Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch GBH 11DE - rozrywana korba

06 Lut 2010 13:44 5398 19
  • Poziom 9  
    Mam problem z młotem GBH 11 DE cały czas po naprawie po 1 około 1 godzinie pracy urywa się korba (to już 5 korba) był w serwisie i to samo. Wszystkie części założone tak jak na schemacie. Brakuje mi pomysłów co może być przyczyną. Jedną korbę dorobiłem z brązu i też rozerwało. Moze ktos miał podobny przypadek
  • Poziom 22  
    Szanowny Franciszku
    Sprawdź wg rozkładówki ww. młota numery części od układu korbowego i dalej oraz prawidłowość złożenia, a pod korbowodem stan łożysk. W twoim młotku na korbowodzie powstaja zbyt wielkie przeciażenia- szukaj przyczyny!
    Ja w jednym mlocie miałem uszkodzone łożysko igiełkowe sprzęgiełka- dopiero wymiana tegoz zapobiegła uszkodzaniu zębatek, ale to z mojego niedbałego i rutynowego spojrzenia na sprawę...
    Prawdopodobnie powielasz jakiś błąd i tracisz nerwy.... .
    Jeszcze raz ; rozkladówka i starannie obejżyj narzędzie w częściach.

Cudów nie ma .... no chyba że w Sokółce.

pozdrawiam Sławek
  • Poziom 27  
    Przyczyną łamania sie korby jest brak spręzu (jest to zabezpieczenie przed odbijaniem tłoka a co idzie za tym łamaniem zębów na kole i wirniku)
    Sprawdź uszczelnienia (oringi)
    Zdemontuj , umyj i dokładnie obejrzyj tuleje czy nie jest pęknięta
    Zdemontuj , umyj i dokładnie obejrzyj cały uchwyt SDS MAX razem z częściami bijaka.
    Na tulei jest taki pierścień, sprawdź go dokładnie czy nie jest wyrobiony od środka.
    Korbe zakładaj tymi kropkami do spodu.
    Powodzenia:)
  • Poziom 10  
    Problemem moga byc wlasnie pierscienie , luz kola na ktorym pracuje korbowod , zle smarowanie , pekniety cylinder itp . Umyc w bezynie i dokladnie obejrzec .
  • Poziom 14  
    przepraszam że odświeżam
    ale mam podobny problem bo mój korbowód sie rozleciał i chce go dotoczyć ale nie wiem jaka oryginalnie powinna być jego długość
    ma ktoś może wymiar tego korbowodu??
  • Poziom 27  
    Nowy kosztuje 55zł więc gra nie warta zachodu, zrobisz go za mocnego materiału to połamie zęby albo rozwali tuleje.

Oczywiście to tego komplet uszczelnień tłoków i bijaka.
  • Poziom 14  
    A możesz podesłac namiar bo ja dotej pory znalazłem takie za 100zł i troche mi sie to nie widzi
  • Poziom 14  
    Udało mi się znaleźć korbowód za 76zł z wysyłką w koninie jest serwis, który się tym zajmuje profesjonalne podejście do spraw.

po założeniu korbowodu okazało się, że podczas pracy tylko w pozycji kucie udar potrafi przestać działać i nic nie kuje. Dopiero ponowne wyłączenie i włączenie elektronarzędzia powoduje że udar zaskakuje i zaczyna kuć wie ktoś może czym to jest spowodowane??? Dodatkowo świeci mi się kontrolka serwis i regulacja obrotów nie działa.
  • Poziom 27  
    -Serwis się świeci bo masz na 99% krótkie szczotki, do wymiany.
    -Brak regulacji spowodowana jest na 95% uszkodzeniem wentylatora (sam go nie wymienisz), bo elektroniki padają bardzo rzadko.
    -Przy wymianie korbowodu ZAWSZE wymienia się oringi tłoków i bijaka+nowy smar.
  • Poziom 14  
    Wymieniłem te o-ringi i dalej mam ten sam problem z udarem tzn jak włącze młot to udar przestaje działać dopiero wyłączenie powoduje że udar na wolnych obrotach zaskakuje.
  • Poziom 27  
    A regulator obrotów naprawiony?
  • Poziom 14  
    nie działa wentylator jest urwany
  • Poziom 27  
    To odpowiedziałeś już sobie czemu nie ma udaru.
    Za wysokie obroty!!!
  • Poziom 14  
    ale to nie jest tak z tym młotem że nawet przy max obrotach powinien działac udar??
  • Poziom 17  
    Popieram Kolegę PtasiorWro. Za wysokie obroty (poza zakresem nastawy regulatora obrotów) powodują taki właśnie objaw. Do mnie jakiś czas temu trafił mniejszy młotek Makity po "przeróbce" - wymontowany regulator obrotów. Nie było udaru, mało tego, z powodu za wysokich obrotów rozsypało się w środku dosłownie wszystko.

Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Nie, bez elektroniki ten wirnik dostaje piekielnych obrotów i gubi udar.
    Wymień wentylator 40zł+V i będziesz miał spokój.
    Odkręcasz klapkę pod którymi są szczotki, odkręcasz dwie śrubki które trzymają szczotko trzymacze, wysuwasz je ok 1cm i wyciągasz wirnik.
    Zamieś gdzieś do serwisu to Ci go wymienią.

!!! Pamiętaj żeby dokładnie sprawdzić komorę silnika czy nie zostały kawałki starego wentylatora!!!
  • Poziom 14  
    Dzięki wielkie tak zrobię i potem odpisze czy zadziałało
    pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Witam

zrobiłem tak jak mówiliście wymieniłem ten wentylator w serwisie za całość skasowali mnie 50zł teraz działa elegancko.
  • Poziom 27  
    PAMIĘTAJ !!!
    Nie kładziemy sprzętu w którym kręci się jeszcze silnik na ziemi bo wentylator zasysa piasek i kamienie i uszkadza wentylator i nie tylko.