Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Sat. X205-S7483 - dużo czerwonego koloru na matrycy

Rellim 06 Lut 2010 13:17 1481 1
  • #1 06 Lut 2010 13:17
    Rellim
    Poziom 2  

Mam problem z moją Tośką, mianowicie wyświetla ona więcej koloru czerwonego lub żółtego(tak jakby ktoś wstawił czerwoną/żółtą szybkę przed matrycę) i do tego ekran oddziela piksele pionowo(trudno mi to opisać). Problem najpierw występował sporadycznie, głównie przy graniu i nie zmieniały się kolory, do tego wystarczyło zresetować go i wszystko wracało do normy, więc myślałem, że to wina sterowników. Teraz mam najnowsze sterowniki i zaczęło się to dziać tak jak opisałem, reset nie pomaga, więc wątpię, by to była wina Windowsa. Jeśli ktoś miał taki problem i mógłby pomóc lub wrzucic schematy do mojej Tośki to byłbym na prawdę wdzięczny :)

Toshiba Sat. X205-S7483 - dużo czerwonego koloru na matrycy Toshiba Sat. X205-S7483 - dużo czerwonego koloru na matrycy

@Edit
    Działania uzdrawiające mojej pięści potwierdzają, że to nie problem softu :(

Tytuł poprawiłem, Ty wklej prawidłowo zdjęcia za pomocą przycisku "Dodaj obrazek". mat_ed

0 1
  • #2 18 Mar 2010 13:44
    aglange
    Poziom 10  

Sądząc po tym, że najczęściej zaczęło to występować w grach to sugeruje problemy z chłodzeniem chipa karty graficznej lub sama kartą- chyba, że to zbieg okoliczności

czy masz możliwość sprawdzenia jaki masz obraz na monitorze zewnętrznym
    w czasie gdy występuje ta usterka

1

- uszkodzona tasiemka do matrycy - bardzo prawdopodobne
    spróbuj poruszać matryca (przymykanie otwieranie LCD) i czy w czasie poruszania
    objaw na chwilę znika - jeśli tak to wymieniłbym tasiemkę LCD

- jeśli jest prawidłowy to prawdopodobnie
    winne mogą być:

- źle włożona wtyczka taśmy LCD do gniazda w PCB -
    zobacz też czy PINy nie są powyginane

- może być też źle wpięte podłączenie tasiemki do gniazda w LCD - raczej wątpliwe
    ale nie można wykluczyć

jeśli powyższe jest OK to w matrycach czasami też jest usterka i trzeba by ją wymienić - jeśli masz podobną to możesz spróbować podmienić na chwile ale to rozwiązanie nie jest do końca bezpieczne

2. jeśli na ekranie zewnętrznego monitora jest taki sam problem to uszkodzona może być karta graficzna lub PCB
    - rzadziej PCB
    - warto sprawdzić czy chłodzenie jest prawidłowe - bardzo rzadko jest to problemem ale
    musiałbyś mieć dostęp do odpowiedniej pasty termo-przewodzącej - ta od zwykłych pecetów nie nadaje się za bardzo chociaż z braku laku... - jednak ja jej nie polecam

0