Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka polar PDP-600 głośna praca pompki.

06 Lut 2010 09:55 5687 10
  • Poziom 14  
    Mam pralkę kilka lat, działa bez problemu. Zastanawia mnie b.głośna praca pompki( jakby coś "mieliło") Czy ten typ tak ma.
  • Poziom 11  
    Witam
    Ten typ tak nie ma, ani żaden inny.
    Bardzo często coś małego potrafi przedostać się przez bęben a co gorsza przez filtr wody i wpaść do pompy.
    W pompie znajduje się plastikowe śmigiełko i ono potrafi hałasować w kontakcie z "ciałem obcym".
    Należy rozebrać pompę i usunąć wszelakie "skarby" z środka.
    Nieusunięcie ich grozi zniszczeniem wirniczka pompy
  • Poziom 14  
    Zgadzam się z tą sugestią w 100%. Pralka ma ok 4 lat i tak dzieje się od samego początku. ( żona pierze prawie co dzień) Troche zastanawiające, że nadal działa tylko b.głośno. Sprawdzę czy coś tam 'siedzi'.

Dodano po 2 [godziny] 10 [minuty]:

Rozkręciłem , było troszkę nalotu ,dałem trochę smaru na panewki.
    Poskładałem i dalej tak samo b.głośna praca . B. głośna jak na taką małą pompkę. Nie wiem w czym problem ( jestem mechanikiem maszyn- głównie obrabiarek)
  • Poziom 31  
    Kolego powiedział : Pralka ma ok 4 lat i tak dzieje się od samego początku.

A ja jestem skłonny powiedzieć że ten typ tak ma :D,pompki czasami dość mocno chałasują. :cry:
  • Poziom 22  
    Witam .Proponuję odkręcić śruby mocujące pompę i podłożyć podkładki gumowe lub małe oringi między podstawę pompy a obudowę pralki .Trochę wyciszy pompę .
  • Poziom 14  
    Podłożyłem pasek gumy ok. 5mm grubości , jak radził przedmówca - efekt mizerny.
    Wymontowałem pompkę i uruchomiłem na stole , pompa bardzo hałasowała.
    Zamontowałem, działa b. głośno - ten typ tak ma ( a moja pompka na pewno)
  • Poziom 31  
    Czyli miałem rację ,jedyne wyjście to kupić inną pompkę jakiś zamiennik innej firmy lub dać na luz :D
  • Poziom 26  
    uszkodziło się sprzęgiełko w tej pompce i dlatego tak głośno pracuje , nie pozostaje nic innego jak zmienić na nową najlepiej "plasetkę"

Moderowany przez skryn:

Gdyby sprzęgiełko było uszkodzone, to pompa nie wylewałaby wody.

• Poziom 1