Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sposób na zamontowanie xenonow w opel astra f(Jakie porady??

maciekchn 06 Lut 2010 13:52 5356 12
  • #1 06 Lut 2010 13:52
    maciekchn
    Poziom 21  

Cześć jest jakaś metoda by założyć xenony w opla tanim kosztem bo najtańsze lampy(soczewki) o koszt około 500zl czy można zamontować inne lampy co myślicie?

0 12
  • #2 06 Lut 2010 14:02
    szakkkalll
    Poziom 15  

tanim kosztem to można zaszpachlować dziurę w błotniku. Cokolwiek tam nie wstawisz "tanim kosztem" będzie niezgodne z przepisami, xenony muszą mieć układ autopoziomowania i spryskiwacze reflektorów i oczywiście całość musi mieć homologację. Najprostszym rozwiązaniem jest zakup auta z fabrycznymi ksenonami.

0
  • #3 06 Lut 2010 15:28
    lgrzeg
    Poziom 14  

poziomowanie i spryskiwacze musza miec auta opuszczajace fabryke bo takie jest prawo by dostaly chomologacje a jesli chodzi o zakladanie ksenonow to w polskim prawie jest okreslona barwa i uksztaltowanie wiazki swiatla ale odradzam zakladania i to jeszcze do takiego auta

0
  • #5 06 Lut 2010 15:47
    szakkkalll
    Poziom 15  

lgrzeg napisał:
    poziomowanie i spryskiwacze musza miec auta opuszczajace fabryke bo takie jest prawo by dostaly chomologacje a jesli chodzi o zakladanie ksenonow to w polskim prawie jest okreslona barwa i uksztaltowanie wiazki swiatla ale odradzam zakladania i to jeszcze do takiego auta

bzdury waćpan opowiadasz.

0
  • #6 06 Lut 2010 16:08
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Kolego chyba sobie poradzisz sam z kupnem zestawu - wyjęciem żarówki i włożeniem palnika.
    Przecież to banał.
    Zasilanie też banał wypięcie kabelków z żarówki i wpięcie w kostkę.

0
  • #7 06 Lut 2010 16:33
    maciekchn
    Poziom 21  

tak ale trzeba mieć soczewkowe lampy by nie oślepiać innych ....

0
  • #8 06 Lut 2010 16:36
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Kup 2 soczewki rozbebesz reflektor i wmontuj je.
    Pozatym pasowało by zmienić szkło na nie ryflowane.

0
  • #9 06 Lut 2010 16:36
    maciekchn
    Poziom 21  

Jakieś żarówki do xenonow przybliżone są ? nie chodzi mi o te za 16zl xenono xfext ale jakieś porządne mam juz tungsram+60 ale niezbyt świecą...

0
  • #10 06 Lut 2010 16:49
    autoas
    Poziom 42  

maciekchn napisał:
    Jakieś żarówki do xenonow przybliżone są ? nie chodzi mi o te za 16zl xenono xfext ale jakieś porządne mam juz tungsram+60 ale niezbyt świecą...

Sam się przekonałeś, że nie ma

0
  • #11 06 Lut 2010 17:07
    DarekBytom
    Poziom 17  

Kolego proponowałbym Ci wymienić reflektory na nowe do tego porządne żarówki np. Philips bluevision porządnie to ustawić i efekt masz powalający , a po zatym nikogo nie oślepiasz . Czemu wszyscy montują te kseony , skoro można to zrobić po ludzku i zgodnie z prawem . Naprawdę uwierz że efekt jest lepszy na dobrych reflektorach z porządnymi żarówkami, które są prawidłowo ustawione niż na ksenonach wpakowanych w zgnite lustra świecących w niebo i gdzie popadnie.
    No chyba że kupisz całe kompletne lampy pod ksenony np. helli . które zamontują ci i porządnie ustawią , ale to jest spory koszt.

0
  • #12 06 Lut 2010 17:16
    maciekchn
    Poziom 21  

Lampy mam (prawie )nowe w dobrym stanie mam tez brewki co troszkę zasłania klosz ale jest tak duży ze ....

Może głupio zapytam ale co mi tam... czy reflektory od astra 2 maja mocowana jak w f? da się przerzucić?

0
  • #13 06 Lut 2010 19:07
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Kolego najlepiej zainwestować w nowe lampy 130zł/ 2 sztuki + Nightbreakery I masz fajne światełko.

Jak chcesz ciągnąć wątek dalej i masz czym robić blacharkę to kup od astry II za 260zł/ 2 sztuki i wkomponuj je.

0