Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piec junkers wrp250-8kg - brak iskry

luki24pl 06 Lut 2010 15:01 4422 5
  • #1 06 Lut 2010 15:01
    luki24pl
    Poziom 2  

Więc zacznę od tego że piec sie nie włączał ,przeczytałem te forum... przeczyściłem wszystko turbinę pomierzyłem jakie daje napięcie. Wszystko w porządku iskry jak nie było tak nie było mrugała czerwona lampka tylko w piecu...Teraz najdziwniejsze czy ktoś sie spotkał nie wiem jak to nazwać.. (rozładowanym sterownikiem pieca )wiem głupie pytanie ale doszedłem do tego jak uruchomić piec ...wiec dziwny objaw sterownik sie chyba wiesza lub nie wiem co wystarczy z niego odpiąć.... kostkę z kablami wyłączyć piec na 0 ... i teraz najlepsze.// wziąść iskrownik do kuchni gazowej...... przyłozyć do sterownika tam gdzie jest kostka na kable.... ...potraktować te druciki .. iskra iskrownika... żeby iskra po nich przeskakiwała... i wkładam kostkę spowrotem do sterownika włączam piecyk działa może tak działać parę dni z znowu brak iskry.... trzeba znowu ściągnąć obudowę wyłączyć piecyk iskrownik ,,,i znowu przejechać po nożykach w kostce. wiec moje pytanie brzmi co jest ne tak z tym sterownikiem nowy jest drogi...i czemu po wzbudzeniu go małym napięciem z iskrownika piecyk działa normalnie .wiec dlatego nasuwa mi sie pytanie o rozładowanym sterowniku .. choć ma przecież hydrogenerator czyli turbinkę

0 5
  • #2 06 Lut 2010 23:38
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Szkoda Twojego zdrowia. Im prędzej, tym lepiej wezwij serwisanta do jego naprawy. Zaboli nieco, ale będziesz miał ciepłą wodę.

0
  • #3 07 Lut 2010 00:18
    luki24pl
    Poziom 2  

mam ciepła wodę tylko czemu on sie wiesza....to znaczy gazu nie odcina ciepła woda jest,tylko że jest problem z iskra przy rozruchu......

0
  • #4 07 Lut 2010 10:35
    mirrzo

Moderator na urlopie...

luki24pl napisał:
    ....to znaczy gazu nie odcina

Ale jak kiedyś się całkiem zawiesi... współczuję

0
  • #5 08 Lut 2010 07:47
    ogi4
    Poziom 16  

Turbinka jest tylko do wytworzenia napięcia zamiast np. baterii.
    Sterownik służy do wytworzenia wysokiego napięcia w jednym obwodzie i podtrzymania płomienia z elektrody jonizacyjnej w drugim obwodzie.
    Sterownik jest elementem nienaprawialnym.
    Zadzwoń do regionalnego centrum serwisowego i zapytaj o cenę sterownika
    to ok. 200pln.

Pozdrawiam

0
  • #6 09 Lut 2010 23:36
    DARIUS67
    Specjalista - systemy grzewcze

A ja ci poradzę rozłącz ten modulik z kontrolkami - czerwona zielona. Wtyczka jest na górnej części kontrolek. Kontrolki są dla kontroli, a bez nich podgrzewacz będzie działał,

0