszcze na kobylkach to sprobuj odpalic auto i wlacz 3 bieg i zobaczysz co sie dzeje .Pozdrawiam

Na żadnym biegu koła się nie kręcą , minimalnie ruszą jak naprzemian wrzucam wsteczny i którykolwiek z biegów do przodu.Cóż zrobić jutro wykręcanko i napiszę co było przyczyną.Dziękuję i pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Samochody
    Ja zwalam trawers, nie chce mi się wyciągać z silnikiem. Na szczęście poduszka silnika jest mocowana do nadwozia, gorzej jest w vectrze, cały zespół napędowy jest mocowany do trawersu i po jego spuszczeniu silnik wisi w powietrzu
  • Poziom 14  
    Motronic napisał:
    To zobaczymy jak ją wyjmie :lol:
    W dół nie pójdzie, bo ma ramę podsilnikową, musiałby zwalać całe przednie zawieszenie. Tak ma to zrealizowane mondeo.
    Może drzyć jedynie w górę, ale razem ze silnikem.

Wystarczy popuścić kołyskę i wychodzi bez najmniejszego problemu i to w dół a nie w górę.
  • Poziom 9  
    Mimo wszystko oddałem auto do mechanika...Okazało się że w skrzyni nie było prawie nic oleju i prawdopodobnie to było przyczyną jej uszkodzenia...Pociecha tylko taka że udało mi się kupić na alledrogo skrzynię z kompletnym sprzęgłem dosłownie za grosze.Naprawdę serdeczne podziękowania dla wszystkich za pomoc.