Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 3 1,9 D ogolnie problem z nawiewem

LORD90 06 Lut 2010 15:32 7656 5
  • #1 06 Lut 2010 15:32
    LORD90
    Poziom 20  

Witam, na początku chciałbym podkreślić iż już szukałem i znalazłem tematy dotyczące samych biegów jednak nie za bardzo wiem jak się zabrać do naprawy tego ponieważ u mnie problem jest inny. Nawiew nie działa na biegu 1 i 3 , kolejnym problemem jest to że można ustawić jedynie ciepły nawiew bo po przekręceniu na zimny powietrze ginie gdzieś pod deską ( w ogóle to wieje ciepłym gdy jest ustawione na niebieskie kółeczko a przy probie przekręcenia na czerwone powietrze ginie) , jest również problem z rodzajem nawiewu ponieważ pokrętło nie chce się przekręcić na sam nawiew na szybę , a dochodzi jedynie do połowy .... proszę o konkretne porady jak to naprawić i czy w ogóle warto samemu czy lepiej oddać mechanikowi ? Pozdrawiam

0 5
  • Pomocny post
    #2 06 Lut 2010 16:01
    Pittt
    Poziom 31  

Nawiew nie jest skomplikowany. Możesz sam rozebrać i zobaczyć co nie działa. Jak jest jest uszkodzone to naprawić a jak się nie da naprawić to nabyć gdzieś nowe elementy.
    Co do regulatora obrotów to szukaj usterki w przełączniku, a jeśli przełącznik jest ok to w rezystorach zamontowanych na kanale niedaleko wentylatora. Trochę problemów będziesz miał z demontażem ramek konsoli i z zatrzaskami. W manualu albo na forach VW poszukaj wskazówek gdzie się one znajdują i jak je rozpinać.
    Naprawa nie jest skomplikowana bo będzie widać co jest popsute, ale na pewno pracochłonna, więc mechanik cię podliczy. Ponadto jak to nie jest specjalista od VW to znając życie na pewno połamie więcej zatrzasków niż ty.

0
  • #3 06 Lut 2010 17:06
    Staszek49
    Poziom 34  

Kolego zimny jak i ciepły nawiew w Twoim autku uzależniony jest m.in. od czystości filtra tzw. pyłkowego (kabinowego) - pomyśl kiedy go wymieniałeś. W wielu autach zanieczyszczony filtr doprowadza do uszkodzenia włącznika dmuchawy, z uwagi na brak jego chłodzenia.
    Kiedy kupiłem auto VW Passat też miało "spalony - przegrzany" włącznik dmuchawy, ale z uwagi na koszt wymiany u dilera ( także i zakup na szrocie) zamontowałem inny wyłącznik, który włącza mi 2 najpotrzebniejsze prędkości i tak mam do dziś. W zimie nie radzę rozbierać plastików, chyba że w garażu ogrzewanym.

0
  • #4 06 Lut 2010 17:57
    Pittt
    Poziom 31  

Staszek49 napisał:
    Kolego zimny jak i ciepły nawiew w Twoim autku uzależniony jest m.in. od czystości filtra tzw. pyłkowego (kabinowego) - pomyśl kiedy go wymieniałeś. W wielu autach zanieczyszczony filtr doprowadza do uszkodzenia włącznika dmuchawy, z uwagi na brak jego chłodzenia.
    Kiedy kupiłem auto VW Passat też miało "spalony - przegrzany" włącznik dmuchawy, ale z uwagi na koszt wymiany u dilera ( także i zakup na szrocie) zamontowałem inny wyłącznik, który włącza mi 2 najpotrzebniejsze prędkości i tak mam do dziś. W zimie nie radzę rozbierać plastików, chyba że w garażu ogrzewanym.

Przełącznik uszkadza się oczywiście od zbyt wysokiej jego temperatury (miedzy innymi), ale nie z braku chłodzenia, bo jako takiego, aktywnego on nie posiada. Powodem jego przegrzewania się jest pobór nadmiernego prądu przez silnik wentylatora. Nadmierny prąd może być powodowany przytarciem już łożysk oraz brudnym komutatorem od pyłu ze szczotek węglowych.

0
  • Pomocny post
    #5 07 Lut 2010 12:30
    W3BST3R
    Poziom 12  

a na moje oko rozbierz panel sterujący nawiewami i zobaczy czy czasami jakis "spec" nie pomylił linek sterujących zaworkiem nagrzewnicy z sterowaniem kierunków nawiewów... a to ze dmuchawa nie dziala to na 100 sterownik znajdujący na rurze powietrznej nad nogami pasarzera...

0
  • #6 21 Lip 2010 23:15
    LORD90
    Poziom 20  

Dziś wszystko się okazało, kołnierze latały luźno, a o pomylonych wszystkich linkach już nie wspominam. Jeszcze tylko problem z działaniem dmuchawy jedynie na 4 biegu i nawiewy naprawione. Dziękuję bardzo za porady.

0