Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

N3310 wgrywanie flasha, martwa, w rollisie "Phone RAM i

Necik 24 Lip 2004 20:13 924 3
  • #1 24 Lip 2004 20:13
    Necik
    Poziom 15  

Witam

Wszystko zaczęło się przy fleshowaniu. Nie wiedziałem do końca jaki mam model, bo pod baterią pisało że Nokia 3330, a później okazało się, że była to nokia 3310. Wgrałem soft do nokii 3330 (full flash), nadpisałem eeproma i telefon nie wstał. Później chciałem wyczyścić eeproma, ale się nie dało, więc wgrałem poprostu soft od 3310. Telefon się włączył, przeliczyłem sumy kontrolne, zrobiłem wszystkie możliwe resety, ale efekty uboczne pozostały, tzn. telefon nie łapie zasięgu i resetuje się po kilkunastu sekundach. Poza tym czasem ma problemy z włączaniem, a jak się już włączy, zaraz się resetuje i wyświetla "Karta SIM nie przyjęta" i z takim napisem już zostaje (tzn. nie resetuje się).

Postanowiłem więc wyczyścić eeproma i wgrać full flasha od N3310, ale w żadnym programie się nie chce połączyć (kabel na 100% sprawny). W knoku się wywala, w rolisie wyskakuje "Phone RAM is bad". Próbowałem na różnych wersjach rolisa (starszych i nowszych), ale wciąż to samo.

Co można jeszcze zrobić? Myślicie, że padł mi RAM w telefonie, czy da się to jakoś ominąć?

0 3
  • #2 24 Lip 2004 21:36
    seven01
    Poziom 20  

Jesli sie jeszcze wlącza to sprobuj zrobic update Imei i reset sp locks to i ofkorz przelicz sumy a jesli juz caly czas masz phon ram is bad to stawial bym na HW czyli kupa na maxa Bez hota raczej nie wiele zdzialasz ale boge sie mylic

0
  • #3 25 Lip 2004 09:45
    Necik
    Poziom 15  

Telefon już działa bo też wpadłem na ten pomysł z imei'em. Ale kwestia "bad ram" nadal pozostaje. Myślicie, że można uszkodzić telefon przez takie flashowanie? Na razie działa, ale w przyszłości może trzeba będzie coś z nim zrobić.

0
  • #4 25 Lip 2004 10:53
    minio77
    Poziom 12  

Jescze sie nie zdażyło żeby uszkodzic telefon przez samo flaszowanie chyba że jest uszkodzony sam flesz co się czasami zdaża i po flaszowaniu sie wywala spróbuj przeflaszoawc ten telefon programikiem który jest w załączniku Często pomaga

0
    Załączniki: