Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IT SerwisIT Serwis
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linksys WAG54G2 + Internet VECTRA 2 Mb/s - konfiguracja

06 Lut 2010 11:47 6235 6
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich.
    Przeglądnąłem forum i nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.
    A sprawa wygląda tak: założyłem internet z Vectry, do modemu Thomsona dostarczonego przez Vectrę podłączyłem Router WAG54G2.. Zabezpieczyłem sieć za hasłem w WPA2 Personal.
    Przy połączeniu laptopa kablem sieciowym internet śmiga aż miło.
    Problem jest przy połączeniu wi-fi. Teoretycznie komp jest podłączony do netu, ale w praktyce nie można wejść na żadną stronę oprócz konfiguracyjnej linksysa 192.168.1.1.
    Dzwoniłem do VECTRY, LINKSYSA ale tam nie potrafili powiedzieć co jest nie tak.
    Myślę że robię gdzieś błąd przy konfiguracji. Jeżeli ktoś byłby tak uprzejmy i podał co trzeba zrobić, zmienić w ustawieniach tego modelu routera będę naprawdę bardzo wdzięczny.
  • IT SerwisIT Serwis
  • Poziom 25  
    Witam.
    A kablem sieciowym łączysz do Linksysa czy do Thomsona?
  • IT SerwisIT Serwis
  • Poziom 10  
    modem Thomson podłączony jest do sieci kablowej Vectra (internet +TV). Jeżeli podłącze kabel sieciowy od modemu do komputera wszystko działa.
    podobnie w innej konfiguracji: kabel Vectry do modemu, potem kabel sieciowy od modemu do routera i następny kabel sieciwy od routera do komputera - wtedy internet działa.
    Router jest sprawny bo wyłapuje sieć niezabezpieczoną z pobliskiej szkoły i można przeglądać strony www.

problem zaczyna się w momencie podłaczenia przez wi-fi do mojej sieci (vectry). Dzwoniłem do Vectry i tam mi powiedziano,że modem nie wyłapuje IP routera czy mojego komputera.

Myślę że gdzieś tu jest problem:

Serwer DHCP: Włącz Wyłącz Przekaźnik DHCP
    Adres IP serwera przekazującego DHCP: . . .
    Początkowy adres IP: 192.168.1.

Maksymalna liczba użytkowników
    DHCP:
    Czas dzierżawy klienta: minut (0 oznacza jeden dzień)
    Statyczny DNS 1: . . .
    Statyczny DNS 2: . . .
    Statyczny DNS 3: . . .
    WINS: . . .

U mnie wsystkie te pola są puste
  • Poziom 10  
    I już wiem co było grane! Routery Linksysa typ WAG54G2 nie nadają się po prostu do rozdzielania sygnału internetu z Vectry (TV+Internet).
    Te routery pracują tylko pod internet "pochodzący" z gniazdka telefonicznego DSL.
    Rozwiązaniem jest jedynie zakup nowego modemu! Niestety!
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Problem był w routerze Linsysa. Po prostu Linksys WAG54g2 nie jest przeznaczony do pracy z internetem w sieci VECTRA. Ten typ ma wmontowany modem wewnętrzny i nie ma wejścia WAN. Kupiłem tani router Asmax za i teraz już wszystko działa jak należy.

teraz zostaje tylko sprzedać linksysa na allegro. a szkoda bo płaciłem za niego ok 260 zł w zeszłym roku :-(

Temat zamknięty, sprawa rozwiązana.
  • Użytkownik usunął konto